مینیاتور اروپا در مینی اروپای بلژیک

اروپای کوچک | Mini Europe

اگر روزی قصد داشتید به شهر بروکسل سفری داشته باشید، حتما فرصت بازدید از پارک مینیاتوری موسوم به اروپای کوچک این شهراروپایی که درست در اطراف سازه بسیار زیبا و معروف این کشور یعنی اتومیم ساخته شده است به هیچ وجه از دست ندهید. این پارک مینیاتوری که در سال ۱۹۸۹ ساخته شده است شامل ماکت های کوچک شده از بناها و آثار باستانی موجود در سراسر اروپا است که از شهرت جهانی برخوردار هستند. با ما در الی گشت همراه شوید:

مینی اروپا
مطالب مرتبط:

سازه اتومیم، بلژیکی ترین شاهکار معماری بلژیک

۱۲ جاذبه بروکسل، پایتخت هیجان انگیز بلژیک

این مجموعه برخوردار از ماکت کوچک شده ۳۵۰ بنا و ساختمان های تاریخی و منحصر به فردااکشورهای این قاره است. زمان بسیار زیادی صرف تحقیق وساخت شاهکارهای معماری اروپا در این مکان شده است. اندازه این ماکتها ۲۵ بار از نوع واقعی آنها کوچکتر است و دقیقا برطبق ویژگی های اصلی بناها ساخته شده اند. همچنین، در سرتاسر این پارک میتوان قطارهای کوچکی را دید که در حال حرکت به سمت و سوی مختلفی هستند و یا آسیاب های بادی هایی را دید که تیغه های انها در حال گردش حول محور مرکزی خود می باشند و یا حتی رشته کوههای وسویوس را ملاحظه کرد که مواد مذاب در حال فوران از آن است.

مینی اروپا بلژیک1

امروزه مساحت این پارک چشم نواز در حدود ۲۴،۰۰۰ متر مربع است. در فضای این پارک آثار قدیمی و باستانی ۲۷ کشور اروپایی وجود دارند که در معرض دید علاقه مندان قرار گرقته است. طاق پیروزی پاریس، کلیسای ساکره کور (همان قلب مقدس) پاریس، و بنای تاریخی آکروپلیس یونان از جمله بناهایی است که گردشگران در هنگام بازدید از این پارک میتوانند از دیدن همه آنها در یک مکان لذت وافری ببرند. بعلاوه، چنانچه تمایل داشته باشید تا برای یادگاری عکسی حرفه ایی از خود بگیرید، میتوانید از برج مینیاتوری ایفل و یا میدان گاوبازی ماسترانزا به عنوان پس زمینه عکستان استفاده کنید.

مطلب جالب دیگری که درباره این پارک مینیاتوری میتوان گفت آدمک های کوچک موجود در آن است که بسیار منحصر به فرد می باشند. افراد مهم و معروف تاریخ اروپا را میتوان در جای جای این پارک پیدا کرد که هر یک از آنها در بزنگاه های تاریخی خود حضور پر رنگی دارند. بسیار جالب و هیجان انگیز است که در هنگام رویت چهره ای تاثیرگذار در تاریخ اروپا  درداخل این پارک  کمی رو به جلو خم شده و نگاه موشکافانه تر نسبت به جزییات دقیق طراحی شده در ماکت های مربوطه داشته باشید!

برای مثال وقتی به صحنه برج خمیده پیزا در مینی پارک اروپا رسیدید، گالیله ریاضیدان و منجم شناس مشهور ایتالیایی را خواهید دید که در حال انجام آزمایش برای اثبات قانون سقوط آزاد است. شما در مینی اروپا خیلی ساده شاهد چگونگی شکل گیری تاریخ در زمان های دور خواهید بود.

یا در مورد طاق پیروزی اسامی ۷۵۰ سربازو نبرد به وقوع پیوسته در تاریخ فرانسه که روی بنای اصلی و شکیل آن در پاریس حک شده است، در مینیاتور آن در این پارک نیز این اسامی دقیقا مثل اصل آن حکاکی شده است. بازدید از مینی اروپا فرصتی فراهم میکند  تا پیرامون جزئیات مهم درمورد اروپا اطلاعات کسب کنید.

مینیاتور اروپا3

شهرت این پارک نه تنها به خاطر تنوع بسیار زیاد مینیاتورهای واقعی آن است بلکه چشم اندازهای تعبیه شده در آن نیز از همین خصوصیت برخوردارند. در ساخت این پارک، از چمنزارهای زیبا، ماکت درختان گوناگون و بوته زار استفاده شده است. تابستان بهترین زمان بازدید از این پارک مینیاتوری در اروپا است. برطبق برآوردهای انجام شده، این پارک مینیاتوری مینی اروپا در سال حدود ۳۷۵،۰۰۰ نفر بازدیدکننده دارد. درآمد حاصل از بلیط فروشی این مجموعه به طور تقریبی به ۳ میلیون یورو در سال بالغ می شود. توریست های مراجعه کننده به این مکان در حدود حداقل ۲ ساعت صرف بازدید از آثار موجود در آن می کنند. در ضمن زمان بازدید از این پارک از اوایل ماه مارچ میلادی تا اوایل ژانویه است.

ساعات بازدید از مینی اروپا

زمان بازدید در طول ایام سال متغیر است ولی عموما ساعات بازدید از ۹:۳۰ صبح تا ۶ عصر است و ساعت ورود برای بازدیدکنندگان نهایتا ساعت ۵ عصر می باشد.

در ماههای تابستان یعنی جولای و آگوست زمان بازدید تا ساعت ۸ شب افزایش پیدا می کند و ساعت آخرین ورودی برای گردشگران تا پیش از ساعت ۷ عصر است.

همچنین، خبر جالب و مهیج آن است که دراین مکان شبهایی برای آتش بازی در نظر گرفته شده است که به “شبهای مینی اروپا” مشهور است. در سال ۲۰۱۷، این شبها به ترتیب پنجم،دوازدهم و نوزدهم ماه آگوست بوده است.

پارک مینیاتوری بلژیک

قیمت بلیط ورودی به مینی اروپا

شما میتوانید برای بازدید از این محل، از قبل بلیط خود از طریق اینترنت رزرو نمایید. بهتر است حتما بلیط را از قبل تهیه نمایید، در غیر اینصورت مجبور خواهید شد که در صف های طولانی برای تهیه بلیط معطل بمانید. مبلغ بلیط ها در سال ۲۰۱۷ به شرح ذیل بوده است:

  • برای افراد بالای ۱۲ سال : ۱۵،۳۰ یورو
  • برای کودکان بین ۱۱-۴ سال: ۱۱،۴۰ یورو

برای کودکان زیر ۴ سال: مجانی

مینی اروپای اروپا

چطور به مینی اروپا برویم؟

ترموا خط ۷ و یا آخرین ایستگاه خط ۶ مترو که “هیسل” نامیده می شود، شما را در مینی اروپا پیاده خواهند نمود. همانطور که پیشتر اشاره شد، این محل چند قدمی بنای بسیار زیبای اتومیم است و چون بسیار عظیم الجثه است، براحتی آن را پیدا خواهید کرد.

اطلاعات مربوط به مینی پارک و تمام آثار موجود در آن به شش زبان در دسترس گردشگران است که بصورت راهنمای جیبی است. اطلاعات آن هر سال خیلی دقیق به روز می شود. همراه داشتن این راهنماهای جیبی بسیار مهم است چرا که اطلاعات تاریخی مربوط به سایت را بازگو میکند و اطلاعات بسیار دقیق و متنوعی درمورد سایت مورد نظر به بازدیدکنندگان ارائه می کند.

در پایان لازم به یادآوری است که بازدید از این سایت گردشگری تجربه ایی خاص و منحصر به فرد به شمار می رود. مینی اروپا از جمله مراکز گردشگری در بروکسل و بلژیک است که توصیه می شود حتما در لیست بازدیدهای شما در صورت سفر به این کشور وجود داشته باشد. خوب است بدانید که در سایر مراکز توریستی در دنیا، چنین اطلاعاتی درباره آثار تاریخی اروپا به هیچ وجه یافت نمی شود. بازدید از این مکان سفر برای بازدید از بناهای اصلی و واقعی را بسیار خاطره انگیزتر خواهد کرد بدلیل اینکه شما با دانش کافی از سایتهای اصلی دیدن خواهید نمود.

منبع : brussels.info

معرفی هتل ۳ ستاره سیتادین تویسن دور در بروکسل
معرفی هتل ۳ ستاره سیتادین تویسن دور در بروکسل
بروکسل، شهری سلطنتی در بلژیک + ویدیو
بروکسل، شهری سلطنتی در بلژیک + ویدیو
نماد هنر نو در بلژیک، موزه هورتا بروکسل
نماد هنر نو در بلژیک، موزه هورتا بروکسل
در این ویدیو همه جاذبه های بروکسل را ببینید!
در این ویدیو همه جاذبه های بروکسل را ببینید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code