نکات سفر به قرقیزستان

سفر به قرقیزستان

اگر عاشق کوهستان، ماجراجویی و طبیعت بکر هستید در این صورت قرقیزستان برای شما یکی از بهترین مقاصد گردشگری است. با اینکه در این سال ها کمی محبوبیت این کشور بیشتر شده اما همچنان روح منحصربفرد خود را حفظ کرده و از مقاصد فراموش نشدنی برای همه گردشگران است. خیلی ها هنوز جاذبه های این کشور را نشناخته اند برای همین قرقیزستان هنوز از مقاصد معروف برای سفر نشده است پس برای رفتن به آن باید کمی انعطاف پذیری داشته باشید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از نکات سفر به قرقیزستان بگوییم.

نکات سفر به قرقیزستان
مطالب مرتبط:
جایی در قلب طبیعت قرقیزستان +‌ ویدیو
همه چیز درباره ی هواپیمایی پگاسوس ایرلاینز
  • در قرقیزستان به گرمی از شما استقبال می شود و حتی می توانید در آداب و رسوم مردمان عشایر هم شرکت کنید و تاثیر زیادی بگیرید. قرقیزستان با کوه های پربرف، دریاچه های پنهان، چمنزارهای مرتفع و دره های عمیق طبیعتی دارد که قابل رقابت با خیلی از کشورها نیست. بدون شک دریاچه ایسیک- کول (Lake Issyk-Kul) از جاذبه هایی است که حتما باید به آن سر بزنید و در اطرافش اسب سواری، کوهنوردی، اسکی، شنا و طبیعت گردی را تجربه کنید.
سفر به قرقیزستان
  • حتما پرواز و هتل را زودتر رزرو کنید تا مطمئن شوید که اتاق خالی در هتل و بلیط برای پرواز وجود دارد. بهترین زمان برای سفر به این کشور فروردین تا آبان است اما گاهی وقت ها در فصل های اسکی از آذر تا اسفند هم شلوغ می شود. سیستم های آنلاین زیادی در کشور هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید.
  • بهترین فصل برای رفتن به قرقیزستان فروردین تا آبان است چون در این ماه ها هوا گرم است و برف کمی می آید. قرقیزستان جاهایی دارد که فقط در ماه های گرم سال می توانید به آنجا دسترسی داشته باشید. درشهرها و ناحیه های کم ارتفاع تر دمای هوا در طول ماه های تابستان بالاتر است اما در جاهایی که ارتفاع بیشتری دارند دمای هوا گاهی به زیر صفر می رود. حتی اگردر ماه های گرم سال هم به این کشور می روید حتما همراه خودتان لباس گرم داشته باشید. درجاهایی مثل دریاچه ایسیک‌ کول، دریاچه «سون کول» و «تاش ‌رباط» حتی در ماه های گرم سال هم دمای هوا پایین است و گاهی برف می آید. حتی در ماه های سرد سال از آبان تا اسفند هم گردشگران زیادی به قرقیزستان می روند تا اسکی و اسنو بورد را تجربه کنند.
طبیعت بکر
  • می توانید برای سفر بین شهرهای قرقیزستان از تاکسی یا مینی بوس استفاده کنید معمولا برای پیدا کردن راننده ها باید به ایستگاه های محلی اتوبوس بروید. مسیرهای استاندارد زیادی برای مینی بوس وجود دارند که قیمت شان مناسب است و برای گرفتن آن ها نیازی به مذاکره و چانه زدن ندارید. برای تاکسی سوار شدن بهتر است که قبلا بر سر قیمت به توافق برسید تا در هنگام پیاده شدن مشکلی پیش نیاید. بیشتر تاکسی ها و اتوبوس ها زمان بندی مشخصی ندارند و وقتی پر شدند راه می افتند.
حمل و نقل در قرقیزستان
  • برای ماندن و اقامت در قرقیزستان انتخاب های زیادی دارید؛ از هتل های لوکس گرفته تا خانه های بومی و روستایی. بعضی از هتل های پایتخت را هتلدارهای معروف دنیا درست کرده اند البته در مقابل این هتل های لوکس هتل های زیادی هم هستند که قیمت مقرون به صرفه ای دارند و برای یک شب ماندن در آن ها نیازی نیست که پول زیادی خرج کنید. در بیرون پایتخت کمپ زدن یا ماندن در خانه های محلی بیشتر رایج است و اگر می خواهید زندگی واقعی در قرقیزستان را تجربه کنید اقامت در آن ها بهترین انتخاب است. اگر خیال دارید که به مناطق روستایی و دورافتاده سفر کنید باید انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید تا بتوانید با امکانات کم کنار بیایید.
هتل های قرقیزستان
  • برای سفر به نقاط مختلف این کشور حتما همراه خودتان پول نقد داشته باشید. در سفر به نقاط دورافتاده و بیرون شهرهای بزرگ هیچ راهی برای نقد کردن پول بود ندارد اما می توانید هر چه پول نقد لازم دارید را از شهرهای بزرگ تهیه کنید
غذاهای قرقیزستان
  • قرقیزستان یک کشور کوهستانی است و اگر می خواهید به شهرهای مرتفع بروید باید بدانید که تغییر دمای زیادی بین شب و روز هست و دمای هوا خیلی سریع تغییر می کند. ممکن است روز را بتوانید با یک لباس نازک بگذرانید اما شب که می شود دنبال این هستید تا با هر لباسی که به دستتان می رسد خودتان را گرم کنید. دستکش، شال گردن، کاپشن و لباس های گرم حتما همراه خود داشته باشید.
  • حرف زدن و ارتباط برقرار کردن در این کشور کمی چالش برانگیز است. زبان رسمی قرقیزستان روسی و قرقیزی است و در بیرون پایتخت افرا کمی را پیدا می کنید که بتوانند به زبان انگلیسی حرف بزنند پس بهتره که کمی الفبای سیریلیک یاد بگیرید تا بتوانید منوی غذاها و مقصد اتوبوس ها را بخوانید

منبع: thatbackpacker.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد