بلیط هواپیما

نکات بهداشتی که باید در هواپیما رعایت کنیم

هواپیما سفر ما را خیلی آسان می کند، با این پرنده غول آسا می توانیم چندین کیلومتر را خیلی سریع طی کنیم و به مقصد برسیم، اما این وسیله با همه فایده های که دارد می تواند خطراتی نیز داشته باشد، یکی از این خطرات قرار گرفتن در معرض میکروب های مختلف است، اما می توانیم با رعایت نکاتی ساده کاملا مراقب بهداشت خودمان باشیم، با الی گشت همراه باشید می خواهیم درباره نکته های بهداشتی درون هواپیما حرف بزنیم .

مطالب مرتبط:
۵ راز درباره مهمانداران هواپیما که نمی دانستید
چطور از سقوط هواپیما جان سالم به در ببریم؟

در هواپیما

 

سرویس بهداشتی هواپیما

در داخل کابین هواپیما آلوده ترین محل، سرویس بهداشتی است. در طی هر پرواز صدها نفر در فضای کم هواپیما قرار می گیرند، معمولا در هر هواپیما فقط دو یا سه دستشویی است که صدها نفر از این سرویس های مشترک استفاده کنند که این باعث آلوده شدن این محل ها می شود. اگر از بین این صدها نفری که در هواپیما هستند چند نفر بیماری های ویروسی مثل سرماخوردگی داشته باشند این ویروس به راحتی می تواند منتقل شود، کوچک بودن فضای این سرویس های بهداشتی باعث می شود که درون آن ها نشود همه اصول بهداشتی را رعایت کرد، فضای کم این محیط اجازه نمی دهد که افراد دست های خود را به دقت با آب و صابون بشویند به همین خاطر وسایلی که در این محیط کوچک قرار دارد معمولا خیلی آلوده هستند. برای اینکه از میکروب های این محل در امان باشید برای باز و بسته کردن در از دستمال های مرطوب استفاده کنید، و دست های خود را به خصوص قبل از صرف غذا ضد عفونی کنید. شرکت های هواپیمایی طبق قوانینی خاص ملزم هستند که نکات بهداشتی را رعایت کنند اما گاهی کم بودن وقت و زیاد بودن کارها باعث می شود این نکات به خوبی انجام نشود پس بهتر است خودتان مراقب نکات بهداشتی باشید.

صندلی هواپیما

صندلی های هواپیما معمولا آلودگی های میکروبی دارند، برای رعایت بهداشت هنگام پرواز قبل از نشستن بر روی صندلی ها دو قسمت اصلی آن یعنی دسته ها و سینی های مخصوص غذا را ضدعفونی کنید و آن را با دستمال مرطوب پاک کنید، به همین راحتی می توانید خود را از قرار گرفتن در معرض میکروب ها نجات دهید، اگر دیدید شخصی که در کنار شما نشسته زیاد یا سرفه یا عدسه می کند از ماسک استفاده کنید تا خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهید و سفر بهتری داشته باشید چون در طول سفرهای هوایی احتمال اینکه ویروس های پخش شده در هوا به دیگری منتقل شود بسیار بیشتر است.

 

پتو و بالش هواپیما

سومین جایی که در هواپیما می تواند آلودگی ها را انتقال دهد بالش و پتو های استفاده شده در این مکان است، چون هر روز شاید تعداد زیادی از افراد از این پتوها استفاده کنند که اگر ویروس سرماخوردگی با آنفولانزا دشاته باشند این آلودگی به پتو منتقل و به فرد بعدی که از آن ها استفاده می کند سرایت می کند. هر چند که درقوانین جدید باید از شرکت های هواپیمایی این وسایل را به صورت یکبار مصرف استفاده کنند اما گاهی در بعضی از ایرلاین ها نهایتا روزی یکبار عوض می شوند، به همین دلیل برای خود بالش و پتوی یکبار را در ساک کوچک دستی قرار دهید و به داخنل کابین بیاورید تا نگرانی ای از این بابت نداشته باشید.

خوابیدن در هواپیما

اولین سقوط مرگبار هواپیما کی بود؟
اولین سقوط مرگبار هواپیما کی بود؟
معرفی فرودگاه براتیسلاوا؛ اسلواکی
معرفی فرودگاه براتیسلاوا؛ اسلواکی
با نصب این برنامه ها، استرستان را در پرواز کاهش دهید
با نصب این برنامه ها، استرستان را در پرواز کاهش دهید
۹ ماشین پرنده که ممکن است روزی با آن ها سرکار بروید!
۹ ماشین پرنده که ممکن است روزی با آن ها سرکار بروید!