همه چیز درباره منطقه گوتیک بارسلونا

منطقه گوتیک بارسلونا

منطقه گوتیک (Gothic Quarter )، یکی از دیدنی ترین نقاط بارسلونا است. منطقه گوتیک بارسلونا در قلب بخش قدیمی شهر قرار گرفته است، این منطقه آمیزه ای از ساختمان هایی قدیمی با تاریخی متعلق به دوران رومیان تا ساختمان هایی قرن بیستمی است. به یکی از جالب ترین و دیدنی ترین مناطق بارسلونا خوش آمدید! در ادامه همراه با الی گشت، از این منطقه ی جذاب بیشتر خواهیم دانست.

منطقه گوتیک بارسلونا
مطالب مرتبط:
در بارسلونا مثل بارسلونایی ها خوش بگذرانید!
دلیل دشمنی بارسلونا با گردشگران چیست؟

ویژگی اصلی منطقه گوتیک بارسلونا، وجهه ی آنتیک ساختمان های آن است، خیابان های باریک و تقریبا خالی از ترافیک. در حقیقت بیشتر خیابان های این بخش فقط برای عابران پیاده ساخته شده است و مانند گذرگاه های باریکی است که راه ها را به هم پیوند می دهد.

در منطقه گوتیک بارسلونا چه ببینیم و چه کارهایی انجام دهیم؟

اگر چه در این منطقه می توان موزه ها و مغازه های قدیمی و خوبی را پیدا کرد اما جذابیت اصلی این منطقه در خیابان ها و کوچه پس کوچه های کوچک و باریک آن است. این منطقه آنقدر دیدنی است که برای کشف همه جای آن باید دوبار از آن دیدن کرد!

کلیسای جامع گوتیک (Gothic Cathedral): کلیسای جامع گوتیک نمای بیرونی بسیار زیبایی دارد و علاوه بر آن، در ورودی این کلیسا، محو فضای منحصر بفرد داخل آن هم خواهید شد. این کلیسا بین قرن سیزدهم تا پانزدهم میلادی ساخته شده است اما تمام المان های ظاهری و گوتیک آن، در قرن نوزدهم و بیستم به آن اضافه شدند. موقع بازدید از این کلیسای جامع حتما از قسمت پرستشگاه و باغ ها که حدود ۱۳ غاز در آن زندگی می کنند، دیدن کنید.

کلیسای جامع گوتیک در بارسلونا

خیابان Bisbe Irurita Street: این خیابان بی نظیر از کلیسای جامع شروع می شود و به میدان Sant Jaume Square ختم می شود و در آن یکی از دیدنی ترین و پر سلفی ترین پل های شهر بارسلونا قرار دارد.

خیابان Bisbe Irurita Street در بارسلونا

تور گشت و گذار در منطقه گوتیک بارسلونا: استفاده از تورهای خیابان گردی در این منطقه، بهترین راه برای شناخت این منطقه و درک داستان ها و افسانه هایی است که در پشت این منطقه آنتیک و خاص وجود دارد، در این تورها معمولا با افراد زیادی آشنا می شوید و دوستان خیلی خوبی پیدا می کنید.

تور گشت و گذار در منطقه گوتیک بارسلونا

در جستجوی گنج در منطقه گوتیک بارسلونا: در خیابان های عقبی منطقه ی گوتیک می توانید به جستجوی گنج بروید! اگر به استایل ها و لیبل های قدیمی علاقه دارید، به منطقه ی Carrer Avinyó  و خیابان های اطراف آن بروید. اگر هم به وسایل سنتی مثل کاسه ها و ظرف و ظروف های قدیمی علاقه دارید، سرامیک فروشی خیلی خوبی در Carrer Escudellers  وجود دارد.

موزه گردی در d’Historia de La Ciutat: این موزه هم در منطقه گوتیک بارسلونا قرار گرفته و پر از بقایای رومیان و گنج های به جا مانده از آن دوران است. در این موزه می توان به خوبی با تاریخ شهر بارسلونا از دوران ایبری ها تا عصر طلایی آن به عنوان بندری قرون وسطایی، آشنا شد.

برای دیدن این موزه در جزایر قناری باید غواصی کنید!
اینجا شهر درختان نخل است!
قدیمی ترین رستوران جهان هنوز سرپا است! + تصویر
آندورا کجاست؟+ ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code