تکه ای از بهشت در دل صحرای پرو به نام هواکاچینا

هواکاچینا در پرو

حتما در میان عکس های جاذبه های پرو به واحه هواکاچینا در پرو برخورد داشته اید. واحه ای در دل بیابانی با شن های روان که ذهن همه گردشگرانی که با آن آشنا هستند را به خود مشغول می کند. این مکان، یکی از عجایب دنیاست. چرا که دقیقا در دل کویر و بیابانی خشک، دریاچه ای کوچک با درختانی سرسبز قد علم کرده است. انگار که تکه ای از جنگل و دریاچه میانی را کنده باشند و درون کویری با تپه های شنی اش انداخته باشند. در این مطلب از مجله الی گشت شما را با یکی از جاذبه های مطرح دنیا به نام واحه هواکاچینا در پرو آشنا نموده و تفریحاتی که در کنار این جاذبه می توانید ببینید، بیان می نماییم.

واحه هواکاچینا در پرو

واحه چیست؟

مطالب مرتبط:
امپراتوری اینکاها و فرهنگ به جامانده بر کشور پرو
راهنمای سفر به لیما در پرو
راهنمای سفر به کوزکو در پرو

قبل از اینکه به معرفی واحه هواکاچینا در پرو بپردازیم تعریفی از واحه را برایتان بیان می کنیم. در دائره المعارف های مختلف را اگر نگاه کنید تعریف یکسانی از واحه خواهید یافت. در حقیقت واحه به آبادی در وسط ریگزار و بیابان گفته می شود. سرزمینی سبز و دارای آب و درخت در میان صحرا که حکم بهشت یا زندگی را برای صحرانشینان دارد. در ادبیات ها و داستان های بسیاری به واحه برخورد داشته اید. اینکه شخصیتی که در حال مرگ است و از تشنگی دارد هلاک می شود، ناگهان به واحه ای در وسط بیابان می رسد و از مرگ رهایی می یابد. این موضوع شالوده داستان ها و افسانه های بسیاری در فرهنگ های بیابان نشین بوده است. در مجموع در بیشتر کشورهایی که بیابان یا صحرا دارند، می توانید واحه پیدا کنید. امروزه که دنیای گردشگری وسعت یافته و گردشگران به دنبال مکان های بکر و کمتر بازدید شده با تفریحاتی خاص هستند، سفر به واحه ها نیز خواهان بسیاری پیدا کرده است.

هواکاچینا در پرو-قایق سواری

در این میان واحه هواکاچینا در پرو همانند نگینی سرسبز و فیروزه ای در دل کویر صدایی می درخشد و تبدیل به یکی از جاذبه های پرو شده است. واحه ها را در ایران، مصر، چین، امارات، عربستان و هر کشور دیگری که بیابان دارد، پیدا خواهید نمود. در میان واحه های کوچکی که در این دنیا وجود دارد، در این واحه امکان سکونت و اقامت وجود دارد و شرایط و امکانات راحتی را برای بازدید کنندگان و گردشگران فراهم آورده اند.

سفر به کشور پرو اگر در آمریکای لاتین باشید، راحت بوده و به راحتی به شما ویزا داده می شود. هر چند سفر به پرو و رساندن خودتان به این کشور از ایران، چندان آسان نیست.

اگر بخواهید برای دیدن جاذبه ای همچون واحه هواکاچینا در پرو چمدانتان را ببندید، بهترین روش این است که ابتدا بلیط هواپیمای برزیل را بگیرید و سپس از آنجا به صورت زمینی خود را یا پروازی خود را به لیما برسانید. همچنین اگر بخواهید مستقیم برای لیما از ایران بلیط هواپیما بگیرید باید ابتدا ویزای شینگن داشته و سپس با ایرلاین ایرفرانس به سمت این شهر در کشور پرو حرکت کنید. جدای از تمام این ها، اگر جزو گردشگران و جهانگردانی هستید که وارد آمریکای جنوبی شده اید و قصد قاره نوردی دارید، حتما بازدید از این واحه را در لیست خود قرار دهید.

اگر چه در میان کشورهای آمریکای جنوبی، جذابیت ها و دیدنی های بسیاری وجود دارد اما شگفتی و هیجان در واحه هواکاچینا در پرو برایتان تجربه دیگری خواهد بود که به شما پیشنهاد می دهیم آن را از دست ندهید.

هواکاچینا در پرو و جاذبه های آن

ویزای پرو و چگونگی رسیدن به این کشور

متاسفانه به دلیل اینکه پرو در ایران سفارتخانه ندارد، برای گرفتن ویزای پرو مجبور خواهید شد که به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، قطر، کویت یا شهر دبی در امارات بروید. قبل از سفر برای گرفتن ویزا حتما از مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا اطلاعات لازمه را کسب کنید. یکی از روش هایی که بیشتر جهانگردان و گردشگران ایرانی در این مواقع انجام می دهند، این است که به یکی از کشورهای آمریکای لاتین همانند برزیل سفر می کنند و در نهایت از آنجا برای گرفتن ویزای پرو اقدام می نمایند.

هواکاچینا، واحه ای با ابعاد بسیار کوچک در پرو است که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. برای رسیدن به این واحه باید، به جنوب غربی این کشور و شهر ایکا (Ica) بروید. از شهر ایکا به راحتی و با ۱۵ دقیقه رانندگی به واحه خواهید رسید. از جذابیت های این واحه این است که اگر با راهنمایی زبده به کویر و صحرا همراه شوید، می توانید با پیاده روی در مدت زمان کمتر از یک ساعت به واحه هواکاچینا در پرو برسید. خود کویر نوردی و بیابان گردی جاذبه ای است که حتی در کشورمان خودمان نیز طرفدار بسیاری دارد. چه برسد که در کشوری با کوهستان های زیبا و اقوامی بسیار باستانی به کویر و واحه ای خیالی برسید.

هواکاچینا در پرو-قایق سواری در تالاب

واحه هواکاچینا در پرو روستایی است که جمعیت بسیار اندکی دارد. با این وجود، به دلیل سرازیر شدن گردشگران بسیاری به آن، تعداد سکنه آن را در هر لحظه می توان صدها نفر بیان نمود؛ هر چند که تعداد جمعیت اصلی بومی آن حدود ۱۰۰ نفر می باشد. بسیاری از گردشگرانی که به شهر ایکا سفر می کنند، برای انجام تفریحاتی آبی در دل منطقه خشک و بیابانی به واحه هواکاچینا می آیند. این واحه برکه یا تالابی دارد که حیات بخش و سیراب کننده درختان آن است. با این حال از زمانی که گردشگران به این ناحیه آمده اند، تمهیداتی برای بهتر شدن آب تالاب انجام شده است. به عنوان نمونه برای همچنان شفاف ماندن و تمیز ماندن آب تالاب، از شهر ایکا برای این تالاب آب لوله کشی شده پمپاژ می کنند. با وجود این، این محیط همچنان انرژی بکر و سحرآمیز خود را حفظ نموده است.

واحه هواکاچینا در پرو

جاذبه های واحه هواکاچینا

از جمله تفریحاتی که در اینجا می توانید انجام دهید، اسکی روی شن، شنا در تالاب و سوار شدن بر قایق های محلی پرو بر روی دریاچه است. سافاری کویر نیز از جمله تفریحاتی است که به همه گردشگران این واحه پیشنهاد می شود. قبل از اینکه به واحه برسید، می توانید اتاقی در یک هتل رزرو کنید و شب را در یکی از زیباترین هتل های این ناحیه اقامت داشته باشید. در این صورت فرصت خواهید داشت که پس از انجام تفریحات مخصوصی که در این ناحیه پیدا می شود، استراحت کرده و آماده شوید تا گردشگران روزانه از واحه هواکاچینا در پرو خارج شوند. هر چه زمان به بعد از ظهر و تاریکی هوا نزدیک می شود، از تعداد گردشگران و شلوغی کمتر می شود . در نهایت می توانید از تاریک شدن آسمان و خلوت شدن سر و صدا لذت ببرید. در کنار تالابی در دل کویر بشینید و به آسمان پر ستاره که در بالای سرتان نمایان است نگاهی بیندازید.

سافاری در هواکاچینا

جاذبه ای برای خانواده ها

واحه هواکاچینا در پرو مکانی جذاب برای خانواده هایی است که به دنبال تفریح و لذت هستند. همچنین امنیت کودکان برایشان اولویت دارد. یکی از ورزش های بی نظیری که این خانواده ها در اطراف این واحه دنبال می کنند، اسکیت برد بر روی شن های روان است. چه قصد اقامت در این واحه را داشته باشید و چه برای تفریحی یک روزه به اینجا آمده باشید می توانید این ورزش پرهیجان و جذاب را انجام دهید. از خاکی شدن و قلت زدن بر روی شن ها نترسید. لباس هایی را بپوشید که به راحتی بتوانید خاک را از آن ها بتکانید. همچنین کفش هایی همانند صندل نیز مناسب این طبیعت هستند. بطری های آب معدنی را فرانوش نکنید. اگر تخته اسکیت ندارید، می توانید از روستا کرایه کنید. تور کویر نوردی و اسکیت بر روی شن، برای هر فرد بزرگسال ۲۲ دلار آمریکاست و شما از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر می توانید در این برنامه شرکت کنید. نگران آفتاب داغ ظهر کویر نباشید. ضد آفتاب بزنید. کلاه آفتابی به سر بگذارید و لباس های پوشیده و نخی بپوشید. در نتیجه بهترین تجربه اسکی روی شن را در نزدیکی روستا و واحه هواکاچینا در پرو خواهید داشت.

اسکیت روی شن

سافاری در تپه های شنی اطراف واحه

سافاری در این واحه بسیار پر طرفدار است. ماشین هایی که برای سافاری در دل کویر استفاده می شوند را باگی در این ناحیه باگی می نامند. با پرداخت حدود ۲۵ دلار می توانید به همراه دیگر افراد سوار یکی از این ماشین های روباز شده و بر روی تپه های شنی سرعت و هیجان را تجربه کنید. خود را محکم به میله های اطراف ماشین بگیرید و البته کمربند ایمنی را هم فراموش نکنید. هر ماشین باگی برای خود راننده ای حرفه ای دارد. بنابراین به هیچ عنوان نگران نباشید. گنجایش ماشین های باگی بین ۳ تا ۴ نفر است.

سافاری در هواکاچینا در پرو

عکاسی و پیاده روی در صحرا

شاید قبل از هر چیز جذاب ترین تفریح در کنار این واحه را بتوان پیاده روی در میان صحرا و نشستن بر روی تپه های شنی و تماشای غروب خورشید در سکوت صحرا باشد. اگر اهل عکاسی هستید، عکس های گرم و سیلوئت خوبی را می توانید در اینجا بگیرید. زیاد از روستا دور نشوید. با خود آب و نقشه راه به همراه داشته باشید. سعی کنید که گروهی حرکت کنید و هیچ گاه تنهایی وارد کویر، آن هم در هنگام شب نشوید. چراغ های روستا در هنگام شب می توانند راهنمای شما برای برگشت به آن باشند. با این وجود ریسک نکنید. در هنگام شب هوا سرد می شود. بنابراین برای این موقع از شبانه روز، با خود لباس گرم به همراه داشته باشید.

منبع: huacachina.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد