گالری های هنری دبی

گالری های هنری دبی

این روزها هنر مدرن و معاصر با شهر امروزی دبی گره خورده است. در جای جای این شهر وقتی قدم می زنید چشمتان به گالری ها و مراکز هنری مختلفی می افتد که در آن آثار هنری معاصر به چشم می خورد که می تواند ساعتها شما را مشغول کند، بدون اینکه متوجه گذر زمان شوید. برهمین اساس بسیاری از گردشگرانی که به شهر دبی سفر می کنند در صورت علاقه مندی و در طول مسافرت خود بازدید از این آثار متعدد را در برنامه روزانه خود می گنجانند. با الی گشت همراه باشید تا با گالری ها هنری دبی بیشتر آشنا شویم.

مطالب مرتبط:
دبی از نگاه هنر
نفوذ هنرهای معاصر در دبی

گالری میم (Meem)

با توجه به نمایشگاه‌ های پیشین که آثار استادان خاورمیانه ‌ای همچون ( Shakir Hassan Al Said نقاش و مجسمه‌ تراش عراقی) و M’hamed Issiakhem در گالری میم برگزار شد، این فضای هنری خود را به ‌عنوان یکی از بزرگ ترین مراکز جهانی در خصوص هنر خاورمیانه ‌ای مدرن جا انداخته است. گالری میم در سال ۲۰۰۷ راه ‌اندازی شد و از سال ۲۰۱۰ به بعد، بسیاری از آثار مبتکرانه هنر معاصر را در معرض نمایش قرار داده و در سال ۲۰۱۴ نیز، میزبان نخستین نمایشگاه انفرادی محمود عبیدی (هنرمند عراقی – کانادایی) در دوبی بود. گالری میم در سال ۲۰۱۴ با کمال افتخار به برگزاری یک نمایشگاه انفرادی از آثار عکسبرداری هنری استیو سابلا پرداخت و همچنین درنظر دارد در نمایشگاه Frieze لندن به عرضه آثار نقاشی هنرمند عراقی، Dia  Azzawi  نیز بپردازد.
گالری میم، جاده Umm Suqeim، امارات متحده عربی، دوبی

گالری های هنری دبی

گالری موجو Mojo

گالری موجو در سال ۲۰۰۶ با هدف فعالیت به‌ عنوان یک فضای چند منظوره تأسیس شد و حوزه‌ های مختلف هنری، طراحی و رسانه ‌های جدید را در کنار هم قرار داده است. این گالری بر هنرمندان معاصر نوظهور و علمی بودن آثار هنری مفهومی تمرکز و تأکید دارد. گالری موجو به‌ تازگی میزبان گروهی از هنرمندان با عنوان Turmoil x 4 بوده است: هبا الانصاری، ایمان حسبانی، وداد الناصر، و هانی راشد. آنها با زبان هنر به بررسی و تفسیر تعارضات سیاسی می ‌پردازند. این گالری اغلب میزبان کارگاه ‌های هنری برای هنرمندان نوظهور نیز می ‌باشد.
گالری موجو، واحد ۳۳، خیابان Al Serkal، دوبی، امارات متحده عربی

هنر در دبی

گالری  Art Sawa

در سال ۲۰۰۸، عامل ب. مکاوی (مالک گالری Art Sawa) با شناخت پتانسیل رو به رشد دوبی در زمینه هنرهای معاصر، این مرکز را راه ‌اندازی نمود. هدف مکاوی ایجاد بستری بود تا هنرمندان منطقه ‌ای بتوانند آثار خود را در آن به نمایش بگذارند و در جامعه هنری و پرانرژی شهر دبی مشارکت داشته باشند. با گذشت چندین سال، اکنون گالری Art Sawa به ترویج آثار هنرمندان خاورمیانه و شمال آفریقا می ‌پردازد و سخت در تلاش است تا در سطوح منطقه ‌ای و بین ‌المللی، به تعامل با هنر معاصر بپردازد. نمایشگاه ‌های اخیر شامل آثار مصطفی علی (مجسمه‌ساز سوری) و سارا شاما (نقاش متولد دمشق) بوده ‌اند.
گالری Art Sawa، گیت شماره ۸، Gate Village، خیابان Al Sa’ada، دوبی، امارات متحده عربی

  • زهرا نصیری

   با سلام و احترام نقاشی میکنم اهل ایران هستم چگونه میتوان در کشور شما نمایشگاه برگزار کرد زهرا نصری متشکرم اهلا و سهلا

 1. حسینی

  سلام و خسته نباشید.من نقاشی مدرن کار میکنم.مایلم نمایشگاهی از آثارم بزارم.ممنون میشم در انتخاب گالری و شرایط و روند کار کمکم کنید

 2. مونیکا الهیار

  با سلام ، مونیکا هستم ،،،،، چطور می تونم در امارات در نمایشگاه شرکت کرده و تابلوهامو ارائه بدم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 3. فریناز صدفی

  سلام
  روز شما بخیر
  لطفا ما را راهمنمایی بفرمایید که چگونه می توانیم در نمایشگاههای دوبی ،آثار نقاشیمان را به نمایش بگذاریم؟
  تشکر فراوان از شما

 4. محسن رامه

  سلام.
  محسن رامه هستم. طراح و سازنده شهر سفالی صلح. اولین شهر سفالی جهان. بنده قصد دارم این اثر رو در اون کشور به نمایش و ثبت جهانی برسونم چون تو ایران انجام نمیشه.

 5. کیوان

  سلام. خسته نباشید من هنرمند(نقاش )با۲۰ سال سابقه کار هستم دوست دارم دریکی ازگالری های دوبی نمایشگاه نقاشی برگزار کنم اگه ممکنه راهنمایم کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد