هشدار: اگر وسوسه می شوید به این غذاها نگاه نکنید!

هله هوله های خوشمزه

در میان تمام کشورهای دنیا آمریکا شهرت بدی در زمینه های غذاهای هله هوله ای و ناسالم دارد اما واقعیت این است که اسم آن به نوعی بد در رفته است و هر کشوری غذاهای چرب و چیلی خودش را دارد که در عامیانه به آن هله هوله های خوشمزه گفته می شود. این غذاها از واقعا خوشمزه تا واقعا هله هوله دسته بندی می شوند. قبل از هر چیزی پیشنهاد می کنیم اگر زود وسوسه می شوید اصلا سمت نگاه کردن به این غذاها هم نروید، چون حسابی بعد از دیدن این غذاها گرسنه می شوید. البته برای دیدن همه ی این غذاها لازم نیست تا به دور دنیا سفر کنید و بعضی از آن ها در خانه هم درست می شوند و می توانید خودتان هم در خانه درست کنید. با الی گشت همراه باشید:

سوهو گرند- چک

مک دونالد را که می شناسید؟ همان رستوران زنجیره ای مشهور که نام و آوازه ی آن حالا در دنیا پیچیده است… یکی از بهترین سیاست هایی که به خرج داد این بود که منویشان را در جمهوری چک هم ارائه کنند. تعدادی از غذاهای این منوی خوشمزه شامل گوشت گریل شده ی وال استریت، مرغ سوخاری، بروکلین کلاسیک و بالاخره سوهو گرند در بالای همه است.

سوهو گرند از هله هوله های خوشمزه و تقریبا مشهورترین غذای این منو است که از بیف، کاهو، پپرونی، سالامی تند، پنیر، سس پنیر و سالسای مکزیکی تشکیل شده است.

سوهو گرند- جمهوری چک

پوتین- کانادا

مطالب مرتبط:
تاب و توان نگاه کردن به این قهوه ها را ندارید!
۸ پیشنهاد خوشمزه که باید در مکزیک امتحان کنید

یکی از هله هوله های خوشمزه دنیا را همین همسایه شمالی مان دارد… منظورمان کانادا است! در واقع از کشورهای شمالی که در آن بهشتی به نام پوتین وجود دارد، منظور ما یک شخص نیست، پوتین نام یک غذای لذیذ است که هنوز هم که هنوز است مشخص نیست که چرا این اسم را روی آن گذاشته اند… به هر حال، پوتین ترکیبی از سیب زمینی سرخ شده، آبگوشت و سرشیر است که همگی با هم ترکیب می شوند و نتیجه، یک مزه ی عالی است. البته به هر دلیلی که هست پوتین تا حالا نتوانسته به کشورهای جنوبی آمریکا راه خود را پیدا کند، پس برای خوردن این غذای خوشمزه به همان شیوه ی اصولی باید به کانادا سفر کنید.

پوتین- کانادا

موچی- تایوان

موچی در واقع همان کیک برنج است یعنی یک غذایی که از برنج است و به شکل کیک درست شده است. کیک برنج آن قدر شکل منظم و جالبی دارد که انگار آن را در قالب گذاشته اند و درست کرده اند، بعد این کیک را با مواد خوشمزه ای پر می کنند. اگر چه موچی در خیلی از کشورهای آسیای شرقی غذایی محبوب محسوب می شود اما مدل تایوانی آن از بقیه ی مدل ها خوشمزه تر است.

یک حقیقت جالب: اگر چه این کیک های برنج از نوعی برنج به نام برنج چسبی درست شده است. شاید برایتان جالب باشد که چرا به آن چسبی می گویند که در واقع دلیل نسبت دادن این نام به آن، بافت چسب مانند آن است نه این که برای نگه داشتن برنج ها در کنار هم از چسب استفاده شده باشد!

موچی- تایوان

نوتلای شیرین- ایتالیا

یکی از خوشمزه ترین نوتلاهای دنیا «نوتلای شیرین کن» است که شبیه به برگر درست می شود. در نگاه اول فکر می کنید که با همبرگر مواجه شده اید اما در این برگر اصلا خبری از گوشت نیست و به جای آن نوتلای بزرگی بین دو نان ساندویچی گرد وجود دارد. مگر می شود به این هله هوله های خوشمزه نگاه کرد و عاشقشان نشد؟ واقعا منصفانه نیست که دستمان به همچین چیز خوشمزه ای نرسد! ولی از آن جایی که سرمنشا این غذا از ایتالیا است می توان به آن جا سفر کرد و این خوشمزه را سفارش داد.

نوتلای شیرین- ایتالیا

سوسیس کاری- آلمان

سوسیس کاری به عنوان هله هوله های خوشمزه یکی از بهترین غذاهای آلمانی هاست که به آن علاقه ی وافری دارند به طوری که به عنوان غذای محبوب آلمانی ها معرفی شده است. این غذای خیابانی خوشمزه از سوسیس های سرخ شده و بخار پز شده ای درست شده است که روی آن سس کچاپ می ریزند و در آخر هم پودر کاری و دیگر ادویه های خوشمزه  خاص اضافه می شود.

اگر دوست دارید تا بهترین غذای آلمان را امتحان کنید، پس خوش شانسید: عکس آن را ببینید… فقط مواظب باشید وسوسه نشوید!

سوسیس کاری- آلمان

چوکودیلا- انگلستان

چوکودیلای اصلی از تورتیلای گریل شده ای که با چیپس شکلاتی پر شده است درست می شود. تا همین جا هم به احتمال زیاد حسابی گرسنه شده اید البته بعضی ها هم لابه لای این نان گریل شده از کیت کت استفاده می کنند. اگر چه برای خورد این غذا فقط باید در انگلستان باشید چون نمی توانید مثل آن را در جای دیگری پیدا کنید. چرا؟ چون درست کردن این خوشمزه ی شکلاتی و کپی کردن دستور پخت آن واقعا سخت است.

چوکودیلا- انگلستان

چیتزا- هند

در یک حرکت بسیار خلاقانه! کی اف سی هند تصمیم گرفت تا تغییراتی در منوی خود انجام دهد و بنابراین بر این فکر شد که مرغ انتخاب خیلی خوبی برای پیتزا است! آن ها حتی تصمیم گرفتند تا روی این خلاقیتشلان اسم هم بگذارند و بنابراین اسم چیتزا را برای آن انتخاب کردند! حتی پایشان را از این هم فراتر گذاشتن و برای آن شعاری تعیین کردند: چیتزا بهتر از پیتزا.

بیس چیتزا مرغ ترد است که در روی آن پنیر پیتزا هم اضافه می شود و فلفل هم دیگر ماده ای است که به آن افزوده می شود. این یکی هم واقعا هله هوله است! شاید فکر کنید که مرغ هله هوله نمی شود که درست هم فکر می کنید ولی یادتان باشد که در کنار این مرغ از مقدار زیادی پنیر استفاده می شود که همین موضوع باعث ناسالم شدن غذا و یا در بهترین حالت ممکن، چند برابر شدن کالری آن می شود.

چیتزا- هند

نان طعم دار شده- استرالیا

این یکی را دیگر واقعا می توانید به راحتی در خانه درست کنید. این هم از هله هوله های خوشمزه ی محبوب استرالیایی ها است که از نان سفید، کره و مارگارین درست شده است.

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد