همه چیز درباره ویزای چین

چطور ویزای چین بگیریم؟

هیچ کس نمی تواند این موضوع را انکار کند که چین یکی از زیباترین کشورهای جهان است. جاذبه های گردشگری ای که در پهنه ی این کشور گسترده شده است، باور نکردنی است. اگر بخواهید برای گردش به کشورافسانه ها بروید، نیاز دارید تا قبل از هر چیز ویزای آن را داشته باشید. با الی گشت همراه باشید تا با چگونگی گرفتن ویزای چین بیشتر آشنا شوید:

ویزای چین
مطالب مرتبط:
معرفی ۵ مکان هیجان انگیز در سفر به چین
اولین جنگل عمودی در چین، شگفتی دیگر این کشور

در صورتی که بخواهید برای مقاصد توریستی به چین سفر کنید باید ویزای توریستی آن را داشته باشید و این ویزا برای این هدف و یا برای افرادی که بخواهند خانواده ی خود را ببینند، صادر می شود. برای اخذ ویزا نیازی به حضور خود شخص به سفارت چین که در شهر تهران قرار گرفته است، نیست و فقط با دادن مدارک مورد نیاز به هر شخصی که خودتان تعیین کنید، می توانید ویزا را دریافت کنید. به عبارت دیگر، مانند بعضی از کشورهای دیگر، برای گرفتن ویزای چین نیازی به مصاحبه نیست اما نیاز است تا مدارک کامل باشد.

مدت اعتبار ویزای چین حدود ۲ تا شش هفته است و در صورتی که شخص به هر دلیل بیشتر ایز این زمان بخواهد در چین بماند، این اجازه به او داده نمی شود. در مورد ویزای کاری، بحث کاملا متفاوت است و حتما حضور شخص خواهان در سفارت اجباری است چون باید مصاحبه انجام شود.

مراحل دریافت ویزای توریستی چین

اولین قدم این است که فرم درخواست ویزای چین را پر کنید و با بقیه ی مدارک بفرستید که دفتر کنسولی سفارت چین باید آن را تایید کند و بعد به سفارت چین فرستاده شود.

اخذ ویزای چین

چه مدارکی لازم داریم؟

مشخصات فردی، آدرس منزل، محل کار و کد پستی به همراه شماره ثابت- شناسنامه- کپی از صفحه اول و دوم شناسنامه- پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار- ۲ قطعه عکس ۴*۶ که به تازگی گرفته شده باشد و شبیه چهره ی فعلیتان باشد- واچر رزرو هتل- بلیط هواپیمای رفت و برگشت به چین.

می توانید ویزای توریستی چین را به ۲ صورت عادی و یا نیمه فوری بگیرید. صدور ویزای عادی، طولانی تر از ویزای نیمه فوری است اما هزنیه ی کمتری دارد. ویزای عادی حدود  ۳۰ روز طول می کشد و ۱۴۰ دلار هزینه بردار است و ویزای نیمه  فوری ۷ روز طول می کشد.

آدرس سفارت چین در تهران: خیابان پاسداران، چهارراه فرمانیه، خیابان نارنجستان هفتم، شماره ۱۵

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد