همه چیز درباره منطقه سیسلی استانبول

منطقه سیسلی استانبول

شهر استانبول به طور کلی از ۳۲ منطقه تشکیل شده که سیسلی یکی از آنهاست. منطقه سیسلی استانبول در بخش اروپایی این شهر قرار گرفته است و یکی از مشهورترین مناطق استانبول محسوب می شود. می خواهیم این منطقه را بیشتر به شما معرفی کنیم، در ادامه با الی گشت همراه باشید:

منطقه سیسلی استانبول
مطالب مرتبط:
آکواریوم استانبول کجاست و چطور به آنجا برویم؟
روی پل گالاتا در استانبول، ۲ قاره را ببینید!

سیسلی در قسمت اروپایی استانبول قرار گرفته است و اگر چه در کنار دریا نیست اما درست در خروجی پل بسفر که بخش اروپایی شهر را به بخش آسیایی آن وصل می کند، قرار گرفته است. منطقه ی سیسلی استانبول حدود ۳۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و از اواسط قرن نوزدهم به بعد، به عنوان یک منطقه ی مسکونی جذاب شناخته می شود.

تا قرن هفدهم میلادی، در منطقه ی سیسلی استانبول تا جایی که چشم کار می کرد، قبرستان بود و  نشانی از سکونت در آن وجود نداشت و در قرن هجدهم، قبرستان ها جای خود را به تاکستان دادند و باغ های متعددی در آن ساخته شد. در قرن نوزدهم ساخت و سازها در منطقه شروع شد و در سال ۱۸۹۸ بود که بیمارستان کودکان در آن تاسیس شد. در طی آن سال ها، مردم و مهاجران زیادی به سیسلی رفتند و فرهنگ غنی و متنوعی در آنجا بوجود آوردند.

خیابان روملی در سیسلی

اولین نشانه های توسعه ی سیسلی بعد از افتتاح اولین تراموای آن در سال ۱۹۱۳ اتفاق افتاد و در دهه ی ۱۹۲۰، بلوک های آپارتمانی فراوانی در منطقه ساخته شد. برای مثال یکی از قدیمی ترین نمونه های خانه های این منطقه، خانه ی آتاتورک است که امروزه به موزه تبدیل شده است.

خانه آتاتورک در سیسلی

بعد از تشکیل شدن جمهوری، منطقه ی سیسلی به یکی از مناطق خوب و مرفه نشین استانبول برای قشر بالا دست تبدیل شد. منطقه ی سیسلی استانبول امروزه به دلیل داشتن مساجد زیبا و فراوان و کلیساهای مختلف و دیگر بناهای مذهبی، به یکی از نقاط توریستی و گردشگری شهر تبدیل شده است. همچنین در سال های اخیر، مراکز خرید مدرن و خیلی خوبی مثل مرکز خرید جواهر که یکی از بزرگترین مراکز خرید اروپاست، در این منطقه زده شده است و به همین دلیل سیسلی یکی از مهم ترین قطب های بیزینسی و مالی استانبول هم محسوب می شود.

مرکز خرید جواهر-استانبول

از بقیه ی مکان های مهم سیسلی می توان به موزه ارتش، دانشکده های مختلف، استادیوم فوتبال علی یامی ین گالاتاسرای، فروشگاه های چشمگیر در خیابان روملی، رستوران های عالی در منطقه ی ماکا، سینماها و سالن های تئاتر و… اشاره کرد. جدا از تمام این ها تعدادی از هتل های خوب استانبول هم دراین منطقه قرار دارند.

قواعد انعام دادن در استانبول
معرفی مراکز خرید همیشه تخفیف در استانبول
معرفی هتل تانگو استانبول | ۴ ستاره
آشنایی با منطقه فاتح در استانبول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code