موزه هایی عجیب درباره غذا و سلامتی

معرفی سه موزه غیرمعمولی آلمان

در این یادداشت سه موزه عجیب در آلمان را  معرفی می کنیم که بازدید از آن ها تجربه ای متفاوت و به یاد ماندنی خواهد بود. این موزه ها درباره مواد غذایی و بهداشت اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهند.

با الی گشت همراه باشید و با این سه موزه آلمان آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
بازدید از موزه های دبی را فراموش نکنید!
موزه جنگ استقلال ترکیه
deutsches bratwurst museum

نخستین موزه سوسیس آلمان

اگر پیش از این به آلمان سفر کرده باشید، قطعا می دانید که سوسیس تا چه حد برای آلمانی ها مهم است. هر ایالت و روستایی در این کشور دستور خاص خود را برای تهیه سوسیس داشته و این غذا یکی از محبوب ترین غذاهای کشور محسوب می شود. در هر فروشگاه، سوپر مارکت، جشنواره، دکه های غذا فروشی، قصابی، کافه و رستورانی در آلمان می توانید سوسیس هایی که سرو می شوند را پیدا کنید. نخستین موزه آلمان با موضوع سوسیس باید دارای روحی کاملا آلمانی و البته بسیار جذاب باشد. حتی خیابانی که این موزه در آن قرار دارد نیز با نام Bratwurstweg  شناخته می شود که به معنی جاده سوسیس است.  در کنار تجهیزات و ماشین آلاتی که برای تهیه و تولید سوسیس به کار می روند، در این موزه قدیمی ترین دستورهای تهیه سوسیس و روش های تولید قدیمی و اسناد کهن نیز نمایش داده می شود. از بخش های مختلف این موزه می توان به سالن نمایش سوسیس و البته رستوران مختص سوسیس اشاره کرد که در آن انواع سوسیس های ایالت Thuringia ارائه می شود.

دسته بندی: صنایع غذایی

نام : ۱٫ Deutsches Bratwurstmuseum –  یا نخستین موزه سوسیس در آلمان

آدرس: Bratwurstweg 1, 99334 Amt Wachsenburg

ساعات کاری:  سه شنبه ها تا یکشنبه ها و روزهای تعطیل بین ۱۱ صبح تا ۶ عصر از ماه آپریل تا اکتبر

das kartoffel museum

موزه سیب زمینی ، همه مواردی که باید درباره سیب زمینی بدانید

در کنار سوسیس؛ چه ماده غذایی دیگری در آلمان اهمیت زیادی داشته و در تمام سفره ها وجود دارد؟ درست حدس زدید، سیب زمینی! اگر سیب زمینی وجود نداشت، مردم آلمان پس از جنگ جهانی دوم از گرسنگی می مردند. این علاقه و شیدایی مردم آلمان به این گیاه در قالب موزه های مختلف به سیب زمینی ابراز شده است. در موزه Kartoffelmuseum در شهر مونیخ، تاریخ کاشت و برداشت سیب زمینی از دوره اینکاها تا امروز نمایش داده شده و انواع بازارها، هنرهای مرتبط با سیب زمینی، یا الهام گرفته شده از این گیاه، به همراه روش های مختلف استفاده و بهره برداری از آن در سایر موارد به جز صنایع غذایی، معرفی می شوند.

دسته بندی: صنایع غذایی

نام: موزه سیب زمینی یا Das Kartoffelmuseum

آدرس: GrafingerStraße 2, 81671 München

ساعات کاری: جمعه ها ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر و شنبه ها از ۱۱ صبح تا ۵ عصر

deutsches hygiene museum

موزه بهداشت آلمان؛ تجربه ای متفاوت از آگاهی نسبت به بدن

این که دست هایتان را پیش از خوردن غذا بشوئید، ایده خوبی است اما در اینجا این عقیده را کمی تغییر خواهیم داد. موضوع این موزه درباره نحوه شستن دست هایتان یا چگونگی مسواک زدن نبوده و در این موزه در کنار خوردن و آشامیدن، به مواردی همچون، زندگی کردن، مرگ، مسائل جسمی، روحی، آرایشی و بهداشتی و … می پردازد. این موزه به صورت فعالانه و با مشارکت بازدیدکنندگان عمل کرده و شما می توانید در بخش های مختلف آن شرکت کرده و مفاهیم را لمس کرده و عمیقا بفهمید.

دسته بندی: سلامت

نام : Deutsches Hygiene-Museum یا موزه بهداشت آلمان

آدرس: Lingnerplatz 1, 01069 Dresden

ساعات کاری: سه شنبه تا یکشنبه و روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد