بلیط هواپیما

آنچه درباره نکات سفر به شیلی باید بدانیم

نکات سفر به شیلی

هر چند کشور شیلی یکی از آسان ترین کشورهای آمریکای جنوبی برای سفر است اما با دانستن نکات سفر به شیلی بسیار ایمن و با اطمینان خاطر به آنجا سفر خواهید کرد. همیشه چیزهای جدیدی برای آموختن در سفر وجود دارد که مجله الی گشت هر روزه در تلاش است تا شما را با مطالب جدید مسافرت آشنا کند. گاهی در سفر به شیلی نیازمند رعایت نکات و مواردی هستید که اگر رعایت نکنید شاید با مشکلاتی غافلگیرکننده روبرو شوید. شیلی کشوری پر از جاذبه های معماری و طبیعی یا فرهنگی فراوان است که می توان به آنجا سفری ارزان قیمت را برنامه ریزی کرد. برای خرید بلیط هواپیما یا رزرو هتل نیز می توانید به سایت الی گشت مراجعه نمایید.

نکات سفر به شیلی

برنامه سفر بریزید

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به شیلی
راهنمای سفارت شیلی و اخذ ویزای این کشور
آنچه از تاریخ شیلی باید بدانید

مهمتر از همه، تصمیم بگیرید که چه موقع، به کدام ناحیه و قسمت کشور شیلی می خواهید بروید. شیلی کشوری طویل و شمالی-جنوبی است که در قسمت شمالی اش، جنگل های گرمسیری دارد و در قسمت جنوب اش به نزدیکی قطب جنوب می رسید. بنابراین زمانی که آب و هوا در شمال این کشور شگفت انگیز است، در جنوب می تواند بسیار بد باشد و بالعکس. بنابراین از نکات سفر به شیلی توجه به محل و زمان سفرتان خواهد بود. اگر می خواهید جنوب پاتاگونیا را ببینید و در پارک ناسا تورس دل پین سفر کنید، در تابستان (در بین ماه های دسامبر – فوریه) یا در فصل خاص (ماه های نوامبر یا مارس) به شیلی سفر کنید تا از جمعیت فراوان گردشگر در این کشور دور بمانید.

 • هشدار: در پایان ماه مارس، بسیاری از خدمات و جاذبه های پاتاگونیا تعطیل می شوند.

برای سفر به قسمت میانی شیلی بهترین است در فصل بهار (سپتامبر – نوامبر) یا پاییز (اواخر فوریه – آوریل) اقدام کنید. فصل اسکی نیز در ماه های ژوئن تا اکتبر خواهد بود. کویر آتاکاما Atacama در شمال شیلی را می توان در تمام طول سال، مکانی جذاب یافت، اما در تابستان (دسامبر – فوریه) کویر را بسیار گرم و بارانی پیدا خواهید کرد.

تور شیلی
 • ایستگاه اتوبوس

بهترین راه برای رفتن به مرکز شهر سانتیاگو از فرودگاه، استفاده از اتوبوس می باشد. اتوبوس های Centropuerto و تور اتوبوسی Aeropuerto دقیقا از قسمت بیرونی سالن فرودگاه حرکت می کنند. این اتوبوس ها شما را در حدود ۴۰ دقیقه به شهر می رسانند و بیشتر از تاکسی ها قابل اعتماد هستند. بیشتر تاکسی ها قابل اعتماد نیستند، چرا که از اغلب گردشگران بیش از حد کرایه راه می گیرند.

در سنتا کروز می توانید در تورهای بازدید از مزارع بومی شرکت کنید.

 • زبان شیلی

برای اینکه کمی زبان مردم شیلی برایتان ملموس تر شود به خودتان وقت بدهید. اگر زبان اسپانیایی و لاتین می دانید، باید با لهجه اسپانیایی شیلی خود را هماهنگ کنید. چرا که با بسیاری از گویش های آمریکای لاتین متفاوت بوده و حتی برای دیگر گردشگران لاتین زبان، فهم آن سخت خواهد بود. در هر صورت به دلیل اینکه زبان انگلیسی نیز کمتر صحبت می شود، در این کشور بهترین راه ارتباط در بیشتر مناطق، زبان اشاره است.

 • دستمال کاغذی

در نکات سفر به شیلی همواره با خود دستمال کاغذی به همراه داشته باشید. چرا که اکثر توالت های عمومی تمیز یا مراقبت نمی شوند و تقریبا در تمام آن ها، دستمال کاغذی و توالت یافت نمی شود.

نکات سفر به شیلی-دانستن زبان
 • با خود پول خرد به همراه داشته باشید

پسوس شیلی با ضرایبی همچون ۵۰۰، ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۵۰۰۰، ۱۰۰۰۰ و ۲۰۰۰۰ پسوس در بازار ارائه می شود. همواره با خود پول خرد به همراه داشته باشید چرا که تبدیل پول درشت به پول خرد در اینجا بسیار سخت بوده و ممکن است وقت شما را بگیرد. در واقع خرد کردن پول های بیشتر از ۱۰۰۰ دلار شیلی در مناطق بومی و محلی بسیار سخت خواهد بود.

 • انعام دهید

در نکات سفر به شیلی یادآور می شویم که در رستوران ها باید حدود ۱۰ درصد انعام بدهید. با این حال نیازی نیست که به تاکسی ها انعام بدهید و حتی می توانید برای مقدار کرایه نیز با آن ها مذاکره کنید.

 • اخبار محلی

برای اینکه با اخبار محلی آشنا شوید، در نکات سفر به شیلی می توانید روزنامه زبان انگلیسی سنتیاگو تایمز را که تمام اخبار بین المللی، ملی و محلی را پوشش می دهد بخوانید. آن ها همچنین در این روزنامه، پروژه ها و برنامه های مفید شیلی را منتشر می کنند و شما می توانید اطلاعات ضروری برای مسافران و گردشگران را در این روزنامه مطالعه کنید.

پول خرد داشتن-نکات مهم سفر

مواردی که هنگام سفر به شیلی نباید فراموش کنید

 • اگر برای تجارت به این کشور سفر کرده اید، هرگز در جواب کلمه “نه” را استفاده نکنید. در واقع مردم بومی شیلی از شنیدن کلمه “نه” خوششان نمی آید. بهتر است به جای کلمه “نه” از واژه هایی همچون “اگر می شد” یا “شرایط محدود” و … استفاده کنید.
 • قبل از اینکه با یک فرد شیلی صمیمی نشده اید از او سوالات شخصی نپرسید. در واقع قبل از هر سوال، بهتر است کمی از پیشینه خانوادگی و دوستان خود بگویید و بعد از آشنا شدن کامل به سراغ چنین سوال هایی بروید.
 • در هنگام غذا خوردن قبل از اینکه به شما بگویند در کجا بنشینید، بر روی صندلی ننشینید. همچنین قبل از تعارف میزبان غذای خود را شروع نکنید.
 • تمام مردم شیلی به افراد توریست و گردشگر “گرینگو” به معنی خارجی می گویند. پس اگر این کلمه را شنیدید تعجب نکنید.
باید و نباید در شیلی

اگر می خواهید از آن ها عکس بگیرید حتما قبل از عکاسی از مردم بومی از آن ها اجازه بگیرید.

اگر به خانه یک فرد بومی دعوت شدید، اصلا دست خالی نروید. حتما هدیه ای برای میزبان بخرید.

 • اگر دیدی که فردی شیلی بسیار نزدیک شما ایستاده است، آن را جزو عادات مردم لاتین بگذارید و به او خرده نگیرید. در واقع مردم شیلی در اماکن عمومی نزدیک تر از مردم اروپا و شمال آمریکا به شما می ایستند. بنابراین در نکات سفر به شیلی این موارد را همیشه در نظر داشته باشید.
 • سعی کنید تا کمی زبان اسپانیایی یاد بگیرید. بسیاری از مردم شیلی زبان انگلیسی را بلد نیستند. دانستن تنها جملات ساده برای احوالپرسی در خیلی از مواقع می تواند کمک کننده بزرگی برای شما در موقعیت های مختلف باشد.

منبع: traveltaboo.com

راهنمای سفارت مکزیک و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفارت مکزیک و اخذ ویزای این کشور
«کلیسای جامعه مسیح»، بنایی باشکوه در اکوادور که از طلا ساخته شده!
«کلیسای جامعه مسیح»، بنایی باشکوه در اکوادور که از طلا ساخته شده!
کشف قبرهای ۵۰۰ ساله در بولیوی
کشف قبرهای ۵۰۰ ساله در بولیوی
کشف شهر باستانی در اعماق دریاچه تیتیکاکا؛ آمریکای جنوبی
کشف شهر باستانی در اعماق دریاچه تیتیکاکا؛ آمریکای جنوبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code