نسبار بلغارستان و جاذبه های توریسی جذابش!

معرفی کلی نسبار بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست. شهر صوفیه پایتخت این کشور است  و جمعیتی بالغ بر هفت میلیون نفر دارد. نکته ی قابل توجه این است که همواره از جمعیت آن کاسته می شود. نسبار بلغارستان در استان بورگاس قرار دارد که جمعیت آن چیزی حدود هشت هزار نفر تخمین زده شده است. این شهر باستانی در شبه جزیره ی سنگی زیبایی قرار دارد که به وسیله یک جاده باریک متصل به دیگر شهرها است. تاریخ این شهر به یک قرن می رسد و نسبار از تمام دوره های موجود در هزاران سال خود، آثار معماری خاصی را حفظ کرده است. در شهر تاریخی نسبار، بقایای دیوارهای رومی و قرون وسطی، کلیساهای بیزانس و بلغاری و خانه های قدیمی متعلق به قرن ۱۸ و ۱۹ وجود دارد. با الی گشت همراه شوید تا با مناطق دیدنی که قرار است در تور بلغارستان آن ها را ببینید، آشنا شویم.

شهر نسبار بلغارستان
مطالب مرتبط:
طبیعت شگفت انگیز بلغارستان + ویدیو
همه چیز درباره سفر به وارنا در بلغارستان

این شهر به کلیساهایش نیز معروف است. کلیسای سنت سوفیا، که با نام کلیسای قدیمی متروپولین شناخته شده است و کلیسای الوئسا در ساحل شمالی، جزو بناهایی هستند که به زمان بیزانس ها برمیگردند. کلیسای سنت جان باپتیست دارای گنبد استوانه ای متمایزی است که در تور بلغارستان می توانید از آن دیدن کنید. همچنین کلیسای سنت استفان به خاطر نقاشی های خود از ۱۶ سده قبل قابل توجه است. نسبار را میتوان خزانه فرهنگی بلغارستان نامید. در سال ۱۹۵۶ این شهر به عنوان “شهر موزه، یک جایگاه باستان شناسی و معماری” اعلام شد. به دلیل تاریخ و معماری منحصر به فرد آن به عنوان یک بنای یادبود فرهنگی جهانی در سال ۱۹۸۳ ذکر شده است.

نسبار بلغارستان

امروزه منطقه قدیمی سیبار مکان جذابی برای پیاده روی در امتداد خیابان های باریک است، در میان مغازه های کوچک هنرهای دستی، بافندگی و قلاب بافی، جواهرات دست ساز و … قدم بزنید و از این شهر تاریخی لذت ببرید. شهر با فضای عظیم سنتی خود، فرصت برای تفریح و اوقات فراغت شما را فراهم می کند. در ادامه به مرور فعالیت هایی می پردازیم که می توانید در این شهر انجام دهید.

قدم زدن در میان خانه های قدیمی نسبار

قرن ۱۸ زمان خوبی برای ساکنان نسبار بود و بسیاری از آنها توانایی مالی آن را داشتند که خانه های جدیدی بسازند. طبقه اول خانه ها معمولا از سنگ و برای نگهداری دام و گندم ساخته میشده است.  طبقه بالا عموما چوبی بود و جایی به حساب می آمد که خانواده در آن زندگی می کردند. شما می توانید برخی از نمونه های خوب خانه های قدیمی نسبار را در منطقه ی قدیمی شهر ببینید. در طول روز این منطقه بسیار شلوغ می شود اما اگر بتوانید قبل از ساعت ۸ به اینجا بروید، زمانی را برای خودتان خواهید داشت.

خانه های قدیمی نسبار

موزه ی باستان شناسی نسبار

اگر قصد بازدید از منطقه قدیمی شهر را دارید، روزتان را با بازدید از موزه باستان شناسی نسبار شروع کنید. سالن های آن به شما ایده ای از آنچه خواهید دید می دهند. در ابتدای مسیر نقطه های قرمزی وجود دارند که به عنوان راهنما از ابتدای موزه شروع می‌شوند و در میان تمام تمام جاذبه های منطقه ی قدیمی ادامه می یابند. این نقطه ها راهنمای شما در طول مسیر خواهند بود.

موزه ی باستان شناسی نسبار

مشاهده بقایای قلعه

نسبار دارای قلعه های قدیمی می باشد. امروزه بقایای این قلعه ها در سرتاسر شهر گستره اند که می توان از آن ها به عنوان یکی از جاذبه های شهر یاد کرد.

بقایای قلعه نسبار

بازدید از آسیاب بادی قدیمی

یکی از نمادهای شهر نسبار آسیاب بادی است که روی پلی واقع است که منطقه قدیم و جدید را به هم متصل میکند. در روی این پل و در اطراف آسیاب بادی، نیمکت هایی برایتان تعیبه شده تا با خیال راحت روی آن بنشینید و از مناظر اطراف لذت ببرید.

آسیاب بادی قدیمی نسبار

رفتن به کلیساهای باستانی شهر

کلیساهای نسبار، یکی از دلایل اصلی و مهمی بود که نسبار را به عنوان یک اثر در یونسکو ثبت کرد. تاریخ آن ها به قرن های مختلفی می رسد؛ از جمله این کلیساها  میتوان از کلیسای مریم مقدس و کلیسای پانتوکراتور نام برد. و البته مهمترین آن ها کلیسای سنت سوفیا است.

کلیساهای باستانی نسبار

آفتاب ساحلی  

نسبار ساحل کوچکی در منطقه قدیمی و دو ساحل بزرگتر (ساحل شمالی و جنوبی) در منطقه جدید دارد. شما می توانید یک تخت و چتری در آنجا اجاره کنید یا یک منطقه آزاد را برای تفریح انتخاب کنید. در اطراف ساحل ها رستوران و کافه های زیادی وجود دارند که برای خوردن یک غذای خوشمزه میتوانید به آنجا بروید.

ساحل نسبار

تجربه ماهی های تازه و غذاهای دریایی

ماهیگیران قدیمی غذای معروفی به نام سوپ ماهی داشتند که می توانید در سراسر رستوران های نسبار آن ها را سفارش دهید. غذای مخصوص کوسه و ماهی های سرخ شده ی کوچکی به نام تساستا را هم در ذهنتان داشته باشید. با خوردن سوپ سرد بلغاری، تراتور (خیار، ماست، سیر و شوید) تازه بمانید!

غذاهای دریایی نسبار

هیجانات ساحلی

نیازی نیست که تمام روز را در ساحل دراز بکشید یا به منظره خیره شوید. در تمام ساحل های نسبار می توانید به ورزش هایی مانند موج سواری، غواصی، کایت سواری و … بپردازید. همچنین میتوانید با گردشگران دیگر در مکان های تعبیه شده والیبال ساحلی کار کنید یا قایقی اجاره کرده و بر روی موج ها به منطقه شناخت بیشتری پیدا کنید.

نسبار کایت سواری روی دریا

پارک آبی، آدرنالینتان را بالا می برد

اگر دریا برایتان کافی نیست می توانید روی سرسره های پارک آبی نسبار زندگی کنید. اینجا سرسره هایی دارد که تمام جرأتتان را به بازی می گیرد. اگر فکر می کنید که به اندازه کافی شجاع هستید پس این پارک مناسب خود شماست.

پارک آبی نسبار

احساس خوشبختی در اسوتی ولاس

فقط با یک سواری کوتاه دور از ساحل آفتابی، در شهر اسوتی ولاس، یکی از سواحل بلغارستان و بندر قایق بادبانی مارینا دینوی را پیدا خواهید کرد. این یک محل عالی با مکان های اقامتی گران و قایق های فانتزی است.

اسوتی ولاس

بلغارستان با تمام جاذبه هایش، مقصدی خواهد بود که هرگز از یادتان نخواهد رفت. این کشور شرق اروپایی روز به روز به تعداد گردشگرانش افزوده می شود. نسبار بلغارستان جزو مقاصد محبوب گردشگرانی است که می خواهند سفری به یادماندنی در بلغارستان را تجربه کنند.

منبع: theculturetrip.com

با این دلایل تابستان امسال به وارنا سفر می کنید!
بلوگراچیک، شهر صخره های سفید در بلغارستان
چطور از فرودگاه وارنا بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
کلیسای الکساندر نوسکی صوفیه، نماد پایتخت بلغارستان!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code