ویزای شینگن چیست؟

چطور با ویزای شینگن، اروپا را بچرخیم؟

طبق قراردادی که میان کشورهای اروپایی در سی سال پیش امضا شد، می توان آزادانه و بدون هیچ محدودیتی به همه ی کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا که عضو پیمان شینگن هم هستند، معمولا به مدت ۳ ماه سفر کرد. ویزای شینگن می تواند توسط هر کشوری که عضو پیمان شینگن است صادر شود. در واقع با این ویزا به این چند کشور عضو اتحادیه ی شینگن که عبارتند از: اتریش، بلژیک، چک، مجارستان، فرانسه، آلمان، هلند، ایتالیا و… به طور کلی تعداد ۲۶ کشور، می توان سفر کرد. اما باید بدانید چند کشو اروپایی عضو این پیمان نیستند مثل: انگلیس، بلغارستان، رومانی، کرواسی و … . در ادامه برای داشتن اطلاعاتی بیشتر با الی گشت همراه باشید.

ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن را بشناسید

مطالب مرتبط:
چطور ویزای شینگن بگیریم؟
همه چیز درباره ویزای شینگن
همه چیز درباره ویزای تحصیلی

با مشخص شدن هدف شما از سفر به کشورهای عضو ششینگن، یکی از ۴ ویزای زیر برایتان صادر می شود:

  • ویزای A: در این ویزا، مسافر نمی تواند از فرودگاه بیرون برود و فقط می تواند در یکی از فرودگاه های عضو شینگن، پرواز خود را عوض کند. به این ویزا، ویزای ترانزیت هم می گویند.
  • ویزای B: در ویزای نوع B  که به آن ویزای عبور هم می گویند، فرد می تواند از فرودگاه خارج شود و از کشور عضو شینگن از طریث زمینی، خودش را به کشور غیر شینگن برساند.
  • ویزای C : ویزای c همان ویزای پر طرفدار توریستی است.
  • ویزای D: این نوع ویزا معمولا بیشتر مورد استفاده تجار است و ویزای بلند مدت محسوب می شود. البته این ویزا برای ازدواج، تخصیل و یا اشتغال نیست.
ویزا

چه کشورهایی راحت تر ویزای شینگن می دهند؟

اصولا کشورهای توریست پذیری مثل فرانسه، اتریش، هلند و آلمان، راحت تر به ایرانی ها ویزا می دهند و بر عکس کشورهای اروپای شرقی مانند مجارستان، سخت تر ویزا می دهند. بر اساس آماری که از اکونومیست در سال ۲۰۱۱ منتشر شد، کشور فرانسه، بیشترین ویزای شینگن را در اختیار متقاضیانش قرار داده است.

چند و چون سفر به گوا، جزیره ای در هند (بخش دوم)
چند و چون سفر به گوا، جزیره ای در هند (بخش دوم)
راهنمای سفر به کرمانشاه
راهنمای سفر به کرمانشاه
جاذبه هایی با جلوه ای دوچندان در فصل مسحور کننده ی بهار
جاذبه هایی با جلوه ای دوچندان در فصل مسحور کننده ی بهار
راهکارهایی برای کاهش هزینه های حمل و نقل در سفر
راهکارهایی برای کاهش هزینه های حمل و نقل در سفر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code