ولندام، شهری جذاب در نزدیکی آمستردام

ولندام

آمستردام  با ساختمان های رنگارنگ، مسیرهای دوچرخه سواری و کانال های پر آب خود آنقدر شهر جذابی است که بیشتر گردشگران در سفر به هلند این شهر را برای گشت و گذار انتخاب می کنند. اگر بعد از دو سه روز ماندن در این شهر می خواهید شهرهای دیگر هلند را هم تماشا کنید شهر ولندام (Volendam) یکی از بهترین گزینه هاست. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از شهر ولندام بیشتر بدانید.

قایق های ولندام
مطالب مرتبط:
موزه میکروب در آمستردام+ تصویر
از آمستردام سوغاتی چه بخریم؟

مسیرهای دوچرخه سواری در آمستردام هر کسی را وسوسه می کند تا برای گشت و گذار در شهر دوچرخه کرایه کند و تا می تواند زیبایی های شهر را کشف کند. حتما هیجان زده می شود اگر بگوییم برای رفتن به ولندام می توانید از همان دوچرخه ای که کرایه کردیده اید استفاده کنید چون این شهر فقط نیم ساعت تا آمستردام، پایتخت هلند فاصله دارد. برای رسیدن به ولندام البته که می توانید از حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس استفاده کنید اما اگر از ما می شنوید لذت بخش ترین راه برای رفتن به این شهر، دوچرخه سواری از مسیرهای سرسبز و هموار است. حالا که ولندام تا این حد به آمستردام نزدیک است به هیچ وجه سفر به آن را از دست ندهید چون در آنجا چشم اندازهایی را می بینید که با وجود آن ها هلندی گردیی تان کامل تر می شود و این کشور را بهتر درک می کنید.

جاذبه های هلند

شهر ولندام در کنار دریاچه Ijsselmeer قرار دارد و اگر می خواهید همه جاذبه های پنهان هلند را کشف کنید پیشنهاد می کنیم که حتما از این شهر جذاب دیدن کنید. ولندام شهری در شمال هلند و ۲۰ کیلومتری آمستردام است که جاذبه های بیشماری دارد و همین جاذبه های رنگارنگ است که این شهر را به مکانی عالی برای بازدید تبدیل کرده است. همین که وارد این شهر می شوید یک راست به سمت De Dijk بروید اینجا پرهیاهو ترین قسمت بندر است. در اینجا در یک طرف، قایق های ماهی گیری را می بینید و در سمت دیگر چشمانتان خیره به ساختمان ها و خانه های سنتی و چوبی می شود. چشم اندازهای اینجا همان چیزی است که از سفر به هلند انتظار دارد همان خانه های جذابی که هلند را به بهترین شکل در نظرمان تداعی می کنند. مگر می شود به روستایی ماهی گیری بروید و غذاهای دریایی آن را امتحان نکنید؟ کافه ها و رستوران های زیادی در امتداد بندر هستند که بوی غذاهای دریایی آن ها حسابی هوش از سر می برد و ناخداگاه شما را به سمت خود می کشند. شاید با امتحان غذاهای دریایی ولندام طعم آن ها چنان زیر دندانتان بماند که دیگر غذاهای دریایی شهرهای دیگر راضی تان نکنند.

شهر معروف هلند

این شهر به داشتن لباس های سنتی رنگارنگ معروف است و خیلی از گردشگران این لباس ها را می پوشند و عکس های جذاب می اندازند. در قسمت های مختلف شهر مجسمه های برنزی زیادی هست که می توانید با آن ها سلفی بگیرید و برای خرید سوغاتی هم می توانید سراغ گل های لاله ی چوبی، تیشرت های ولندمی و کارت پستال بروید. فقط با ۳ یورو می توانید از موزه ولندام دیدن کنید، موزه ای که در آن هر چیزی را که می بینید فقط و فقط مخصوص همین شهر است. با رفتن به موزه ولندام انگار سفری به گذشته ها رفته اید، همین که پا به این موزه می گذارید انواع و اقسام آثار هنری، لباس های سنتی و ماکت های سه بعدی در جلوی چشمانتان رژه می روند. محال است که این همه آثار هنری را ببینید و حس نکنید که در قرن نوزدهم میلادی هستید. در حدود دو قرن پیش نقاش های زیادی به این شهر سفر می کردند و نقاشی هایی می کشیدند که بسیاری از آن ها امروز در همین موزه نگهداری می شوند و از شاهکارهای هنر و نقاشی به شمار می روند.

شهر ولندام در هلند

تا اسم هلند می آید شاید خیلی از ما یاد پنیرهای معروف آن بیفتیم پس حالا که تا این شهر آمده اید شاید دلتان بخواهد چند بسته ای از این خوراکی خوشمزه بخرید و برای سوغاتی به دوستانتان دهید. برای این کار یک پیشنهاد جالب برایتان داریم: به کارخانه پنیر ولندام بروید. نگران نباشید این کارخانه بیشتر از اینکه جایی صنعتی باشد جایی گردشگری به حساب می آید و گردشگران زیادی برای چشیدن طعم خوشمزه پنیرهای هلند راهی این کارخانه می شوند. اگر در ماه های گرم سال به ای شهر رفته اید بهترین زمان را انتخاب کرده اید چون همین که اواخر بهار و تابستان می شود در این شهر ورزش های آبی زیادی برگزار می شود که می توانید با شرکت در آن ها نه فقط اوج تفریح و هیجان را تجربه کنید بلکه شاید نفر اول شدید و جایزه ای هم گرفتید.

ولندام

این شهر یک هتل معروف و قدیمی به اسم هتل اسپاندر دارد که اگر اهل هنر و نقاشی باشید حتما از اقامت در آن استقبال می کنید. این هتل در سال ۱۸۸۱ افتتح شد اما نکته هیجان انگیزش این است که خیلی زود به پاتوق نقاشان سراسر اروپا تبدیل شد. این هتل همچنان بعد از نزدیک به ۱۴۰ سال فعال است و مسافران زیادی هم دارد. با رفتن به این هتل کافیست نگاهی به در و دیوارها بیندازید تا با دیدن ۱۴۰۰ نقاشی زیبا از هنرمندان معروف قرن نوزدهم و بیستم به وجد بیاییید. گر اهل هنر و نقاشی نیستید باز هم این هتل جذابیت های دیگری برای راضی کردنتان دارد. وجود یک حمام ترکی، اتاق های راحت و سالن غذاخوری ای با دکوراسیون سنتی حتما احساس سفر به زمان های گذشته را در شما بیدار می کند. برای فرار از شلوغی و هیاهوی آمستردام، ولندام بهترین انتخاب است. کافیست صبح زود بلند شوید راهی این شهر شوید و تا ظهر همه قسمت های آن را بگردید.

منبع: holland.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد