بلیط هواپیما

همه چیز درباره تنگه بسفر+ تصویر

درباره تنگه بسفر چه می دانید؟

حتی اگر خیلی اهل سفر و گردش نباشید، احتمالا تا حالا نام تنگه بسفر را در تلویزیون و یا جاهای مختلف شنیده اید و یا در برنامه های متفاوت آن را دیده اید. تنگه ای معروف در کشور ترکیه که ۲ قاره را از هم جدا می کند و یکی از دیدنی های مورد علاقه ی گردشگران در تور استانبول است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا از این تنگه معروف بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
هتل کروانسرای استانبول
فصل حراج استانبول چه زمانی است؟

تنگه بسفر | تور استانبول

 

تنگه ای برای جدایی ۲ قاره

تنگه بسفر در شهر استانبول و در کشور ترکیه قرار دارد و این شهر را به ۲ قسمت تقسیم کرده است که باعث شده یک قسمت شهر در بخش آسیا و قسمت دیگر شهر در قاره اروپا قرار بگیرد و در واقع ۲ قاره ی اروپا و آسیا را از هم جدا می کند. در صورت سفر به استانبول اگر بخواهید تنگه را کامل بگردید، بهترین کار این است که مثل خیلی دیگر از اهالی محلی این بخش و یا توریست ها، تور کشتی را انتخاب کنید، این تور هم در روزها و هم در شب هر روز، برپا می شود و در هر زمانی زیبایی و لذت خاصی دارد مخصوصا در شب به دلیل اینکه از جاذبه هایی مثل کاخ دلما باغچه با نورپردازی بسیار زیبایی که دارد، می گذرد، واقعا رویایی است.
بسیاری از مردم ترکیه، هر روز برای اینکه به محل کار خود برسند، از قایق های بزرگ و کشتی های تنگه استفاده می کنند تا از بخش آسیایی به اروپایی و یا بالعکس برسند.

تنگه بسفر در شب | تور استانبول

 

کمی از این تنگه بیشتر بدانید

تنگه بسفر یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری استانبول است که دریای سیاه را به دریای مرمره وصل می کند. این تنگه، طولی برابر ۳۰ کیلومتر و عرضی برابر ۷۰۰ متر دارد که در جاهایی به ۳۵۵۰ متر هم می رسد. درست در وسط آبراه بسفر، یک جریان تند آب با سرعت ۳ کیلومتر و نیم در ساعت از دریای سیاه به طرف دریای مرمره وجود دارد.
در ساحل این تنگه، چند کاخ معروف استانبول مثل کاخ چراغان و دولما باغچه، ویلاها و قلعه های سنگی بسیار زیبایی وجود دارد که تماشای آنها لذت بخش خواهد بود. علاوه بر این، در اطراف این تنگه، رستوران های خوب زیادی وجود دارد که هم غذاهای دریایی تازه و هم غذاهای محلی ترکیه را سرو می کنند.

می توانید بعد از گشت و گذاری با کشتی روی آب های تنگه، یکی از این رستوران ها را انتخاب کنید و از غذای خود با منظره ای رو به تنگه ی زیبا بسفر لذت ببرید.

ایستینیه پارک، محبوب ترین مرکز خرید استانبول
ایستینیه پارک، محبوب ترین مرکز خرید استانبول
۸ مورد از بهترین شهربازی های استانبول
۸ مورد از بهترین شهربازی های استانبول
هتل دورا استانبول
هتل دورا استانبول
معرفی گرین پارک هتل تقسیم استانبول | ۴ ستاره
معرفی گرین پارک هتل تقسیم استانبول | ۴ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code