راهنمای دریافت ویزای دبی

دبی یکی از محبوب ترین شهرهای عربی است که سالانه میلیون ها نفر به سمت آن سفر می کنند. افرادی که به این شهر سفر می کنند هر کدام بنابر دلایلی که دارند نظیر کار، تجارت، تفریح، تحصیل یا هر چیز دیگری نیاز به دریافت ویزای دبی دارند. اما شرایط دریافت ویزای دبی چگونه است.

دبی شهر بسیار جذابی است و پر از جاذبه های دیدنی، مراکز خرید، دانشگاه های خوب و شرایط کاری و سرمایه گذاری عالی می باشد و با یک سرعت روزافزون در حال پیشرفت است. کسانی که با خرید تور دبی به این شهر سفر می کنند، برای دریافت ویزای می توانند از آژانسی که از آن تور خریده اند اقدام نمایند، اما کسانی که خودشان اقدام به سفر کرده اند چطور می توانند برای دریافت ویزای امارات متحده عربی اقدام نمایند؟ ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره تمامی این موارد صحبت کنیم. اگر می خواهید در این خصوص اطلاعات لازم را داشته باشید با ما در ادامه همراه باشید.

شرایط اخذ ویزای دبی چگونه است؟

سفر به دبی یا هر کشور دیگری جهان لازم به دریافت روادید آن کشور توسط مراجع قانونی نظیر سفارتخانه ها می باشد. در این رابطه با ویزای دبی شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی از شرایط ویژه برخوردار هستند و می‌توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای ۹۰ روزه دریافت کنند.

آدرس سفارت کشور امارات متحده عربی

آدرس سفارت امارات:  شهرک غرب، ایران زمین شمالی، پایین تر از بیمارستان بهمن، پلاک ۲

شماره تماس: ۴۲۷۹۲۰۰۰

آدرس اینترنتی: www.mofa.gov.ae

راهنمای دریافت ویزای دبی

نکات لازم برای دریافت ویزای دبی

انواع ویزا: توریستی، ترانزیت، کار و تجارت

مراحل صدور ویزا: از طریق کفیل (آژآنس مسافرتی، شرکت و …)

وقت سفارت: ندارد

مصاحبه و انگشت نگاری: ندارد

مدارک لازم برای صدور ویزا: گذرنامه دارای اعتبار، عکس و چک ضمانت

مدت زمان لازم برای صدور ویزا: ویزای عادی هفت روزه و ویزای فوری سه روزه

سفارت/کنسولگری: دارد

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

آشنایی با انواع ویزای دبی

ویزای کشور امارات متحده بر اساس هدف و مدت زمانی که می خواهید به سفر بروید، به چند گروه مختلف تقسیم می شود و در حقیقت تعیین مدت زمان ویزا ارتباط مستقیمی با هدف مسافر برای سفر دارد. از همین رو ویزاهای توریستی دارای زمان‌ هایی متغیر هستند؛ همچنین، کلیه این ویزاها به دو گروه یکبار و چندبار ورود تقسیم می‌ شوند.

ویزای توریستی دبی

یکی از پر تقاضاترین ویزای های دبی، ویزای توریستی دبی است و مدت زمان صدور آن ۱۴ روزه، یک ماهه و سه ماهه است. در برخی از موارد با مراجعه به دفاتر مهاجرتی کشور امارات و پرداخت وجه می توانید مدت زمان این ویزا را به دو ماه هم تغییر دهید.

ویزای ترانزیت دبی

ویزای ترانزیت دبی که مختص حمل بار است، برای مدت زمان ۱۴ روز صدور می شود و قابل تمدید هم نیست.

ویزای کار و تجارت دبی

ویزای کار و تجارت دبی می بایست توسط کفیل با شرکتی که فرد در آن فعال است اقدام شود، این نوع از ویزا مدت زمان سه سال اعتبار دارد و به فرد اجازه اقامت در شهر دبی را می دهد.

سفر به دبی یا هر کشور دیگری جهان لازم به دریافت روادید آن کشور توسط مراجع قانونی نظیر سفارتخانه ها می باشد.

مراحل دریافت ویزای دبی

برای صدور ویزای تجارتی، سیاحتی و … دبی می بایست، شخص یا سازمانی که در دبی ضمانت تقاضاکننده ویزا را به عهده بگیرد و مسافر را در تاریخ مقرر از کشور نیز خارج نماید؛ این مسئول در امارات به عنوان “کفیل” شناخته می شود.

کفیل به دو صورت می تواند برای مسافر در خواست ویزا بنماید. اول اینکه وی از نزدیکان مسافر باشد که در این صورت هم می بایست فرم نسبیت را از سفارت مربوطه دریافت کند یا رابطه تجاری با فرد متقاضی داشته باشد. راه دوم این است که بر اساس رابطه های کاری و تجاری، سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی می تواند برای شخص مسافر خود درخواست ویزا بنماید.

توجه داشته باشید که اگر سفر شما تفریحی است درخواست ویزا می تواند توسط خطوط هوایی، هتل ها و آژانس های مسافرتی ارائه می شود. به همین علت آژانس‌ های مسافرتی از کلیه مسافران دبی ضمانت اخذ می ‌کنند.

شهر دبی مدرن ترین شهر در کشورهای عربی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

  • از تمامی صفحه های گذرنامه اسکن رنگی تهیه کنید.

توجه! گذرنامه شما باید حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد.

  • ۱ قطعه عکس با زمینه سفید
  • در صورت دریافت ویزا بدون رزرو اتاق در یکی از هتل‌های دبی یک فقره چک به عنوان ضمانت نیز دریافت می‌شود.

مدت زمان اخذ ویزای دبی با مراجعه حضوری

به منظور ارائه درخواست ویزای دبی شما به دو صورت می توانید اقدام کنید، یکی به صورت «عادی» و دیگری به صورت «اضطراری» است. به طور عادی شما شما می توانید ویزای عادی را در مدت زمان ۵ الی ۷ روز کاری و ویزای اضطراری را در مدت زمان ۳ روز کاری دریافت کنید. مبنای محاسبه روز کاری جهت دریافت ویزا روز پس از دریافت مدارک خواهد بود.

تصویری از ویزای کشور امارات متحده عربی

نکات لازم جهت دریافت ویزای دبی

  • به منظور اخذ ویزای امارات نیازی به حضور متقاضی در سفارت به منظور صدور نمی باشد چرا که سفارت هیچ دخالتی در این خصوص ندارد.
  • ویزای کشور امارات متحده عربی به مدت ۱۴ روز است و مسافر می بایست قبل از تمام شدن تاریخ اعتبار ویزا به این کشور ورود داشته باشد. همچنین مسافر می تواند پس از ورود به کشور امارات تنها ۱۴ روز در آن کشور بنماند و در صورتی که تاخیر داشته باشد در این موضوع مسافر حتما جریمه می شود.
  • مدت اعتبار ویزای کشور امارات متحده عربی ۱۴ روز است؛ به عبارت دیگر، مسافر ملزم است که قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا به این کشور ورود کند. همچنین، مسافر می‌تواند پس از ورود به کشور امارات فقط ۱۴ روز در آن کشور اقامت داشته باشد و در صورت تاخیر مسافر مشمول جریمه خواهد شد.
  • توجه داشته باشید، آن دسته از مسافرانی (خانم های مجرد، دختران و پسران) که ویزای آن ها توسط همراهشان صادر شده، بدون حضور همراه خودشان اجازه ورود به دبی را نخواهند داشت. تخطی از این موضوع می تواند جریمه سنگین و زندان برای مسافران در پی داشته باشید.
  • شما اجازه ورود هیچ گونه قرص خواب آور، مسکن، آرام بخش و همچنین قرص هایی که حاوی مواد مخدر می باشد را ندارید؛ در صورت مشاهده جریمه خواهید شد.
  • اگر فرد متقاضی قصد ورود به کشور امارات متحده را داشته باشد می بایست از طریق فرودگاه شهری غیر دبی (ابوظبی، شارجه و…) را دشاته باشید می بایست همزمان ویزای ورود به همان شهر را تقاضا کند.

نکات لازم جهت دریافت ویزای دبی

حال که با انوع ویزای دبی و شرایط دریافت آن آشنا شدید، لازم به ذکر است که بگوییم الی گشت برای سفر به دبی ویزای توریستی ارائه می دهد و شما برای سفرهای تفریحی خودتان به این شهر نیازی به داشتن دغدغه های لازم جهت دریافت ویزا نخواهید داشت.

در صورتی که هر گونه تجربه در خصوص اخذ ویزای دبی دارید، ممنون می شویم که آن را با ما در میان بگذارید.

آسمان خراشهای دبی غالب در مسابقه آسمان خراشها
آسمان خراشهای دبی غالب در مسابقه آسمان خراشها
۲ فرودگاه بین المللی امارات که شما را متحیر میکنند!
۲ فرودگاه بین المللی امارات که شما را متحیر میکنند!
معرفی هتل کارلتون داون تاون دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل کارلتون داون تاون دبی | ۴ ستاره
یک ویدیو هیجان انگیز از تفریحات دبی!
یک ویدیو هیجان انگیز از تفریحات دبی!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code