فهرستی از وسایل به درد بخور سفر که در هیچ جا نمی بینید!

وسایل مورد نیاز سفر

همه ی افرادی که می خواهند سفر کنند فکر می کنند که دقیقا می دانند باید چه وسایلی را بردارند و چه وسایلی را نه اما با دیدن لیستی از وسایل مورد نیاز سفر که در پایین به شما معرفی می کنیم می بینید که وسایلی هم وجود دارند که حتی هیچ وقت درباره ی آن ها فکر هم نکرده اید و باورتان نمی شود که این وسایل در سفر به درد بخور باشند لطفا با دیدن اولین مورد از این فهرست زیاد تعجب نکنید و به خواندن ادامه دهید تا ببینید که چرا این آیتم های عجیب انتخاب شده اند، با الی گشت همراه شوید:

وسایل مورد نیاز سفر

پودر لباسشویی!

مطالب مرتبط:
نکات کاربردی در سفر
نکاتی که هر گیاه خواری قبل از سفر باید بداند

وقتی که صحبت از سفر و مسافرت می شود خیلی از افراد فورا یاد چمدان های بزرگ و سنگینی می افتند که باید برای سفر آماده کنند غافل از اینکه با رعایت چند نکته ی ساده می توان بار سفر را خیلی سبک تر از آنچه که فکرش را کنید می توان بست و به اصطلاح سبک سفر کرد و یکی از این ترفندها هم شستن لباس ها در هاستل و یا هتلی است که قرار است در آن اقامت کنید و برای این کار هم نیاز به یک پودر لباسشویی خوب دارید، اگر کمی بگردید می توانید شوینده های مناسب سفری که به راحتی در هر چمدانی جا می شوند را پیدا کنید و در سفر از آن ها استفاده کنید.

سنجاق قفلی!

بسیاری از افراد تصور می کنندکه از سنجاق قفلی فقط در بعضی  از موارد مثلا وقتی که لباسی دچار پارگی می شود باید استفاده کرد در حالی که کاربری این اشیا کوچک خیلی بیشتر از این هاست مثلا اگر در هاستلی اقامت می کنید که قسمتی از پرده های روی پنجره ی آن پاره است می توانید از سنجاق قفلی برای بستن فضای خالی پرده استفاده کنید و بدون مزاحمت نور خورشید یا هر چیز دیگری راحت بخوابید این فقط یکی از موارد استفاده ی آن است، این موضوع را می توانید به موارد دیگر هم تعمیم بدهید.

سنجاق قفلی | وسایل مورد نیاز سفر

کیت دوخت و دوز!

حتی یک جعبه ی کوچک از لوازم دوخت و دوز مثل نخ و سوز در زمانی که می خواهید سفر کید واقعا به کارتان می آید و در جاهایی حتی زندگی تان را نجات می دهد! فکر کنید که به یکی از جزایر دور افتاده ی  دنیا سفر کرده اید تا چند روزی آرامش را تجربه کنید و طی اتفاقی یکی از لباس ها و یا شلوارتان پاره می شود، آن جاست که نمی دانید باید دقیقا چه کار کنید و این مشکل حاد! را چطور حل کنید، اصلا چطور می خواهید در آن جا خیاطی پیدا کنید؟ حتی جایی را هم ندارید که بتوانید به آن رفته و چند دست لباس نو برای خودتان خریداری کنید و این جاست که کیت کوچک دوخت و دوز به کارتان می آید به شما این امکان را می دهد تا بتوانید تمام خرابی ها و پارگی های لباس هایتان را بدون زره ای ناراحتی برطرف کنید، کیت دوخت دوز یکی از وسایل مورد نیاز سفر برای هر مسافری است.

بطری آب غیر یکبار مصرف!

در بسیاری از شهرهای دنیا حتی شهرهای پیشرفته ی دنیا هیچ کدام از فواره های آبی که می بینید قابل استفاده نیستند و برای آشامیدن آب مجبورید تا آب معدنی خریداری کنید و احتمالا باید هر روز چندین بطری آب بخرید تا بعد از بازدید از هر جاذبه بتوانید عظشتان را برطرف کنید اما این کار نه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و نه حتی به نفع محیط زیست است، به جای این همه بطری دور ریختنی بهتر است تا قبل از سفر یک بطری آب با کیفیت بخرید تا در طول سفر بتوانید بارها و بارها  آن را استفاده کنید و در صورت تمام شد آب داخلش دوباره آن را پر از آب کنید.

بطری آب غیر یکبار مصرف

جعبه ی کمک های اولیه

وقتی که صحبت از جعبه ی کمک های اولیه می شود شاید یاد جعبه های بزرگی که در آمبولانسها وجود دارد یا جعبه هایی بزرگ به اندازه ی جعبه ابزار خانه تان بیفتید! ولی در این جا منظور از جعبه الزاما یک جعبه ی بزرگ نیست که حتی نتوانید آن را حمل کنید! منظور این است که یک کیت کوچک از وسایلی که باید در داخل چمدان و یا کوله ی سفرتان داشته باشید و شاید که این مورد یکی از بارزترین وسایل مورد نیاز سفر باشد اما بسیاری از افراد وقتی که در حال بستن چمدان های سفرشان به خصوص در سفرهای خارجی هستند به راحتی آن را نادیده می گیرند. در مواقعی که حتی یک زخم کوچک و یا بریدگی و خراشی در بدنتان ایجاد شود می توانید با مواد ضد عفونی کننده در درجه ی اول آن را ضد عفونی کنید و در صورت نیاز با چسب زخم روی آن را بپوشانید تا میکروب وارد زخمتان نشود در هر مورد در جعبه ی کمک های اولیه تان حتما باید چسب زخم، بتادین، قیچی کوچک و چند گاز استریل را برای موارد مورد نیاز داشته باشید.

چراغ قوه

چراغ قوه یکی از آن دست مواردی است که همراه داشتنش در هر شرایطی لازم است و فرقی هم نمی کند که بخواهید به یک سفر یک روزه در دل طبیعت بروید و یا چند روز را در فلات تبت بگذراید! حتی اگر که در سفر به یک مکان داخل هاستل باشید و بخواهید شبانه کتاب و یا نوشته ای را مطالعه کنید ودر عین حال کسی هم اذیت نشود می توانید از نور چراغ قوه کمک بگیرید و علاوه بر این در زمان هایی که به هر دلیل برق قطع می شود یا تاریک است و نوری وجود ندارد هم خیلی کاربردی است، حتما یادتان باشد که چرغ قوه را به عنوان یکی از وسایل موردنیاز سفر همراهتان ببرید و قبل از سفر هم باتری های آن را چک کنید.

چراغ قوه

نقشه ی کوچک!

درست است که در حال حاضر بسیاری از افراد از گوگل مپ  یا نقشه های آنلاین برای انجام کارهایشان کمک می گیرند ما هنوز هم همراه داشت یک نقشه ی کاغذی کوچک یکی از وسایل مورد نیاز سفر و البته مهم است، مخصوصا در مواردی که دسترسی به اینترنت ندارید  یا نمی توانید از تلفن همراهتان استفاده کنید. با داشتن یک نقشه لازم نیست دیگر نگران گم شدن در جای جدید باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد