نصف نقاشی های این موزه تقلبی از آب در آمد!

نقاشی های تقلبی موزه ای در فرانسه

هنر دوستان زیادی به موزه های هنری می روند تا آثار هنرمندان معروف دنیا را از نزدیک ببینند، آثاری اصل که به خوبی هنر هنرمندان را به ما نشان می دهد. تا به حال به موزه ها رفته اید؟ آیا در حالی که مشغول تماشای تابلوهای نقاشی هستید یک درصد هم به این موضوع فکر کرده اید که شاید این اثر تقلبی باشد؟! مطمئنا پاسخ شما منفی است چون بیشتر آثاری که در موزه ها هستند بازرسی های زیادی را از سر گذرانده اند. اما در ماه های اخیر در موزه ی کوچکی در یکی از شهرهای فرانسه تعدادی آثار تقلبی کشف شده است! در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا درباره ی این مورد عجیب بیشتر حرف بزنیم.

نقاشی های تقلبی موزه ای در فرانسه
مطالب مرتبط:
بندر قدیمی مارسی در کشور فرانسه
کلیسای درختی شن پال فرانسه!+ تصویر

در شهر کوچک النه (Elne) در جنوب فرانسه موزه ای به اسم موزه تروس (Terrus museum) هست که در آن فقط آثار هنرمند مشهور شهر یعنی تروس به نمایش در آمده، در واقع این موزه بیش از دو دهه مشغول جمع آوری آثار این هنرمند بود اما به تازگی متوجه شده که بیش از نیمی از این آثار تقلبی اند! به نظر فاجعه انگیزه این طور نیست؟ نقاشی ها، طراحی ها و آب رنگ های این موزه در طول بیش از ۲۰ سال با قیمت حدود ۱۶۰ هزار یورو خریداری شده اند اما نگرانی ها بابت اصل بودن این آثار در ماه های اخیر به وجود آمد! بعد از خرید ۸۰ اثر دیگر توسط موزه، تاریخدانی به اسم اریک فورکادا که مسئول نظارت بر مجموعه تروس بود متوجه شد که تعدادی از بناهایی که در پس زمینه ی تابلوها کشیده شده بعد از مرگ هنرمند ساخته شده شده  اند پس مطمئنا توسط او طراحی نشده اند!

موزه ای در فرانسه

اگر خوب به یکی از این تابلوها نگاه کنید قلعه ای را می بینید که در اواخر دهه ۱۹۵۰ ساخته شده اما در کمال تعجب نقاش این تابلو در سال ۱۹۲۲ از دنیا رفته است! در  تابلوی دیگر هم امضایی که پای تابلو خورده شده به راحتی با لمس دست پاک شد و در زیر آن سرو کله ی امضای دیگری پیدا شد که برای نقاش اصلی بود! شک این تاریخدان توسط متخصصانی که ۱۴۰ اثر این موزه را بررسی کردند هم تایید شد! این ها نمونه های کوچکی از کشفیاتی است که جدیدا در موزه ای کوچک در جنوب فرانسه به دست آمده و معلوم شده که بیش از نصف نقاشی های موزه تقلبی اند!

تروس در سال ۱۸۵۷ به دنیا آمد و در سال ۱۹۲۲ از دنیا رفت و بیشتر شهرتش به خاطر تابلوهایی است که از منطقه ی روسیلون در جنوب فرانسه خلق می کرد. او در آثار برجسته ی خود از رنگ های روشن استفاده می کرد و در تعدادی از کارهایش از دوستانش هنرمندش الهام می گرفت. او یکی از بزرگ ترین نقاشان شهر النه است و موزه ای اختصاصی در شهر النه برای کارهای او در نظر گرفته شده است.

نقاشی های این موزه

در سپتامبر (شهریور) سال گذشته قرار بود این موزه مدتی مورد بازسازی قرار بگیرد و چند ماه بعد دوباره باز شود اما ناگهان یک تاریخدان محلی به تقلبی بودن بعضی از این تابلوها پی برد در واقع، تنها یک نگاه به این تابلوها کافی بود تا فیک بودن این آثار توسط این تاریخدان لو برود! گروهی از متخصصان به موزه رفتند تا درستی حرف های این تاریخدان را بررسی کنند و خیلی زود متوجه شدند که ۸۲ اثر از ۱۴۰ تابلویی که در این موزه هست تقلبی اند. مسئول این موزه می خواست بعد از نوسازی و اضافه کردن یک طبقه ی دیگر آثار جدیدتری را در آن قرار دهد و مجموعه ی کاملی از آثار این هنرمند را به وجود بیاورد اما با این کشف تمام هدف گذاری های آن ها نقش بر آب شد!

بیشتر این نقاشی های تقلبی بعد از سال ۲۰۱۳ جمع آوری و هنوز وارد موزه نشده بودند. قرار بود بعد از ساخت طبقه ی دوم، این آثار به موزه منتقل شوند و مجموعه آثار این هنرمند کامل شود. اما این به این معنی نیست که هیچ کدام از آثار تقلبی در موزه نبوده اند! ۱۰ تا ۱۵ اثر تقلبی سال هاست که از دیوارهای موزه آویزان هستند و هنردوستان زیادی از آن ها دیدن می کنند.

نقاشی های تقلبی این موزه

شهردار النه با این کشف جدید شوکه شده و می گوید تمام تلاش خود را می کند تا کسانی را که مسئول این اتفاق هستند را پیدا کند و به دادگاه بکشاند. شهردار این شهر در ماه مارس شکایت نامه ای تنظیم کرد و پلیس ها را برای انجام بررسی های بیشتر به این موزه کشاند. اخیرا این موزه با ۶۰ تابلوی اصل مجددا باز شده اما به گفته ی پلیس احتمالا سال ها طول می کشد تا معلوم شود چه کسانی پشت آثار تقلبی این موزه بوده اند. امروز آثار تقلبی این موزه در ایستگاه پلیس است و تحقیقات بر روی آن ها ادامه دارد.

موزه ها یکی از پربازدید ترین جاذبه های شهرند و در کشوری مثل فرانسه بازدید کنندگان زیادی دارند پس از کشف تقلبی بودن این آثار نگرانی ها درباره ی موزه هایی که در شهرهای کوچک در حال جمع آوری آثار هنری هستند بیشتر شده است.

منبع: odditycentral.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد