alexaa

وسایل کاربردی برای سفر

با وسایل کاربردی سفر آشنا شوید

با الی گشت همراه باشید تا درباره وسایل کاربردی از زبان یه گردشگر حرفه ای نکات جالبی بشنویم.
وقتی صحبت از سفر به میان است، من به طور کل مخالف بردن هر نوع وسیله و  بار اضافی می شوم. مانند بسیاری از افراد اهل سفر که بدون وابستگی به ابزار و وسایل گوناگون راهی سفر می شوند، ترجیح می دهم بارم را سبک بسته و چمدانم را پر از خرت و پرت نکنم. اما در فهرست آنچه در چمدان خود می گذاریم، تعدادی وسیله ضروری باید گنجانده شود. به غیر از همراه داشتن گوشی هوشمند موبایل که وسیله ای ضروری است،

مطالب مرتبط:
چگونه حرفه ای سفر کنیم؟
مشکلات بسته بندی وسایل و راه حل های آنها
وسایل کاربردی برای سفر
 • آداپتورهای استاندارد جهانی
  همه ما سال های زیادی مجبور بودیم برای هر وسیله برقی آداپتوری جداگانه در سفر به همراه داشته باشیم و به این دلیل بارمان سنگین تر می شد، اما با ورود آداپتورهای همه منظوره به بازار، این مشکل حل شد. برای استفاده از  بعضی پریزهای برق، باید به آداپتور، مبدّل وصل کرد. بعضی آداپتورها هم برای استفاده در بعضی کشورها کارایی ندارند و  بعضی از آنها آنقدر بی کیفیت هستند که بعد از چند بار استفاده، خراب می شوند. اما با تولید آداپتورهای نسل جدید این مشکلات  به پایان رسید و البته دوشاخه های برق در کشورهای اروپایی مبدل هایی دارند که بیشتر آداپتورها را پوشش می دهند.
 • لباس ضد حشره
  درست است که پوشاک را نمی توان دستگاه نامید اما در تولید این پوشاک، فن آوری هوشمندانه ای استفاده شده است. در تولید پوشاک مختص طبیعت گردی و کمپ زدن، شلوار، بلوز و جوراب هایی طراحی شده است که بدن شما را در برابر حشرات و  اشعه مخرب نور خورشید و اشعه « یو وی» در امان نگه می دارند. بیشتر این لباس ها سبک هستند و براحتی می توان آنها را با خود به سفر برد.
 • یو اس بی فلش
  یو اس بی فلش، وسیله ای پرکاربرد است، که در حین سفر در مواقع گوناگون به کار می آید. مانند: ذخیره کردن مدارک شخصی برای ارائه به هتل یا استفاده از تصویر گذرنامه در صورت گم شدن آن.
 • شارژر تلفن همراه
  تلفن های همراهی که قابلیت اتصال شارژرهای یو اس بی را دارند، یکی از به درد بخورترین اختراعات در تاریخ فن آوری بشمار می روند، فقط دقت داشته باشید که به هنگام  خرید، شارژر با کیفیت و خوب تهیه کنید چون ارزش اش را دارد.
 • شارژر  مخصوص خودرو
  اگر در سفر قصد کرایه خودرو دارید، خوب است که شارژر مخصوص خودرو به همراه داشته باشید. اگر هنگام رانندگی وسایل برقی اتان را شارژ کنید، در صورت نبود پریز کافی در هتل، دیگر کارتان لنگ نمی ماند، همچنین بدون نگرانی از تمام شدن شارژ باتری، کودکان با بازی های دیجیتالی در طول مسیر سرگرم شده و شما هم می توانید  از طریق نقشه دیجیتالی، مسیر مورد نظر را تا مقصد دنبال کنید.
 • قاب ضدآب گوشی همراه
  بسیاری از افراد، در حالت عادی از قاب ضد آب تلفن های همراه شان استفاده نمی کنند به دلیل اینکه کمی زمخت است، اما همین افراد به هنگام سفر، این قاب ها را بسیار کارآمد می دانند و از آن استفاده می کنند.
 • چمدان هوشمند
  این نوع چمدان ها به تازگی وارد بازار شده اند. با استفاده از از این چمدان شما می توانید از طریق تلفن های همراه هوشمند، بفهمید که چمدان تان چقدر سنگین است یا در کجاست و آیا در آن باز شده است یا خیر. بعضی از این چمدان ها این امکان را به شما می دهند که از طریق پورت یو اس بی، وسایل برقی خود را شارژ کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد