بلیط هواپیما

نکاتی که هر گیاه خواری قبل از سفر باید بداند

گیاهخواری، یک سبک زندگی است و افرادی که گیاه خوارند به هیچ وجه در سبد غذایی خود، محصولات حیوانی را راه نمی دهند. یکی از اصلی ترین دلایلی که افراد به گیاهخواری روی می آورند، رعایت حقوق حیوانات، حفاظت از محیط زیست و یا حفظ سلامت و مسائل معنوی و مذهبی است و این افراد با کشتار حیوانات و حتی آزمایش روی آنها به طور کلی مخالف هستند. اگر شما هم گیاه خوار هستید، احتمالا در پیدا کردن یک غذای گیاهی خوب در هنگام سفر، با مشکل زیادی روبرو می شوید بنابراین بهتر است تا قبل از سفر خوب تحقیق کنید. خواندن نکات زیر به شما کمک می کند تا بتوانید راحت تر غذای گیاهی مورد علاقه تان را در حین سفر پیدا کنید. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی جنوب شرقی آسیا
طعم خوش غذاهای محلی | بهترین رستوران های روسیه

گیاهخواری | سفر

 

۱- انتخاب درست مقصد سفر

اگر گیاه خوار هستید و به شدت به سبک غذایتان پایبندید، باید دقت زیادی در انتخاب مقصد سفرتان کنید. شاید به نظرتان این نکته پیش پا افتاده و بدیهی باشد اما خیلی وقت ها به راحتی فراموش می شود. مثلا اگر دارید به آفریقای جنوبی و یکی از پارک های ملی ان می روید، انتخاب های چندانی برای غذا نخواهید داشت. در خیلی از شهرهای دنیا هم امروزه غذای گیاهی به راحتی پیدا می شود و حتی رستوران های زیادی برای این دسته از افراد برپا شده است. برای مثال اگر به هند سفر کنید، در این مورد کارتان خیلی ساده است.

۲- تحقیق کامل قبل از سفر

اگر مقصد سفرتان مشخص است و می دانید که می خواهید به کجا سفر کنید، قبل از آن بهترین کار این است که حسابی تحقیق کنید تا با مشکل روبرو نشوید. مثلا اگر دارید به شهری مثل پاریس سفر می کنید، لازم نیست نگران پیدا کردن رستوران های گیاهی آن باشید اما اگر بخواهید به شهر کوچکتری مثل مارسی سفر کنید، آیا باز هم همان اندازه تنوع انتخاب دارید؟ یکی از بهترین روش های پیدا کردن رستوران های گیاهی هر شهر، گشت و گذار در وبلاگ های سفر و گردشگری است.

۳- رایج نبودن کلمه ی گیاهخوار در خیلی از نقاط دنیا

یادتان باشد در خیلی از نقاط دنیا مخصوصا مناطق دور افتاده، کلمه ای به نام «گیاهخوار» وجود ندارد. بنابراین بهتراست یاد بگیرید تا به جای آن، کلماتی مثل گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ، سبزی و… را یاد بگیرید تا با گفتن آنها بتوانید به طرف مقابلتان بفهمانید که گوشت یا هر محصول لبنی ای را نمی خورید.

 

۴- همراه داشتن غذای حاضری

یکی از نکاتی که هر گیاهخواری در هنگام سفر باید به آن توجه کند این است که همیشه مقداری غذای گیاهی حاضری همراه خود داشته باشد تا در شرایطی که دسترسی به این نوع غذا کم است مانند وقتی که در هواپیما هست، از آنها استفاده کند. یک گزینه ی خوب دیگر، استفاده از آجیل و مغزها و میوه های خشک است.

۵- نا امید شدن در پیدا کردن غذا در بعضی مواقع

درست است که تحقیق کردن قبل از سفر می تواند کمک زیادی به شما در این مورد کند اما فراموش نکنید گاهی ممکن است پیش بیاید که هر چقدر هم که تحقیق کرده باشید، باز هم در پیدا کردن یک غذای گیاهی خوب در حین سفر، نا امید شوید و ببینید غذایی برای خوردن ندارید. این موضوع در شهرهای توریستی کمتر است اما غیر ممکن نیست.

منبع: metro.co.uk

۵ مکان برای صرف صبحانه در شهر ساحلی اسپانیا (بخش دوم)
۵ مکان برای صرف صبحانه در شهر ساحلی اسپانیا (بخش دوم)
رستوران های قدیمی مسکو، جایی که می توانید در زمان سفر کنید!
رستوران های قدیمی مسکو، جایی که می توانید در زمان سفر کنید!
۹ غذای خوشمزه ژاپنی که حتی اسمشان را هم نشنیده اید!
۹ غذای خوشمزه ژاپنی که حتی اسمشان را هم نشنیده اید!
رستوران گردی در بارسلونا
رستوران گردی در بارسلونا