وحشتناک ترین مسیرهای کوهنوردی در جهان + تصویر

ترسناک ترین مسیر های کوهنوردی

بعضی وقت ها هیجان انگیز ترین ماجراجویی هایی که می توانید تجربه کنید، سخت ترینِ آن ها هستند. ماجراجویی هایی که باعث می شوند قلبتان تندتر بزند و آدرنالین خونتان را افزایش می دهند. این مسیر های سخت کوهنوردی، با شیب های تند و مسیر هایی که گاهی به اندازه مو باریک می شوند، ممکن درست در وسط کار شما را از ادامه ی تلاش منصرف کنند. اما به محض این که خودتان را به طرف دیگر صخره و یا قله کوه رساندید، حسی وصف نشدنی از لذت، غرور و رهایی به شما دست می دهد. با الی گشت همراه باشید تا این مسیر های کوهنوردی هیجان انگیز را بیشتر بشناسید.

مسیرهای کوهنوردی

ونکوور، کانادا

مطالب مرتبط:
آدرنالین خونتان کم شده؟ این مطلب را از دست ندهید
۵ ماجراجویی ای که زبانتان را بند می آورد!

ونکوور در جنوب غربی کانادا، به مناظر شگفت انگیز و خارق العاده اش معروف است. اما مسیر پیاده روی جنگلی این شهر یکی از معروف ترین جاذبه هایی است که ماجراجویان زیادی را به اینجا می کشاند. پیمودن این مسیر چالش برانگیز ۴۶ مایلی، بین ۵ تا ۷ روز زمان می برد. این مسیر پر از دامنه های شیب دار و مسیرهای باریک است که در طول جنگل های انبوه کشیده شده اند. بهتر است برای کوهنوردی در این مسیر حسابی خودتان را آماده کنید و از طبیعت وحشی و چشم نواز آن لذت ببرید.

ونکوور

اسکاتلند، بریتانیا

رشته کوه های عظیم آناک ایگاک، در کنار مناظر خاص و بی نظیر گلن کو در اسکاتلند قرار گرفته اند که به داشتن مسیر های کوهنوردی باریک و زوایای تند کوهستانی در بریتانیا معروف اند. اگر قصد دارید از این کوه بالا بروید بهتر است کاملا از تصمیمی که گرفتید مطمئن باشید، چون به محض این که از مسیر های سخت و باریک این کوه بالا بروید برگشتن در میانه های مسیر خیلی سخت می شود. مخصوصا اگر آب و هوای اسکاتلندی با باران و مه خود نمایی کرد، بهتر است اصلا فکر برگشت به سرتان نزند.

اسکاتلند

هوشان، چین

اگر از ارتفاع می ترسید بهتر است حتی به تصاویر این کوه هم نگاه نکنید! مسیر پیاده روی کوه هوشان یکی از جالب ترین و در عین حال ترسناک ترین جاذبه های کشور چین است. این مسیر های چوبی در فاصله ۶۰۰ متری از سطح زمین قرار گرفته اند. اگر جرات نگاه کردن به هر چیزی غیر از چوب های زیر پایتان را داشتید، می توانید از دیدن مناظر فوق العاده زیبای اطراف کوه هوشان لذت ببرید. این مسیر یکی از هیجان ترین مسیرهای کوهنوردی در دنیا به شمار می آید.

هوشان چین

اوواهی، هاوایی

این مسیر کوهنوردی ترسناک و فوق العاده زیبای هاوایی، به مسیر بهشت هم معروف است. این مسیر ۴ هزار  پله ای، در زمان جنگ جهانی دوم برای سربازان ساخته شد تا به ایستگاه رادیویی بالای این کوه دسترسی داشته باشند. شیب این پله های فلزی زیاد و تقریبا عمودی است که باعث می شود بالا رفتن از آن اصلا کار ساده ای نباشد. این مسیر های کوهنوردی به قدری خطرناک هستند که پیمودن آن ها رسما غیر قانونی اعلام شد. گرچه بسیاری از عشق آدرنالین ها ریسک دستگیر شدن را برای دیدن چشم انداز بی نظیر این کوه به جان می خرند!

هاوایی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code