هیجان گردش در شهر زیبای آتن

آتن گردی

چندی پیش در طول سفر هجده ماه‌ مان به دوردنیا در آتن توقف کردیم و متوجه شدیم که این شهر، مکانی عالی برای  شهرگردی است . به هنگام سفر، گاهی خوب است که به شهر برویم تا هرچیز که می ‌خواهیم دم دست مان باشد. آتن یکی از مهم ‌ترین شهرها جهان به لحاظ تاریخی است و مکانی فوق العاده که چند روزی را در آن سپری کنیم.برای آشنایی بیشتر با این شهر زیبا با الی گشت همراه شوید

athens

آیا هوس شهرگردی کرده اید ؟

مطالب مرتبط: 
پرسه زنی در محوطه های باستانی آتن 
آتن و موزه هایی که باید دید

تا قبل از رسیدن به آتن، ما برای چند ماه به سراسر مصر و خاورمیانه سفر کرده و اگرچه به چندین شهر فوق ‌العاده رفته بودیم، اما این شهرها تمام آنچه ما می خواستیم نبودند. آتن، جایی متفاوت است. در هتل جا گرفتیم و صاحب آنجا نقشه شهر و لیستی از مکان های دیدنی و کارهای قابل انجام در آن منطقه را به ما داد.

در پایین ‌شهر بمانید

هتل ‌مان درست در پایین ‌شهر در قلب جنب و جوش مردم بود. اگر در یکی از قدیمی ترین و مشهورترین شهرهای روی زمین هستید، حتما دل تان می‌خواهد که درست در وسط شهر باشید. جایی که ما بودیم، تعدادی رستوران داشت که به داخل خیابان باز می شدند، مغازه‌ های محلی‌ که همه چیز از کفش گرفته تا قلیان می فروختند و ما می توانستیم طنین شهر آتن را از پنجره اتاق مان در طبقه پنجم بشنویم.

یکی از بهترین قسمت‌ های ماندن در شهر، داشتن یک اتاق خوب است. در سفرهای طولانی زمان هایی پیش می آید که اتاق خوبی پیدا نخواهید کرد. ما تا به حال در مکان های بسیار خطرناکی مانده ایم که شامل سیاه چال سرد و مرطوب بیروت می شود.

athenscity

تاریخ شهر را بدانید

قدیمی ‌ترین مساکن شناخته شده توسط آتنی ‌ها در اطراف آکروپلیس(Acropolis) پیدا شده است. شواهد به دست آمده از این زیستگاه ها با زمان تاریخی فوق العاده ای در حدود پنج هزار سال پیش، حکایت ازین دارد که آتن یکی از قدیمی ‌ترین شهرهای جهان است. توسعه آتن تا حد زیادی، از پیرائئوس(Piraeus) آغاز می شود، که یک بندر تجاری نزدیک به آتن است. به طور فراگیری، از آتن به عنوان قلب فلسفه، آموزش و هنر ، به عنوان مهد تمدن غرب و زادگاه دموکراسی یاد می شود. این ادعای قوی تا حد زیادی به این خاطر است که دستاوردهای فرهنگی و سیاسی آتن در قرن چهارم و پنجم قبل از میلاد، تمام قاره اروپا را تحت تاثیر قرار داده بود.

تاریخ شهر آتن را بدانید

چه زمانی به آتن بروید

مثل اغلب مناطق در نیمکره شمالی، بهترین زمان برای بازدید از آتن، فصل بهار(مارس تا ژوئن ) و فصل پاییز (آگوست تا سپتامبر) است. اگر به جشن ها علاقه مندید، بیستم آوریل ، روز مراسم عید پاک یونانی، زمانی فوق العاده برایتان خواهد بود؛ روزی که این جشن پر از شادی، سنت ‌های مذهبی و غذاهای مخصوص مراسم را در یک زمان، برای تان به ارمغان می آورد.

تنها یک سفر کوتاه؛ مساله ای نیست

ما تنها برای چند روز در آتن بودیم و همین مدت زمان، کاملا مناسب بود. شما اغلب به چندین هفته نیاز ندارید تا بتوانید شهری را بازدید کنید، اگرچه ما اخیرا دو هفته را در شهر کوچک والادولید (Valladolid ) در مکزیک گذراندیم . البته با بیشتر ماندن ، می توانید از دیدنی های بیشتری لذت ببرید، اما معمولا اغلب مکان ها ، جاذبه ها و فعالیت های اصلی در یک محدوده چند کیلومتری وجود دارد. سیستم حمل نقل خوبی مثل “OASA” و قطار شهری می توانند شما را در کمترین زمان ممکن به سراسر آتن برسانند.

هتل آپولو آتن- جاذبه آتن

عجله نکنید

باور ” یک فرصت استثنایی در تمام طول عمرتان ” را کنار بگذارید. ما این نصیحت را از مطلب this GoWithOh article  یاد گرفتیم و این یک نکته فوق العاده کارآمد در شهرگردی است. ما مردمانی را می بینیم که می خواهند وقتی در شهر، کشور یا قاره ای هستند، تمام قسمت های آن را ببیند و چیزی را از دست ندهند. وقت تان هرقدر هم که باشد، ما همیشه می گوییم سرعت تان را کم کنید و از زیبایی های کوچک لذت ببرید. ما خود، چندین جاذبه اصلی را از دست دادیم اما توانستیم شهر را بگردیم واغلب آنچه را می خواستیم ببینیم و هرگز حس نکردیم که عجله ای در کار است.

در یکی از روزها، ما فقط چند ساعتی را در یک پارک گذراندیم و از این که این کار را کردیم، خوشحالیم. چون تعدادی اسکیت باز حرفه ای به آنجا آمدند و درست در مقابل ما، یک ویدئوی اسکیت بازی فیلم ‌برداری کردند. این مثال خوبی است که نشان می دهد، لازم نیست برای هر دقیقه از روزتان برنامه ریزی کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد