هزینه های سفر به فرانسه

فرانسه؛ کشوری لوکس، اما گران!

برج ایفل،‌ موزه لوور، پنیر، غذاهای زیبا و لذیذ و مناظر زیبا… همگی تنها بخشی از زیبایی ها و جاذبه های فرانسه هستند. فرانسه سواحل، جنگل‌ها و دره های زیبایی دارد و غذاهای فرانسوی یکی از بهترین غذاها در دنیا هستند. شهرهای این کشور از نظر تاریخی بسیار غنی هستند و کلیساها، معماری ها، قصرها و حتی ویرانه‌های زیبایی را در فرانسه می‌توانید مشاهده کنید. جدا از همه ی اینها، فرانسه برای افرادی که دوست دارند قدم بزنند و از بوی خوب گل های رز لذت ببرند هم کشوری عالی است. در واقع هر آنچه شما را ترغیب به سفر می کند در فرانسه خواهید یافت. با این همه، سفر به فرانسه بسیار گران است و شاید فقط بعد از ایتالیا در رده ی دوم قرار بگیرد. اگر قصد سفر با بودجه بسیار محدودی دارید، فرانسه مقصد چندان مناسبی برای شما نخواهد بود. با الی گشت همراه باشید تا با جزئیات هزینه سفر به فرانسه آشنا شویم.

هزینه های سفر به فرانسه

واحد پول فرانسه

واحد پول فرانسه یورو است.  هر یورو برابر با حدود ۴۷۰۰۰ و یا ۱٫۱۹ دلار آمریکا است

هزینه تور فرانسه

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به مارسی در فرانسه
هزینه های سفر به ایتالیا

هزینه های تور فرانسه بسته به نوع پرواز، تاریخ پرواز، کیفیت هتل و تعدا نفرات شما متغیر خواهند بود. ولی برای نمونه،‌ هزینه تور پاریس ۶ روزه، در هتل ۳ ستاره و با پرواز ماهان ایران برابر با حدود ۴۲،۹۰۰،۰۰۰ ریال می‌باشد. اگر هم قصد اقامت کوتاه مدت تری در این شهر را داشته باشید، تور ۲ شب فرانسه در هتل ۴ ستاره برابر با ۲۸،۳۵۰،۰۰۰ ریال خواهد بود.

هزینه های پرواز ایران – فرانسه

 هزینه های پرواز شما به فرانسه هم بسته به هواپیمایی و هواپیما مورد نظر، تاریخ پرواز و تاریخی که خرید را انجام می دهید متفاوت خواهند بود. بنابراین هرچه زودتر پرواز خود را خریداری کنید، پول کمتری هم پرداخت خواهید کرد. برای مثال پرواز اقتصادی یک طرفه (فقط رفت) برای ۳-۴ روز آینده با شرکت هواپیمایی پگاسوس ایرلاینز ترکیه (یک توقف در استانبول) برابر با ۲۳،۰۰۰،۰۰ خواهد بود. ولی پرواز رفت و برگشت به پاریس با هواپیمایی ایرفلوت روسیه (یک توقف در مسکو) برابر با ۱۶،۳۵۰،۰۰۰ خواهد بود. برای مشاهده قیمت های لحظه ای و خرید‌ آنلاین پرواز ایران به فرانسه می توانید به لینک زیر رجوع کنید:

خرید آنلاین بلیط هواپیما فرانسه

هزینه های سفر به فرانسه

هزینه هتل و اقامت  در فرانسه

از فرانسه به عنوان کشور گران یاد می شود. بنابراین اگر قصد سفر به بودجه بسیار محدود دارید،‌ فرانسه کشور چندان خوبی برای شما نخواهد بود. فرض را بر این می‌گذاریم که یک هتل همراه با صبحانه تهیه کنید، تا هزینه های جداگانه ای بابت صبحانه نپردازید و اینکه با خوردن یک صبحانه کامل بتوانید در هزینه های مربوط به ناهار صرفه جویی کنید. با کمی جستجو، می‌توانید بوتیک هتل های لوکسی را پیدا کنید که قیمت مناسبی هم دارند. در این هتل ها معمولاً‌ دو تخت در یک اتاق قرار می‌دهند و هزینه ی اقامت هر فرد برابر با شبی ۱۸۰ الی ۲۲۵ دلار است.

البته اتاق هایی با قیمت های ۱۵ الی ۴۰ یورو هم می توان اجاره کرد که بیشتر شکل خوابگاه دارند و هتل نیستند. ولی اگر یک اتاق دوبل در یک با هزینه های مناسب بخواهید، شبی حدود ۹۰ یورو باید پرداخت کنید.

اگر یک اتاق دابل در یک هتل متوسط بخواهید، قیمت آن نزدیک به ۹۰ الی ۱۹۰ یورو خواهد بود.

اگر هم هتل های لوکس را ترجیح می‌ دهید، باید شبی ۱۹۰ الی ۳۵۰ یورو بپردازید.

هزینه های سفر به فرانسه

هزینه حمل و نقل شهری در فرانسه

بهترین روش برای حمل و نقل داخل شهرهای فرانسه از طریق و قطار و مترو است، ولی این گزینه هم می تواند گران باشد. درحالیکه ارزان ترین روش حمل ونقل استفاده از قطارها در طول شب هستند، گرانترین نوع قطار هم قطارهای سریع‌السیر هستند. برای اینکه بیشترین صرفه جویی در هزینه را انجام دهید، پیش از سفر و از چند روز قبل بلیط را خریداری کنید. برای مثال اگر همان روز سفر بلیط قطار پاریس به نیس را خریداری کنید،‌حدود ۱۶۰ الی ۱۸۰ یورو خواهد بود. ولی اگر چند روز زودتر آن را خریداری کنید، تا ۲۵ یورو هم خواهد رسید. به صورت کلی، در حمل و نقل های شهری مترو و اتوبوس شهری بسیار ارزان تر هستند. مزیت مترو به سریع تر بودن، و مزیت اتوبوس به قابلیت تماشای شهر حین مسیر است.

به صورت خلاصه، در یک سفر با بودجه محدود روزی حدود ۹ یورو، در سفر با بودجه متوجه روزی ۲۳ یورو و در سفرهای لوکس روزی ۵۹ یورو را بابت حمل و نقل شهری در نظر بگیرید.

هزینه های سفر به فرانسه

هزینه خورد و خوراک در فرانسه

ارزان و بهترین راه برای تجربه غذاهای فرانسوی این است که غذای خودتان را بخرید. بازارها در فرانسه بهترین دوستان شما هستند! مغازه های زیادی در سراسر شهر هستند که نان، پنیر، گوشت و … می‌ فروشند. خود فرانسوی ها هم به همین شکل غذا می خورند. آن ها به فروشگاه های محلات خود می روند، مواد اولیه را خریداری می کنند و غذاها را می پزند. شما می توانید با ۱۰ یورو برای ۲ نفر غذا بخرید. اگر ساندویچ های آماده را ترجیح می‌ دهید، هزینه ی یک ساندویچ آماده در یک فست فود محلی برابر با حدود ۴-۷ یورو خواهد بود. ولی غذا خوردن در رستوران های فرانسه گران است. اگر در یک رستوران غذا بخورید حداقل برای یک وعده باید ۲۰-۳۵ یورو بپردازید. ولی اگر مواد اولیه را خودتان تهیه کنید، می توانید با حدود خرج ۴۵ الی ۶۵ یورو، غذای یک هفته ی خود را تهیه کنید. البته اگر به فروشگاه هایی بروید که تخفیف دارند، با میزان قابل توجهی هم می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید.

بنابراین، اگر قصد مدیریت هزینه های خود در سفر به فرانسه را دارید یادتان باشد که حتماً‌ خودتان مواد اولیه را از فروشگاه ها تهیه کنید. دوم اینکه،‌ هیچ چیز در فرانسه عادی تر از پیک نیک کردن نیست. بنابراین هیچ ترس و خجالتی از این نداشته باشید که در گوشه ای بنشینید و مادامی که مردم را تماشا می‌کنید، غذایتان را بخورید.

هزینه های سفر به فرانسه

هزینه جاذبه ها و موزه های فرانسه

اکثر جاذبه ها بین ۹-۲۰ یورو هزینه ورودی دریافت می کنند. هزینه ورود به برج ایفل بین ۷ الی ۱۷ یورو است و هزینه بازدید از کاخ ورسای برابر با ۲۵ یورو است.  هزینه بازدید از موزه لوور هم ۱۷ یورو است. البته اگر قصد استفاده از تورهای موجود در شهرهای مختلف پاریس را داشته باشید هزینه ها متفاوت خواهند بود.

هزینه های سفر به فرانسه

هزینه های مربوط به انعام در فرانسه

کافه‌ها: ۵ الی ۱۰ درصد مبلغ فاکتور

خدمات هتل: ۱-۲ یورو بابت حمل و نقل هر کیف و چمدان

رستوران: ۱۰ درصد کل مبلغ

تاکسی: ۱۰-۱۵ درصد کل مبلغ

توالت عمومی: ۰.۵ یورو

راهنما سفر: ۱-۲ یورو بابت هر نفر

هزینه موبایل و سیمکارت در فرانسه

هزینه سیمکارت در فرانسه بسته به نوع بسته های موجود از ۲ تا ۲۰ یورو متفاومت می باشد. برای مثال، با پرداخت ۲ یورو می توانید سیمکارتی با ۲ ساعت مکالمه رایگان با فرانسه، آلاسکا، هاوایی،‌ آمریکا داشته باشید و از خدمات وای-فای رایگان شرکت ارائه دهنده هم بهره بجویید. شما همچنین می توانید با پرداخت حدود ۲۰ یورو سیمکارتی با قابلیت تماس نامحدود در فرانسه، قابلیت پیام رسانی نامحدود در کل اروپا و ۳ گیگابایت اینترنت دریافت کنید.

هزینه های سفر به فرانسه
  1. ماشاالله گودرزی

    سلام . ممکنه بفرمایین یک سفر یک هفته ای به یک روستای حومه پاریس با حد اقل هزینه ها برای پاییز ۱۳۹۷ چقدر در میاد ؟ متشکرم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد