هزینه های سفر به آرژانتین

هزینه های سفر به آرژانتین چقدر است؟

آرژانتین یکی از کشورهای محبوب آمریکای جنوبی برای گردشگران است که چه کوله گرد باشید و چه بخواهید سفری کوتاه مدت داشته باشد می توانید روی این کشور زیبا با جاذبه های ناب طبیعی و تاریخی حساب کنید. در میان جاذبه های این کشور می توانید مدتی را در کافه های دنج بوئنوس آیرس بگذارید و یا اگر اهل ماجراجویی هستید به میان زیبایی های طبیعی آبشار ایگواسو و یخچال طبیعی پیتو مورنو بروید. این کشور آنقدر جاذبه دارد که همه نوع سلیقه ای را راضی می کند. قبل از این که کوله بار سفرتان را ببندید و راهی آرژانتین شوید بهتر است کمی با هزینه های سفر به این کشور آشنا شوید و پست زیر درباره ی هزینه های سفر به آرژانتین را بخوانید، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

آبشار آرژانتین

مدارک و هزینه های قبل از سفر

مطالب مرتبط:
۱۰ جاذبه معروف آرژانتین + تصویر
در پاتاگونیا به کجا برویم؟

مطمئنا قبل از سفر باید اقدام به گرفتن پاسپورت و ویزا کنید که هر کدام هزینه های خاص خودش را دارد که جداگانه بررسی می کنیم.

هزینه های گذرنامه 

۱- ۱۰۰۰ تومان برای شناسه

۲-  ۳۷۵۰ تومان برای عوارض شهرداری

۳-  ۷۵۰۰۰ تومان برای تعرفه صدور گذرنامه

۴- ۲۹۳۰۰ تومان برای خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست

۵- برای پاسپورت احتیاج به عکس دارید که بسته به محل آن عکاسی هزینه اش حدود ۱۰۰۰ تومان است.

هزینه ویزا

هزینه ی صدور ویزای سه ماهه ی آرژانتین حدود ۵۰۰ هزار تومان است.

آرژانتین

هزینه هتل و اقامت

در همه جای کشور هاستل های زیادی هست که برای یک شب اقامت در آن ها باید حدود ۸۰ تا ۱۰۰ پزو (۶ تا ۷ دلار) کرایه بدهید البته اتاق های شخصی به همراه حمام، قیمت دوبرابر دارند. هتل در جاهای گرانی مثل مندوزا و پاتاگونیا برای هر شب بالای ۴۱۰ پزو (۲۷ دلار) است. البته کمپ زدن در پارک های طبیعی در اینجا کار متداولی است که اگر چادر داشته باشید با حدود ۶۰ تا ۱۲۰ پزو (۴ تا ۸ دلار) می توانید در آنجا کمپ بزنید. اگر بخواهید از Airbnb اتاق بگیرید هزینه ی اتاق مشترک ۱۵۰ پزو (۱۰ دلار) و هزینه کرایه ی یک آپارتمان ۷۶۰ پزو (۵۰ دلار) است.

هتل آرژانتین

هزینه خورد و خوراک

قیمت غذا در رستوران ارزان ۹۰ پزو (۶ دلار) است ولی اگر به دنبال جایی خوب با غذایی عالی هستید باید ۳۲۰ پزو (۲۰ دلار) هزینه دهید. البته برای خوردن غذاهای مقرون به صرفه می توانید به پیتزافروشی ها و برگری ها بروید و در آنجا با ۳ دلار فست فودی خوشمزه بخورید. اگر بخواهید در سوپری ها مایحتاج یک هفته را بخرید باید چیزی حدود ۳۷۰ پزو (۲۵ دلار) برای خرید کنار بگذارید.

غذاهای آرژانتین

هزینه حمل و نقل

آرژانتین شبکه ی اتوبوسرانی دورن شهری و برون شهری خیلی خوبی دارد. در سفرهای برون شهری در این اتوبوس ها وای فای هست و به راحتی می توایند دسترسی به نت داشته باشید. مسیر بوئنوس آیرس تا مندوزا ۱۴/۵ ساعت طول می کشد و قیمت بلیط آن از ۴۴ دلار شروع می شود. سیستم ریلی این کشور در حال احیاست و بین سه هر بزرگ بوئنوس آیرس، روساریو و کوردوبا سیستم ریلی برقرار است. سفر  با قطار بین بوئنوس آیرس و کوردوبا حدود ۲۰ دلار است. رفت و آمدهای درون شهری قیمت مناسبی دارد. در بوئنوس آیرس برای سوار شدن به اتوبوس فقط باید ۰٫۳ کرایه دهید.

تاکسی: ورودی تاکسی ۲۴ پزو و هر یک کیلومتر ۱۵ پزو به آن اضافه می شود.

حمل و نقل در آرژانتین

هزینه تفریح و ورودیه ها

تفریحات در اینجا در مقایسه با دیگر کشورهای آمریکای جنوبی گران تر است. تور ۳ تا ۴ روزه پاتاگونیا از ۲۶۰ دلار شروع می شود اما بیشتر آن ها حدود ۶۰۰ دلار و بالاتر هستند. ورودی موزه ها ۱ تا ۴ دلار است. ورودی پارک ملی برای هر نفر ۳/۵ تا ۱۸ دلار است.

منبع: nomadicmatt.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد