ورسای، بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا

معرفی کاخ ورسای در فرانسه

فرانسه و پاریس از آن مقاصد جذابی است که سفر به آن در ذهن بسیاری از ما نقش بسته است. قدم زدن در خیابان شانزلیزه، عبور از زیر ایفل و تماشای موزه لوور تنها بخشی از فعالیت های پاریس گردی است. اگر تصمیم سفر به پاریس را دارید باید بگوئیم چه انتخاب دل انگیزی، پاریس عروس شهرهای دنیاست و حالا که می خواهید به تماشای این عروس دیدنی بروید در لیست بازدیدهایتان تماشای کاخ ورسای را نیز اضافه کنید. نام ورسای به چندین کاخ کنار هم در منطقه ای به همین اسم در نزدیکی پاریس گفته می شود. این کاخ عنوان بزرگترین کاخ سلطنتی در دنیا را به خود اختصاص داده است، البته که زیبایی و شکوهی که در این کاخ دیده می شود سرنوشت دیگری جز این عنوان را رقم نمی زده است. کاخ ورسای همان کاخ معروفی است که معاهده ورسای در آن امضا شده است، با این معاهده جنگ جهانی اول پایان یافت. با الی گشت همراه باشید تا از این کاخ دیدنی که یکی از آثار جهانی منتخب یونسکو است، بیشتر بدانیم.

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به پاریس
قصرهای سلطنتی زیبا در جهان
کاخ ورسای

قدمت منطقه ورسای به هزار سال پیش باز می گردد، از دهکده ی ورسای برای شکارگاه استفاده می شده است تا زمانی که لویی سیزدهم در زمان پادشاهی خود بنایی را در این منطقه ساخت. بعد از او لویی چهاردم، به دنبال ساخت بنایی با شکوه برای دوری از شهر و جمع کردن ارکان سلطنتی دستور ساخت کاخی به نام ورسای را در این منطقه داد. تا قبل از ورسای، کاخ لوور اقامتگاه سلطنتی فرانسوی ها بود، اما لویی چهاردم سرنوشت ورسای را تغییر داد. کاخ ها از سال های دور محل زندگی پادشاهان و خانواده های سلطنتی بوده‌اند، کاخ ورسای نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. این کاخ از سال ۱۶۸۲ تا ۱۷۸۹ محل اقامت پادشاهان فرانسه بود. در آن زمان خانواده ی سلطنتی به اجبار کسانی که انقلاب کردند به این کاخ آمدند.

داخل کاخ ورسای
نمایی از داخل کاخ ورسای

کاخ ورسای شامل قسمت های مختلفی است.

عمارت شاه

در این بخش از کاخ شما طراحی های ظریف ایتالیایی را روی تالارها و دیوارها می بینید. این عمارت دارای هفت سالن است که طرح های آنها از منظومه های آسمانی و الهه های رومی تاثیر گرفته اند.

عمارت ملکه

این قسمت از کاخ با گذر زمان شاهد زندگی ۳ ملکه فرانسوی بوده است، نکته ی جالب درباره این بخش تقارن آن با عمارت شاه بوده است. هر دوی این عمارت ها دارای ۷ سالن بوده اند. جزئیات این عمارت ها برای ساعت ها ذهن شما را درگیر می کنند، همه چیز با گذر زمان اصالت خود را حفظ کرده اند.

کاخ‌های جانبی

در مجموعه ورسای کاخ های دیگری نیز وجود دارند که گراند تریانون و پتیت تریانون از معروفترین آنها هستند.

باغ های کاخ

یکی از زیباترین باغ ها و فضاهای سبز دنیا را می توانید در قسمت جنوبی کاخ ورسای ببینید. پیشنهاد می کنیم اگر به تماشای این مجموعه رفتید ساعاتی را در فضای سبز اینجا قدم بزنید و از مجسمه های مرمری زیبا، فواره های دیدنی و حوض های تماشایی عکاسی کنید.

باغ های کاخ ورسای

کار هیجان انگیز دیگری که می توانید در اینجا انجام دهید اجاره کردن لباس های سلطنتی، پوشیدن آنها و عکاسی در این کاخ است، با این تجربه می توانید برای چند لحظه هم که شده با افراد سلطنتی که چند صد سال پیش در اینجا زندگی می کردند همزاد پنداری کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد