ناتینگهام، غارهای حیرت آوری که با دست کنده شده اند!

غارهای نتینگهام در انگلستان

شهر ناتینگهام در ناتینگ همپشایر انگلستان، بر روی یک سلسه ماسه سنگ که تپه های کوچک و کم ارتفاعی را در شمال رودخانه ی ترنت فرم داده است تشکیل شده است. این صخره ی ماسه سنگی ۲۳۰ میلیون سال پیش تشکیل شده است و علیرغم قدرت و استقامت خیلی زیادی که دارد به اندازه ای نرم است که می توان آن را ابزار دستی کنده کاری کرد. این تضاد عجیب و نابرابر باعث شده  که صخره هم به راحتی حفاری شود و هم امنیت بالایی در سرتاسر محدوده اش داشته باشد. در ادامه با الی گشت همره باشید:

غارهای نتینگهام در انگلستان
مطالب مرتبط:
۶ جاذبه معروف انگلستان+ تصاویر
چرا برای تحصیل به انگلستان برویم؟

قدیمی ترین ساکنان غارهای ناتینگهام در آن دوران در این غار بهره برداری هایشان را انجام دادند. آنها به این نتیجه رسیدند که ساخت خانه از طریق حفاری کردن در دل این غارها، خیلی راحت تر از ساختن خانه بر روی سطح زمین است. البته متسافانه هیچ کدام از این غارهای دیرینه، امروز دیگر وجود ندارند چون یا به دلیل فرسایش از بین رفته اند و یا دچار ریزش شده اند.

اما چیزی که پیداست این است که هنوز هم صدها غار در زیر شهر مدرن ناتینگهام وجود دارد که قدیمی ترین و تاریخی ترین آنها به قرن دوازدهم میلادی بر می گردد، تعدادی از این غارهای ناتینگهام هم بعد از سال ۱۸۵۰ حفاری شده اند. از این غارها به عنوان خانه و انبار استفاده می شده است.

داخل غارهای نتینگهام در انگلستان

افرادی که شغل هایی مثل شمع سازی، نانوایی و آهنگری داشتند، عاشق کار کردن در این غارها بودند چرا که دیگر لازم نبود از بابت روشن کردن آتش های داغ و کوره بدون داشتن وسایل سرمایشی برای سر کردن محل کارشان نگران باشند. از طرف دیگر، لازم نبود تا آتش ها را هر شب به دلیل قانونی که درباره خاموش کردن آتش ها وضع کرده بودند، خاموش کنند.

از طرف دیگر در بخش دیگر غارها قصاب ها و ماهیگیران مستقر بوده اند و از آن جا به عنوان محل کارشان استفاده می کرده اند چرا که به دلیل نبود آتش، غارها دمای مناسب و خنکی زیادی داشته اند و می توانسته اند از این شرایط خوب نهایت استفاده را برای نگهداری محصولات خود بکنند.

داخل غارهای نتینگهام

در دوره ی انقلاب صنعتی، مردم زیادی به شهر ناتینگهام آمدند که به دنبال خانه و کار بودند بنابراین در این غارها مستقر شدند. گاهی حتی یک خانواده ی بزرگ چند نفره فقط در یک غار کوچک زندگی می کرده و محل خواب و خورد و خوراکشان هم همانجا بوده است. امکانات بهداشتی این غارها کم بود در نتیجه به محیطی ایده آل برای شیوع وبا و مریضی سل تبدیل شد، اینجا بود که یکی از بدترین دوره های تاریخ ناتینگهام رقم خورد.

غارهای نتینگهام در انگلستان

امروزه فقط تعداد انگشت شماری از این غارها استفاده می شوند و امروزه از غارهای تاریخی ناتینگهام می توان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی شهر ناتینگهام در انگلستان دیدن کرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code