نظرات عجیب و جالب توریست زن خارجی درباره ایران!

نظرات توریست لهستانی درباره ایران

یکی از مزیت های سفر کردن و آشنا شدن با ملل و اقوام مختلف این است که شما افقی دیدی وسیع از جایی به نام جهانی که در آن زندگی می نمایید، پیدا می کنید. شما به عنوان یک مسافر می توانید با آشنا شدن با ملل دیگر، سفیری صادق از جای جای جهان باشید. یکی از کسانی که این کار را در زندگی خود تبدیل به یک اصل مهم کرده است، خانمی به اسم ماکیکوچا (Marysia Maciocha) است که توریستی اهل کشور لهستان است. ماریسیا به کشورهای مختلف در جهان سفر می کند و در وبلاگ خود تجارب و یافته هایش از کشورهای مختلفی که به آن سفر می کند را می نویسد. ماریسیا پس از سفر به ایران، نظرات جالب و عجیبی داشته است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم با نظرات عجیب و جالب توریست لهستانی آشنا شویم.

ماریسیا ماکیکوچا

توجه!

مطالب مرتط:
چرا تاج محل از عجایب جهان است
رودخانه لی در چین در فهرست ۱۰ عجایب آبی جهان

قبل از این که درباره ی نظرات مختلف و جالب این زن بخوانید باید این مطلب را بدانید که این زن در سایت خود نوشته است که قبل از سفر به ایران به علت تبلیغات غلط و مغرضانه درباره ی ایران تصور خوبی از سفر به ایران نداشته و در آن زمان فکر می کرده که تصمیمی احساسی برای سفر به ایران گرفته است اما با سفر به ایران حقایق بسیاری از این موارد بر روی چشمش نمود پیدا کرده اند.

ایرانی ها تعارفی هستند

۱- ایرانی ها تعارفی هستند!

ماریسیا می گوید که ابتدایی ترین نکته ای که توریست های خارجی باید درباره ی ایرانیان بدانند این است که مردم این کشور بسیار تعارفی هستند!

درباره ی تعارف باید بگویم که فرهنگی جالب اما گیج کننده است و قواعد و قوانین جالبی دارد. مثل یک بازی کلامی است!

اگر به قواعد آن وارد باشید آسان است اما برای گردشگرن خارجی و یا حتی کسانی که در خارج از ایران بزرگ شده اند، بی شک گیج کننده است. بیشتر توریست هایی که از سالیان دور به ایران سفر کرده اند درباره ی رسم تعارف ایرانیان بسیار گفته اند.

به طور مثال در ایران شما باید در زمان قرار گیری در موقعیت های مختلفی برای پرداخت پولتان باید اصرار نمایید، آن هم پولی که حقشان است! بگذارید ساده تر بگویم، منظور من این است که یعنی هنگامی که قصد دارید پول مثلا پول تاکسی را پرداخت کنید کسی که باید آن را دریافت کند، طوری رفتار می کند که انگار مجانی این کار را کرده است و اینجاست که اصرارهای شما برای پرداخت حق آن فرد باید آغاز شود.

یا این که اگر کسی شما را برای عصرانه دعوت کرد، در ابتدا باید از واقعی بودن آن پیشنهاد از طرف فرد مطرح کننده، اطمینان حاصل کنید و گرنه بی شک باید آن پیشنهاد را رد کنید.

عمل بینی

۲- کشوری با رتبه ی اول عمل بینی در جهان!

بامزه است اما دختران ایرانی علاقه مندند که ظاهری آراسته و زیبا داشه باشند اما گاهی در برخورداری از آن اصرارشان زیاد می شود.

در جهان ایران رتبه ی اول و بعد از آن عربستان در رتبه ی بعدی استفاده از لوازم آرایشی و زیبایی هستند و به همین دلیل شاید باشد که اکثر دختران ایرانی بینی خود را عمل کرده اند و زیاد هم برایم تعجب آور نیست!

اما به هر حال این حجم از تغییرات برایم عجیب است.

شیرینیجات

۳- ایرانیان دلباخته ی شیرینی ها هستند

به سمت تاریکی بیا، ما اینجا شیرینی داریم! این جمله در اینترنت بسیار معروف شد و کسی هم نمی دانست که منشا آن از کجاست اما من بالاخره منشا آن را فهمیدم، بی شک این جمله از یک شیرینی فروشی بزرگ ایران آمده است!

اینجا مردم عاشقانه به شیرینی جات عشق می ورزند. ما در اروپا همه جا بانک و داروخانه می بینیم و در ایران مغازه شیرنی فروشی.

شیرینی، خود برای ایرانیان به تنهایی یک فرهنگ است. اگر می خواهید ایرانیان را خوشحال کنید به آنان شیرینی بدهید.

در ایران رایگان سواری کنید!

۴- در ایران رایگان سواری کنید!

رایگان سواری یا هیچهایک در ایران به این گونه است که اصلا شما را با مشکل روبرو نمی سازد. پیاده روی در جاده ها و درخواست سوار شدن بر ماشین آن ها شاید بی شک یکی از دردسرساز ترین کارهای جهان برای جهانگردان بدون وسیله است اما اگر مقصد شما ایران است باید بگویم که این کار ساده ترین کار دنیاست.

ایرانیان علاقه ی شدیدی برای کمک به دیگران دارند مخصوصاً زمانی که شما یک توریست باشید. تجربه به من ثابت کرده است که پدیده ای که ما به عنوان هیچهایک آن را می شناسیم، هیچگاه در ایران بیش از ۵ دقیقه وقت نخواهد گرفت.

با ایرانیان می توانید صدها کیلومتر همسفر باشید. آن ها حتی از غذای خود بی چشم داشت و منت به شما می دهند. بدون اغراق و با علم از نگاه دیگران به ایرانیان باید بگویم که این مردم بسیار خوبند و گاهی حتی بی شک فوق العاده اند. اگر پول کم آوردید، پلیس ایران به شما کمک خواهد کرد.

پول خرد

۵- حجاب

حجاب در ایران برای توریست ها هم حتی اجباری است اما من از شال های رنگی و بلند و همچنین لباس های آنان خیلی خوشم آمد. زنان ایرانی بسیار خوش پوش و خوش سلیقه هستند.

مهمان حبیب خداست

۶- مهمان حبیب خداست

من سفرهای زیادی به مناطق مختلفی از جهان داشتم و از این حیث، با مردمان زیادی آشنا شده ام اما بی شک ایرانیان بی نظیرند. آنان مهمان را از خود واجب تر می بینند.

من به این نکته واقف بودم قبل از سفرم که مردمان خاورمیانه بسیار مهربان و مهمان نوازند اما مردم ایران شگفت زده ام کردند، ایرانی ها فوق العاده اند.

ایرانی ها مهمان را حبیب خدا به معنای دوست و نزدیک به خداوند می دانند و سعی می کنند که بهترین میزبانی را از آن داشته باشند و این به نظر من، در برابر ملل دیگر خارق العاده است.

واحد پول

۷- واحد پول و پول خرد!

واحد پولی در ایران من را گیج می کرد. ریال واحد پول رسمی ایران است اما رسما همه چیز با تومان معامله می شود!

مشکل دیگر من نبود پول خُرد در ایران است! برای مثال اگر من خرید می کردم و فروشنده باقی پول من را نداشت به من شیرینی هایی همچون آدامس و یا خوردنی های شیرین می داد! گفتم که این مردم عاشق شیرینی هستند.!

اهمیت سواد و تحصیلات در ایران

۸- اهمیت سواد و تحصیلات در ایران

تحصیلات در ایران بسیار مهم است. در اینجا اکثراً تمایل به دریافت بالاترین مدارج علمی را دارند. این نکته بیشتر به نظرم بسیار عالی است که زنان و دختران ایرانی بدون مشکل می توانند به تحصیلات خود در همه ی رشته ها ادامه دهند.

رانندگی دیوانه کننده-نکات سفرهای نوروزی

۹- رانندگی دیوانه کننده ی ایرانیان!

من معمولا مشکلی با رانندگی مردم مختلف نداشته ام مخصوصاً رانندگی های هیجان انگیز اما ایرانی ها به شکلی عجیب هیجان در رانندگی را رد کرده و به جرأت دیوانه کننده رانندگی می کنند! من بسیار از این موضوع شوکه شدم.

ایرانیان امیدوارند

۱۰- مردم ایران بسیار امیدوارند

ایرانیان از نظر من بسیار به آینده امیدوارند. هر بار که به مردم ایران فکر می کنم چیزی جز لبخند آنان را به یاد نمی آورم.

اغراق نمی کنم، همه مشکلات خود را داشتند که در صورتشان هم آثار این مشکلات منعکس بود اما مردم این کشور به محض این که نگاهتان به نگاهشان می خورد، لبخندی به پهنای صورتشان به شما تحویل می دهند.

از آینده که با آن ها صحبت می کنید، با امید حرف می زنند و این را به طرف مقابل خود نیز منتقل می کنند. من همیشه خوش شانس بوده ام اما با دیدن مردم ایران می توانم بگویم که یکی از بهترین شانس های زندگی خود را داشته ام که با این مردم زیبا و زیبانگر آشنا شده ام.

امیدوارم که بتوانم بیشتر و بیشتر  به این کشور سفر کنم.

منبع:www.mytravelaffairs.com

یزد، تنها شهر جهانی ایران هتل ۵ ستاره ندارد
ترسناک ترین عجایب ایران
برج کبوتر خانه اصفهان+ تصویر
«سنو» روستای چشمه های پر آب در خراسان رضوی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code