بلیط هواپیما

نفوذ هنرهای معاصر در دبی

از هنرهای معاصر در دبی بیشتر بدانید

بازار هنر معاصر  و مدرن در خاورمیانه و به تبع آن کشور امارات و شهر دبی رونق زیادی یافته است. این رونق از سال ۲۰۰۱ رونق یافت و از سال ۲۰۰۶ حرکت آن سریع تر و تندتر شد. به طوری که در این روزها در دبی گالری ها و نمایشگاه های موقت و دائمی که در این باب راه اندازی می شود، با استقبال زیادی همراه شده است. در این مطلب قصد داریم، شما را برخی از آن ها آشنا کنیم. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به دبی
جاذبه های گردشگری دبی

گالری هنر

گالری هنر از زمان تاسیس خود در سال ۱۹۹۸ تا به امروز به‌صورت کامل به هدف حفاظت و توسعه دادن هنرهای مدرن در خاورمیانه متعهد بوده است. این گالری که نام خود را از کلمه فارسی هنر گرفته است، در طول دهه اخیر میزبان تعدادی از نمایشگاه ‌های فوق ‌العاده نوآورانه هنری بوده است. به ‌این‌ ترتیب گالری هنر جایگاه و اعتبار خود را به‌عنوان یکی از مراکز هنر امارات و خاورمیانه در دبی به اثبات رسانده است. این گالری خود را به‌عنوان میزبان هنرمندان جوان و جویای نام منطقه مطرح کرده است و برای ارتقای سطح آن‌ها و معرفی آن‌ها به دنیای بین‌المللی هنر تلاش می‌کند.

گالری لاوری شبیبی

این گالری که در سال ۲۰۱۱ توسط ویلیان لاوری و اسماء الشبیبی در منطقه حی القوز افتتاح شده است، یک نمونه دیگر از مواردی است که جدیدا به مجموعه چشم‌انداز هنری دبی افزوده شده است. این گالری در زمینه هنرهای معاصر و موارد مرتبط از هنرمندانی از خاورمیانه، آفریقای شمالی و آسیای جنوبی به عرضه هنر و فرهنگ و می‌پردازد. تمرکز این گالری در طول مدت‌زمان کوتاه فعالیت آن بر روی حمایت از هنرمندان در حال پیشرفت و میزبانی نمایشگاه‌ های متعددی از آثار هنری هیجان‌انگیز هنرمندان محلی رو به رشد بوده است. علاوه بر این نیز انتشار کاتالوگ‌ها و سازمان‌دهی برنامه‌های عمومی نیز در لیست برنامه‌های این گالری قرار دارند.

گالری اعتماد

گالری کربن ۱۲

این گالری در قلب هنرهای معاصر دبی و در منطقه حی القوز قرارگرفته است. گالری کربن ۱۲ یک نمونه عالی دیگر از حس هنری رو به تعالی در دوبی است. برنامه ‌های هیجان‌ انگیز این گالری موجب برجسته‌ سازی آثار هنری برخی از هنرمندان رو به رشد معاصر شده است و به‌این‌ترتیب نیز توجه ‌ها در سطح بین‌المللی به این گالری و هنرمندان آن جلب شده‌اند. این گالری همچنین انتشارات مخصوص به خود را داشته و کاتالوگ‌ ها و نمایه ‌های هنرمندان متعددی را منتشر ساخته است. نمونه‌ای از این آثار را می‌توان کتاب‌ هایی درباره کاترین برنهاردت، اولاف بروئینگ، برنارد بومان، آندره باتزر و روی شیفز دانست. کشورهایی که هنرمندان آن‌ها در این گالری فعال هستند، بسیار متنوع ‌تر از بسیاری از گالری‌ های دیگر در دوبی است و همین امر نیز اشتیاق این گالری برای ارج نهادن به هنرهای مرتبط در اقصی نقاط جهان را نشان می‌دهد.

گالری اعتماد

گالری اعتماد که هم در تهران و هم در دبی شعبه دارد، به ‌صورت ویژه‌ ای برای پرورش ارتباط و تبادلی فرهنگی در محیط داخلی خاورمیانه و همچنین در جوامع هنری در سطح بین‌المللی در حال تلاش است. این گالری با به نمایش گذاشتن آثار هنرمندان محلی و جذب بهترین هنرمندان معاصر آمریکا، اروپا و آسیا به دبی، به دنبال معرفی کردن خاورمیانه به ‌عنوان رهبر جهانی تولیدات و نمایشگاه ‌های هنری است. این گالری در محیطی بزرگ بنا شده است و ساختمان ۹۳۰ مترمربعی آن در منطقه صنعتی حی القوز قرار دارد. این محیط بزرگ به ‌صورت مؤثری بر روی کیفیت میزبانی رخدادها و نمایشگاه ‌های بزرگ هنری مؤثر است.

گالری لاوری شبیبی
داروهای ممنوعه در سفر به امارات و دبی چیست؟
داروهای ممنوعه در سفر به امارات و دبی چیست؟
ازدحام بی سابقه گردشگران در فرودگاه دبی
ازدحام بی سابقه گردشگران در فرودگاه دبی
معرفی هتل زایا نوری آیلند ابوظبی | ۵ ستاره
معرفی هتل زایا نوری آیلند ابوظبی | ۵ ستاره
آتش بازی سال نو در دبی + ویدیو
آتش بازی سال نو در دبی + ویدیو