نقشه کامل آفریقای جنوبی + توضیحات

نقشه کامل آفریقای جنوبی

بازدید از آفریقای جنوبی سفری بسیار ویژه است. تجربه ای است که خاطرات بی نظیر و همیشه به یاد ماندنی را برایتان رقم می زند. برای کمک به شما در برنامه ریزی ماجراجویی هایتان در آفریقا، ما در مجله الی گشت نقشه کامل آفریقای جنوبی را تهیه نموده و هر یک از ایالت ها و شهرها را معرفی می کنیم تا با ویژگی های منحصر به فرد هر منطقه آشنا شوید.

این مطلب شامل نقشه کامل آفریقای جنوبی در عکس پایین، جاذبه های برجسته هر منطقه، معرفی استان ها و ایالت های آفریقای جنوبی، شهرهای معروف و مشهور هر استان به همراه بعضی از جاذبه های گردشگری، ذخیره گاه های طبیعی و نقشه های پارک ملی و … خواهد بود. هدف ما از تهیه این مطلب این است که بتوانید تعطیلات خود را دراین کشور، به آسانی و جامع تر برای هر یک از استان ها و شهرهای آفریقای جنوبی برنامه ریزی کنید.

نقشه کامل آفریقای جنوبی

استان های آفریقای جنوبی در نقشه کامل آفریقای جنوبی

مطالب مرتبط:
معرفی جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ؛ آفریقای جنوبی
اگر می خواهید به آفریقای جنوبی سفر کنید، بخوانید!
با سفر به آفریقای جنوبی، این ماجراجویی ها را دنبال کنید

آفریقای جنوبی همانطور که از نام آن پیداست، جنوبی ترین کشور در قاره آفریقا بوده که جاذبه های متعددی را دارد. این کشور بیشتر به خاطر طبیعت بی نظیر و سافاری های حیات وحشی که دارد در میان گردشگران و توریست های ملل مختلف مشهور است. از ایران نیز تور های بسیاری برای این کشور برگزار می شود. با این حال قبل از سفر به آفریقای جنوبی بهتر است کمی بیشتر راجع هب جغرافیای آن و استان ها و شهرهای مختلف آفریقای جنوبی بدانید. در مجموع در کشور آفریقای جنوبی، ۹ ایالت بزرگ و وسیع وجود دارد که در معرفی نقشه کامل آفریقای جنوبی به شما معرفی می نماییم.

ایالت کیپ شرقی | Eastern Cape

این ایالت بزرگ در ناحیه جنوب شرقی آفریقای جنوبی واقع شده به همین دلیل به نام ایسترن کیپ را بر آن نهاده اند. از شهرهای معروف و بزرگ این ایالت برای توریست ها و گردشگران، شهرهایی همانند پورت الیزابت (Port Elizabeth)، ایست لندن (East London) و یومتاتا (Umtata) است.

  • پورت الیزابت

پورت الیزابت یک شهر بندری در خلیج آلوگا Algoa و در استان ایسترن کیپ آفریقای جنوبی است. بندری بزرگ که گاهی به خاطر سواحل زیبا و متعددش شناخته می شود. مسیر پیاده روی میراث دونیک در محله های تپه ای قدیمی یکی از جاذبه های این شهر است. تورهای قایقرانی برای تماشای نهنگ ها و پرندگان دریایی نادر برگزار می شوند؛ در حالی که تورهای حیات وحش بر روی خشکی شامل تورهای تماشای فیل ها، کرگدن ها و دیگر حیوانات بزرگ جثه آفریقای جنوبی است.

ایالت کیپ شرقی و نقشه کامل آفریقای جنوبی

ایالت کیپ غربی | Western Cape

در ایالت وسترن کیپ، شهر کیپ تاون را با جمعیت و محیطی جهانی، شهرها و روستاهای کارت پستالی، شهرهای کوچک و روستاهای کوچک در امتداد مسیر نهنگ ها و در کنار ساحل و … قرار گرفته است. مناطق کوهستانی زیبای آن، فینبوس (fynbos)، آب و هوای عالی، سواحل سفید شنی و آب و هوای ساحلی خشک برخی از بهترین دلایل سفر به آفریقای جنوبی و استان وسترن کیپ است. از دیگر شهرهای معروف و ساحلی آن موصل بی (Mossel Bay) است. این ایالت جنوبی ترین استان در نقشه کامل آفریقای جنوبی است.

  • خلیج موصل

خلیج موصل، بندری در مسیر باغ های آفریقای جنوبی و خط ساحلی در نقشه کامل آفریقای جنوبی است. این شهر به خاطر ساحل معروف سانتوس و فانوس قرن نوزدهمی کیپ سنت بلیز شناخته می شود. مجتمع موزه بارتولومئو دیاز Bartolomeu Dias شامل موزه دریایی، موزه صدف و باغ گیاه شناسی است.

ایالت کیپ غربی و کیپ تاون و نقشه کامل آفریقای جنوبی

کیپ شمالی | Northern Cape

بر بالای استان وسترن کیپ، استان نورثرن کیپ (کیپ شمالی) قرار گرفته است. از شهرهای معروف این شهر می توان از یوپینگتون (Upington) و کیمبرلی (Kimberley) نام برد. این استان پیشنهادهای شگفت انگیزی را به گردشگران ارائه می دهد. ذخیره گاه های طبیعی با سرگرمی ها و پرنده نگری های متعدد، گیاهان غیر معمول، گل های بهاری جادوی در فواصل وسیع، غذای خانگی خوشمزه، مردمانی مهربان و خیلی بیشتر از جمله جاذبه های آن است.

  • کیمبرلی

کیمبرلی، پایتخت استان کیپ شمالی در کشور آفریقای جنوبی است. این شهر به خاطر معادن الماس قرن نوزدهمی خود شناخته شده است. موزه معدن کیمبرلی، یکی از بهترین جاذبه های شهر است که جواهرات و الماس های بریده نشده را برای تماشای عموم گذاشته است. گالری هنری ویلیام هومفری آثار هنرمند آفریقای جنوبی، نقاشی های قدیمی استادانه، نقاشی های اروپایی قرن هفدهم و هنر مدرن را نشان می دهد.

کیپ شمالی و نقشه کامل آفریقای جنوبی

ایالت شمال غربی | North West

استان شمالی غربی ایالت و منطقه ای صلح آمیز است. آب و هوای آفتابی داشته و مقصد گردشگران طرفدار حیات وحش و ماجراجویی های هیجان انگیز است. پارک ملی پیلانبرگ Pilanesberg و منطقه حفاظت شده و سرگرمی مادیکوی (Madikwe)، جاذبه های فرهنگی و تاریخی مختلف، شهرهای کوچک و سان سیتی از دیگر جاذبه های درون این استان است. شهرهای مهم این استان شامل دو شهر  کلرکسدراپ (Klerksdorp) و مافیکنگ (Mafikeng) است.

  • مافیکنگ

مافیکنگ یا ماهیکنگ (Mahikeng) پایتخت استان شمال غربی بوده که به خاطر تاریخی که دارد، مشهور است. نام شهر از احاطه مافکینگ در جنگ دوم بوئر (the Second Boer War) گرفته شده است.

  • کلرکسدراپ

این شهر بزرگترین شهر در استان شمال غربی آفریقای جنوبی بوده که ۱۷۰ کیلومتر تا دو شهر ژوهانسبورگ و مافیکینگ فاصله دارد.

مافیکنگ در استان شمال غربی-نقشه کامل آفریقای جنوبی

ایالت فری استیت | Free State

ایالت فری استیت بر روی نقشه کامل آفریقای جنوبی با تپه های ناهموار، دشت های گسترده طلایی، کوه های ماسه سنگی چشمگیر و تقریبا ۳۴۰ روز آفتابی در هر سال، مکانی برای علاقه مندان به فضای باز است. از آنجا که مسیر اصلی بین ژوهانسبورگ و کیپ تاون (N1) از ایالت فری استیت عبور می کند، مناظر زیبا و تجربیات جایگزین بی نظیری را برای مسافرانی که در این مسیر حرکت می کنند، ارائه می دهد. پایتخت این ایالت، بلومفونتین (Bloemfontein) است.

  • بلومفونتین

بلومفونتین پایتخت ایالت فری استیت در آفریقای جنوبی است؛ و به عنوان پایتخت قضایی کشور شناخته می شود. این شهر، یکی از سه پایتخت ملی آفریقای جنوبی است و هفتمین شهر بزرگ آفریقای جنوبی محسوب می شود.

ایالت فری استیت در روی نقشه کامل آفریقای جنوبی

ایالت گایوتنگ | Gauteng

در ژوهانسبورگ پایتخت آفریقای جنوبی، شهر طلا و مرکز اقتصادی آفریقای جنوبی و آفریقا بگردید. در سفر به آفریقای جنوبی عموم مسافران ابتدا وارد ژوهانسبورگ می شوند. شهر بزرگ ژوهانسبورگ حدود ۱۲۰ کیلومتر از شرق به غرب و حدود ۵۵ کیلومتر از شمال به جنوب گسترش می یابد تا به شهرهای مشهوری مانند  Sandton، Randburg، Germiston و Krugersdorp  برسد. در اینجا از شهر پرتوریا (Pretoria)، شهر جاکاراندا (the Jacaranda City) با ساختمان های زیبای و میدان کلیسای آن نیز دیدن کنید.

Pretoria-ایالت گایوتنگ-نقشه کامل آفریقای جنوبی

ایالت کوازولو ناتال | Kwazulu Natal

به پادشاهی زولو (Zulu) و سرزمین تاریخ خوش آمدید. کوازولو ناتال استان سرگرمی، سواحل رنگارنگ، اقامتگاه های کوهستانی با شکوه و ذخایر گاه های تفریحی است. همچنین داستان های مردم آفریقا را از میدان های جنگ تاریخی گرفته تا فرهنگ های قوی در این استان می توانید پیدا کنید. در این ایالت می توانید به دیدن شهرهای توریستی همانند دوربان (Durban) شهر تاریخی که مرکز جنگ های قبایل قدیمی در آفریقای جنوبی بوده است، بروید. از دیگر شهرهای معروف این استان می توان پیرماریتزبورگ (Pietermaritzburg) و Hluhluwe را نام برد.

  • شهر Hluhluwe

این شهر کوچک یکی از بهترین جاذبه ها در میان نقشه کامل آفریقای جنوبی است. چرا که دقیقا در مرکز دخیره گاه های طبیعی و مناطق محیط زیستی و حیات وحشی فوق العاده قرار گرفته است. پارک های ملی معروف آفریقا، رودخانه های بزرگ و تاریخ پر میراث این شهر، گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند.

ایالت کوازولو ناتال و نقشه کامل آفریقای جنوبی

ایالت لیمپوپو | Limpopo

استان لیمپوپو واقع در گوشه شمال شرقی آفریقای جنوبی و هم مرز با بوتسوانا (Botswana)، زیمبابوه (Zimbabwe) و موزامبیک (Mozambique) است. این استان از طریق مناطق جنوبی ساحارا، آفریقای جنوبی را با دیگر کشورهای شمالی آفریقا مرتبط می کند. این استان، چشم اندازهای استثنایی، میراث فرهنگی جذاب، فراوانی گونه های حیات وحش و بسیاری از جاذبه های گردشگری مبتنی بر طبیعت را به نمایش می گذارد. شهرهای معروف این استان شامل پولوکوان (Polokweane) و هوئداسپرویت (Hoedspruit) است.

ایالت لیمپوپو در نقشه کامل آفریقای جنوبی

استان امپومالانگ | Mpumalanga

استان امپومالانگ یکی از ۹ استان در نقشه کامل آفریقای جنوبی بوده که جاذبه هایی همانند مناظر طبیعی، آبشارها، جنگل ها و دارای خانه های طبیعی به نام “Big Five” است. پارک های بازی و سرگرمی به همراه مناطق حفاظت شده در این استان، از جمله پارک ملی معروف  Kruger از جمله مکان هایی هستند که سافاری برگزار می کنند.  شهر بزرگ این استان نل اسپروت (Nelspruit) یا امبومبلا (Mbombela) نام دارد.

  • نل اسپروت

این شهر پایتخت استان شرقی شمالی امپومالانگ بوده که دروازه ورودی به پارک ملی کروگر است. در پارک ملی کروگر می توانید به دیدن فیل ها، زرافه ها، کردگدن ها و دیگر حیوانات وحشی در این پارک است. یکی از باغ های بوتانیکال با جنگل های بارانی که مصنوعی نیز هست در این شهر واقع شده و می تواند مقصدی برای سفر به آفریقای جنوبی باشد. جاذبه های گردشگری دیگری همانند غارهای زیبا، مناطق حفاظت شده و بناهای تاریخی متعددی را پیدا خواهید نمود.

استان امپومالانگ در نقشه کامل آفریقای جنوبی

مکان های جنوب آفریقا

خلیج آلگوا، اقیانوس اطلس، کیپ امیدوار، خلیج فالس، گروت ولوئر (Groot Vloer)، اقیانوس هند، کویر کالاهارا، دریاچه کوزی، دریاچه سنت لوسیا، دریاچه سیبایا، کوه های لوبمبو، رودخانه لیمپوپو،رود مولوپو (Molopo River)، رودخانه نارنجی (اورنج)، کوه  Outeniqua، خلیج ریچاردز، خلیج سنت فرانسیس، خلیج سنت هلن، رودخانه توگلا (Tugela River)، سد و رودخانه وال (Vaal Dam and Vaal River)

منابع طبیعی جنوب آفریقا

طلا، کروم، توتیای معدنی، زغال سنگ، سنگ آهن، منگنز، نیکل، فسفات، قلع، اورانیوم، سنگ های قیمتی، پلاتین، مس، وانادیوم، نمک، گاز طبیعی.

آسیب های طبیعی آفریقای جنوبی

خطرات طبیعی در آفریقای جنوبی، شامل خشکسالی های طولانی وجود دارد.

Vaal-Dam-and-Vaal-River-رودخانه های آفریقای جنوبی

مسائل زیست محیطی آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی دارای مسائل زیست محیطی فراوانی است. مسائل مربوط به آب عبارتند از: آلودگی رودخانه ها از تخلیه فاضلاب های شهری و اضافات کشاورزی؛ افزایش مصرف آب. فقدان رودخانه ها یا شریان های مهم به سمت دریاچه که نیازمند اقدامات حفاظتی و کنترل گسترده آب است. فرسایش خاک و بیابان زایی در آفریقای جنوبی بسیار است. علاوه بر این آلودگی هوا به دلیل وجود به باران اسیدی در آن دیده می شود.

منبع: places.co.za

۵ توصیه برای تجربه بهترین سفر زندگی تان
۵ توصیه برای تجربه بهترین سفر زندگی تان
سفری هیجان انگیز در جاده باغ آفریقایی
سفری هیجان انگیز در جاده باغ آفریقایی
آنچه باید درباره کیپ تاون آفریقای جنوبی بدانید
آنچه باید درباره کیپ تاون آفریقای جنوبی بدانید
معرفی فرودگاه بین المللی کیپ تاون
معرفی فرودگاه بین المللی کیپ تاون

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code