وارنا کجاست؟

وارنا کجاست و سفر به وارنا چگونه است؟

وارنا یکی از شهرهای ساحلی در کشور بلغارستان است. بلغارستان را به عنوان یکی از کشورهای اروپای شرقی و در کنار دریای سیاه می شناسند. یکی از بهترین شهرهای اروپایی که با هزینه سفری بسیار پایین می توان به آنجا سفر کرد، این شهر ساحلی است. با این حال هنوز این شهر با تاریخچه ای رومی ناشناخته مانده و شاید بسیاری از افراد هنوز از خود بپرسند که وارنا کجاست و چگونه باید به این شهر رفت؟! خوشبختانه در بین تورهای الی گشت قیمت تور وارنا در بلغارستان به گونه ای است که با کمترین هزینه بتوانید به اروپا سفر کنید.

برای ماه عسل بریم وارنا-وارنا کجاست

کمی بیشتر راجع به این شهر بدانیم

مطالب مرتبط:
محوطه باستانی «نکروپولیس وارنا»، محل کشف قدیمی ترین گنجینه طلای جهان!
«حمام های رومی وارنا»، یادگاری باشکوه از امپراتوری رم باستان
راهنمای سفر به وارنا

قبل از اینکه به سوال وارنا کجاست پاسخ دهیم بهتر است که کمی راجع به این شهر اطلاعات عمومی خود را بالا ببریم. وارنا بزرگترین شهر ساحلی در ساحل دریای سیاه و در کشور بلغارستان است. این شهر، از نظر تعداد جمعیت، سومین رتبه را پس از شهرهای صوفیه و پلوودیف یا پلوودیو دارا بوده و همچنین به عنوان دومین شهر بزرگ بلغارستان شناخته می شود. وارنا یک مقصد توریستی بسیار مهم در بلغارستان است؛ چرا که این مکان، نقطه شروعی برای تمام استراحتگاه ها در ساحل دریای سیاه و در بلغارستان شمالی، مرکز تجاری و دانشگاهی، بندرگاه و مرکز دریایی و ناوبری بلغارستان است.

تمام این موضوعاتی که گفته شد، تنها گوشه ای از اهمیت و ارزش این شهر برای مردم بلغاری بوده که باعث می شود هر ساله بسیاری از افراد به سمت این منطقه توریستی و گردشگری جذب شوند.

حقایقی از وارنا ، شهر ساحلی و تاریخی در بلغارستان-وارنا کجاست

اهمیت شهر وارنا

از جاذبه های سیاسی و موقعیتی این شهر که بگذریم، می بایستی به یکی دیگر از دلایل اهمیت این شهر اشاره کنیم. بیشتر کسانی که به دنبال جوابی برای وارنا کجاست می گردند در ادامه به یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی آن یعنی حمام های آب گرم، منابع آب معدنی و چشمه ای و البته منطقه شهری با ۲۰ کیلومتر سواحل شنی خواهند رسید. همین یک موضوع می تواند بسیاری از گردشگران را به سمت این شهر اروپای شرقی بکشاند. یکی از جاذبه های این شهر، حمام های مرکزی دریایی و خط شنی و ماسه ای بوده که در زیر دریا و در میان گیاهان دریایی قرار گرفته است. شاید همین موضوع باعث جذب دانشمندان به این ناحیه و خلیج شده باشد اما گردشگران را هم به سمت خود جذب می کند.

از طرفی خیل عظیم افراد پژوهشگر و گردشگران و خانواده های اروپایی این شهر را در طول سال، مملو از هتل های ستاره دار بسیاری نموده است. هتل های وارنا را در هر قیمت و با هر امکاناتی که بخواهید می توانید انتخاب و در نهایت رزرو نمایید. خوشبختانه آژانس الی گشت امکان رزرو تمام هتل های وارنا از ۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره را برای شما با قیمت های ریالی امکانپذیر نموده است.

سواحل از دیدنی های وارنا-وارنا کجاست

بعضی از جاذبه های شهر وارنا

جاذبه های این شهر ساحلی تنها به چشمه های آبگرم و البته هتل های ستاره دار راحت با امکانات ویژه اش، ختم نمی شود. در شهر وارنا سه زمین گلف با ۱۸ سوراخ که در نزدیکی جاذبه های دیگری همچون صخره های تراسیان، فانوس دریایی بزرگ در لبه ساحل و دریای سیاه راما واقع شده دارد. یکی از سخت ترین و جذاب ترین زمین های گلف که عاشقان این ورزش را به سمت خود می کشاند. این زمین گلف در واقع در شمال وارنا و در مجاورت بالچیک (Balchik) و کاوارنا (Kavarna) واقع شده است.

چه زمانی برای سفر به وارنا-وارنا کجاست

پایتخت دریایی بلغارستان: وارنا

این شهر آنچنان مطرح و جذاب است که سایت ها و مجله های معروف دنیا همانند Lonelyplanet راجع به آن نوشته اند و گردشگران را برای سفر به وارنا ترغیب می کنند. وارنا را سومین شهر بزرگ بلغارستان از نظر وسعت می شناسند و به آن پایتخت دریایی و آبی بلغارستان لقب داده اند. این شهر بندری یکی از مهم ترین و تاریخی ترین موقعیت های مکانی را در طول تاریخ داشته و مدام دچار تغییر شده است. مکانی که ویرانه های رومی را در آن یافته اند یا قدیمی ترین گنجینه جهان را در آن پیدا کرده اند.

همین موضوع بازدید از قدیمی ترین گنجینه جهان بسیاری از گردشگران را به سمت این شهر می کشاند.

وارنا شهری مدرن و امروزی البته با ساختمان های تاریخی و نه چندان مرتفع است. یکی از اتفاقی که هنوز در این شهر رخ نداده و خوشبختانه چهره شهر را تغییر نداده است، نبود مترو است. بنابراین هنگامی که در خیابان ها و کوچه های این شهر اروپایی قدم می زنید یا با تاکسی و اتوبوس جا به جا می شوید، همچنان می توانید از جذابیت های نمای شهر و اصالت آن لذت ببرید.

سفر به وارنا-وارنا کجاست
این سوال که وارنا کجاست و چطور می توان به این شهر رفت را در ادامه بخوانید.

پارک عظیم شهر وارنا با نام باغ دریایی شهر (Sea Garden) برای دور شدن از ساحل و یک خط ساحل طولانی با ماسه های طلایی از یاد شما خواهد برد که وارنا کجاست و تنها شما را در میان جاذبه های تفریحی ساحلی گم می کند. انگاری (با هزینه ای بسیار پایین) به یکی از سواحل زیبای اسپانیا یا ایتالیا سفر کرده اید. اگر به مرکز شهر بروید، بزرگترین مجموعه حمام های آبگرم رومی را در بلغارستان به همراه بهترین موزه باستان شناسی آن خواهید یافت. مکان هایی که شما را با قدم زدن در آن به یاد بناهای تاریخی رومی در ایتالیا می اندازد. انگاری وارد کشور ایتالیا شده اید.

این منطقه شهری، صحنه ای فرهنگی و پر جنب و جوش از موزه ها، بناهای تاریخی و رستوران هاست.

جاذبه های گردشگری وارنا-وارنا کجاست

اطلاعات کلی راجع به شهر وارنا

  • کشور: بلغارستان
  • استان: وارنا
  • جمعیت: ۳۱۲۷۷۰
  • ارتفاع: ۵۴ متر بالاتر از سطح دریا
  • تایم زون: CEST
  • طول جغرافیایی: ۲۷٫۹۱۶۶۷۰
  • عرض جغرافیایی: ۴۳٫۲۱۶۶۷۰
ماجراجویی در وارنا-وارنا کجاست

چطور به وارنا بروید؟

خوشبختانه پروازهای مستقیم بسیاری از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران به سمت فرودگاه وارنا انجام می شود. اگر تور وارنا را خریداری کنید با پروازهای هواپیمایی ماهان که یکی از بهترین پروازهاست به این شهر خواهید رفت. در غیر این صورت بایستی دیگر پروازهای وارنا را خریداری کنید.

اگر می خواهید بدانید وارنا کجاست و بر روی نقشه به آن می گردید، می توانید محل شهر وارنا و محدوده آن را در نقشه گوگل زیر پیدا کنید.

سفر زمینی به وارنا

برای سفرهای زمینی هنگامی که ویزای بلغارستان را دریافت نمودید، به سمت استانبول ترکیه رفته و سپس از آنجا، همچنان از مرز زمینی می توانید خود را به وارنا برسانید. سفر زمینی از استانبول به وارنا حدود ۶ ساعت و از مرز زمینی دِرِکوی خواهد بود. همچنین پروازهای استانبول تا وارنا تنها یک ساعت طول می کشد.

از خوبی ها و مزیت های این شهر، قرار گیری در میان جاذبه هایی همچون ساحل تفریحی سانی بیچ بلغارستان و شهرهایی مانند بالچیک و آلبنا است. با سفر به وارنا همچنین می توانید به دیدن شهر تاریخی و باستانی نسبار که هم اکنون یکی از شهرهای جهانی در فهرست میراث جهانی یونسکو است بروید. پارک های آبی و ساحلی همیشه برای شما گردشگران آماده است.

ستون های سنگی وارنا-وارنا کجاست

محوطه باستانی نکروپولیس وارنا که قدیمی ترین گنجینه ها از آن پیدا شده به همراه موزه باستان شناسی وارنا که هم اکنون این گنجینه ها در آن نگهداری می شوند، همواره شلوغ بوده و اگر می خواهید به دیدن این جاذبه ها بروید، بهتر است که از قبل به صورت آنلاین برای آن ها بلیط تهیه کنید. همچنین به شما گردشگران پیشنهاد می دهیم که بازدید از جنگل سنگی وارنا را فراموش نکنید. چرا که این منطقه سنگی یکی از جاذبه های طبیعی و زمین شناسی دنیا بوده که هم اکنون جزوی از میراث جهانی یونسکو است.

 معرفی فرودگاه بین المللی پلوودیوف
 معرفی فرودگاه بین المللی پلوودیوف
معرفی هتل کالیاکرا پالاس وارنا | ۴ ستاره
معرفی هتل کالیاکرا پالاس وارنا | ۴ ستاره
چرا سفر به وارنا تا این حد محبوب ایرانی ها شده است؟
چرا سفر به وارنا تا این حد محبوب ایرانی ها شده است؟
گشت و گذار در شمشین شهر باستانی جهان در بلغارستان
گشت و گذار در شمشین شهر باستانی جهان در بلغارستان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code