دنبال ونیز در زیر پایتان بگردید! + تصویر

موزاییک های ونیز

ونیز از آن شهرهای رویایی است که سفر به آن آرزوی هر کسی است، به جرات می توان گفت همه دوست دارند تا برای یکبار هم که شده به این شهر دوست داشتنی کارت پستالی سفر بروند و آن را از نزدیک ببینند. فرض کنید شانس این را دارید و می خواهید به این شهر زیبا سفر کنید، از چه جاهایی دیدن می کنید؟ احتمالا جوابتان این است که خیلی خوب حواستان را جمع می کنید تا ساختمان های تاریخی آن را پیدا کنید و آن ها را ببینید. اما این تازه یک نیمه از نمایش است! جواب ما این است، کاشی ها و موزاییک های ونیز را ببینید! در غیر اینصورت ونیزگردی تان یک ونیز گردی تمام عیار نخواهد بود. منظور ما چیست؟ با الی گشت همراه باشید:

موزاییک های ونیز
مطالب مرتبط:
آیا ونیز دیگر توریست ها را دوست ندارد؟
ونیزی که دیگر آب ندارد

در سفر به ونیز، توریست های کمی به موزاییک هایی که در زیر پایشان قرار دارد، توجه می کنند و حتی خود ونیزی ها هم چندان توجهی به موزاییک ها و کاشی های خارق العاده ای که در زیر پایشان است نمی کنند، آن هم علیرغم این که هر روز روی آن راه می روند! این موضوع از کجا معلوم می شود، از آن جا که اگر از آن ها سوال کنید در ونیز باید از چه چیزهایی دیدن کنیم؟ تقریبا محال است در جواب هایشان کلمه ی کاشی و یا موزاییک را بشنوید.

اما وقتی عکاس آلمانی، سباستین اراس به ونیز سفر کرد، موزاییک های ونیز به اندازه ای برای او جالب، خارق العاده و شگفت انگیز آمدند که تصمیم گرفت دوربین خود را به سمت زمین بچرخاند و این تصاویر زیبا را که شاهکار هنری اند، خلق کند.

عکس موزاییک های ونیز

اولین بار این ایده که عکاسی از کاشی ها تا چه اندازه ای می تواند جذاب و تحسین برانگیز باشد، وقتی به ذهن سباستین خطور کرد که به مراکش سفر کرد. سباستین اراس در شهر پاریس زندگی می کند و وقتی که به پاریس برگشت تصمیم گرفت تا به زمین بیشتر نگاه کند و کاشی ها را با دقت بیشتری بررسی کند و به نتیجه ی حیرت آوری هم رسید!

کاشی های ونیز

او در این باره می گوید: من از آنچه که در مراکش دیده بودم، واقعا شگفت زده شدم و تصمیم گرفتم وقتی به پاریس محل زندگی ام برگشتم، به موزاییک های خیابان بیشتر دقت کنم، کاری که تا قبل از آن نکرده بودم. وقتی این کار را انجام دادم، از تنوع موزاییک ها و کاشی هایی که در کف خیابان بود واقعا تعجب زده شدم، درست مثل این بود که یک گنج بسیار با ارزش پیدا کرده ام. با هر قدم، چند لحظه می ایستادم و به کف خیابان نگاه می کردم و بعد از آن بود که تصمیم گرفتم به ونیز سفر کنم و همین کار را در آن جا انجام دهم و نتیجه… حیرت آور تر از قبل بود.

عکس کاشی های ونیز

او می گوید: در شهری که بر روی آب ساخته شده است، وقتی تصویر بناها و سازه ها و انعکاس آن ها بر روی آب می افتد، واقعا هر چشمی را خیره ی خود می کند. بنابراین ونیزی ها بسیار باهوش بودند و تصمیم گرفتند تا این شکوه را حتی بیشتر هم کنند و این کاشی های فوق العاده را ساختند و روی کف زمین قرار دادند.

کاشی ونیزی

این چنین بود که وجهه ی جدیدی از ونیز کشف شد، بسیاری از خاص ترین موزاییک های ونیز در کلیساها ی تاریخی این شهر نهفته هستند.

Scuola Grande di San Rocco
سن مارکو
کاشی های کافه فلوریان
سفر به شهر روی آب، ونیز
سفر به شهر روی آب، ونیز
ریزه کاری های سفر به ایتالیا
ریزه کاری های سفر به ایتالیا
معرفی هتل ۵ ستاره هتل کاوالیری در رم
معرفی هتل ۵ ستاره هتل کاوالیری در رم
معرفی هتل همس رم | ۴ ستاره
معرفی هتل همس رم | ۴ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code