ونیزی که دیگر آب ندارد

ونیز را همه می شناسیم یا اسمش را شنیده ایم، همان شهر معروف آبی ایتالیا با قایق های پارویی اش که برای رد شدن از مناطق مختلف شهر از آنها استفاده می شود. ونیز را همه با خیابان های پر از آبش می شناسند و یکی از توریستی ترین شهرهایی بود که مردم برای دیدن خیابان ها و کانال های مشهورش از مناطق دور به آن سفر می کردند. اما حالا که دیگر آبی نیست چه؟ چه اتفاقی برای این شهر زیبا افتاده است؟ با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
گشتی در ایتالیا
شهرهای زیبای شمال ایتالیا

ونیز بدون آب

این دومین سال است که در ونیز دیگر آبی موجود نیست و در واقع میزان جزر و مد به اندازه ای پایین بوده که شهر دچار قحطی آب شده است. این موضوع، گردشگری شهر را با مشکل بزرگی روبرو کرده و افت زیادی در تعداد توریست هایش داشته است.

حالا تمام مسافرانی که به این شهر سفر می کنند با ونیز به گل نشسته روبرو می شوند.

چه اتفاقی در ونیز افتاده است؟

سطح پایین آب به دلیل جزر و مدهای غیر طبیعی و میزان بارش بسیار پایین در نواحی شمال شرقی ایتالیا اتفاق افتاده است. اگرچه، جزر و مدهای کم در این زمان از سال طبیعی است اما، امسال سطح آب حدود ۷۰ سانتیمتر از میانگین پایین تر رفته است.

خشکسالی ونیزپایین بودن سطح آب، چهره ی زشت و گل آلودی از شهر را به نمایش گذاشته است. چندین سال مراقبت و نگهداری ضعیف از راه آب های شهر، در تجمع میزان انبوهی از گل و لای در لبه ی کانال ها خود را نشان داده که این موضوع باعث شده تا خیلی از عمق کانال ها کم شود و در نتیجه احتمال گیر کردن قایق ها در این گل و لای و آشغال های شناور بیشتر شده است. همچنین سطح پایین تر از حد معمول آب، باعث شده تا آجرکاری های خراب پایه ی ساختمان های تاریخی بیشتر معلوم شود.

نمایی دیگر از ونیز بدون آب

حالا که تمام این مشکلات خودشان را نشان داده اند و چهره ی شهر را واقعا زشت کرده اند، مسئولان شهر به فکر تمیز کردن و لایروبی کانال ها افتاده اند. خبر بدتر اینکه ونیز سیستم فاضلاب مدرن ندارد و در نتیجه در تمام این دوران فضولات انسانی مستقیما به داخل کانال ها ریخته می شده که این موضوع نه تنها چهره ی شهر را به طرز وحشتناکی زشت می کند بلکه بوی بسیار زننده ای هم در شهر ایجاد می کند.

منبع: amusingplanet

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code