میزان دیتای مصرفی خود را با Triangle گوگل کنترل کنید

Triangle اپلیکیشنی که می‌تواند شما را در مدیریت دیتا یاری کند

گوگل به‌تازگی اپلیکیشنی تحت عنوان Triangle منتشر کرده است که ابزاری برای نظارت بر دیتای مصرفی اپلیکیشن‌ها و محدودسازی مصرف آن‌ها به‌حساب می‌آید تا از این طریق در کاهش مصرف دیتا به شما کمک کند. عملکرد این برنامه در دو بخش نظارتی و محدودسازی خلاصه شده است که به معرفی جزئی آن‌ها خواهیم پرداخت. در بخش نظارتی شما می‌توانید گزارش‌های کاملی از نحوه‌ی مصرف دیتا داشته باشید؛ برای مثال می‌توانید مشاهده کنید که امروز چند مگابایت ترافیک مصرف کرده‌اید. همچنین می‌توانید مصرف دیتای اپلیکیشن‌های نصب‌شده را به‌صورت تفکیک‌شده مشاهده کنید تا اپلیکیشن‌های پرمصرف خود را بشناسید و برای کاهش حجم مصرفی توسط آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. اگر اولین بار است که سمت چنین اپلیکیشن‌هایی می‌روید، احتمالا از میزان مصرف حجم اپلیکیشن‌هایی مانند تلگرام و اینستاگرام متعجب خواهید شد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

اپلیکیشن
مطالب مرتبط:
با این اپلیکیشن ها در سفرتان درآمد کسب کنید
اپلیکیشنی برای دوستداران عکس و سلفی

بخش دوم Triangle مربوط به محدودسازی اپلیکیشن‌ها است. در این برنامه شما می‌توانید به دو شکل مختلف اپلیکیشن‌های نصب‌شده در گوشی را محدود کنید. روش اول مسدودسازی کامل اپ‌ها است؛ به این معنا که می‌توانید مشخص کنید اپلیکیشن A هرگز اجازه‌ی استفاده از دیتا نداشته باشد؛ برای مثال اپلیکیشن‌هایی که در ‌پس‌زمینه‌ی گوشی مشغول مصرف دیتا هستند و استفاده‌ی چندانی برای شما ندارند، می‌توانند توسط این قابلیت به‌طور کامل مسدود شوند و تنها در مواقع نیاز مجددا فعال شوند.

اپلیکیشن

در روش دوم می‌توانید محدودیت زمانی روی اپلیکیشن‌های مورد نظر اعمال کنید. این محدودیت‌ها در ۳ حالت ۱۰ دقیقه، ۳۰ دقیقه و همیشه در اختیار شما قرار خواهند گرفت. با استفاده از این قابلیت می‌توانید مشخص کنید که برای مثال اپلیکیشن B تنها ۱۰ دقیقه (در هر نوبت اجرا) قادر به استفاده از دیتا باشد. این روش به‌خصوص برای اپلیکیشن‌هایی که روزانه یک بار به آن‌ها سر می‌زنیم (برای مثال قیمت طلا و ارز) می‌تواند بسیار مفید باشد. بخشی با عنوان Rewards نیز در برنامه وجود دارد که مخصوص کشور فیلیپین است و حجم‌های اضافه به کاربر هدیه می‌دهد و در کشورهای دیگر از جمله ایران کاربرد ندارد.

گردشگری مدرن (بخش دوم)
معرفی ۴ هدفون ایده آل مخصوص گردشگرها
چین و کشف عمیق ترین حفره جهان; حفره اژدها
از عکاسی در فضای شهری چقدر می دانید؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code