بلیط هواپیما

۲۴ ساعت در آلماتی

گشت و گذاری کوتاه در آلماتی

آلماتی بایتخت فرهنگی قزاقستان است. اگر از امنیت در قزاقستان بپرسید باید بگوییم که در این کشور هم مانند هر کشور دیگری باید مراقب وسایل شخصی تان باشید؛ اما این کشور آنقدر امن هست که به عنوان یک توریست بتوانید با آرامش در آن گردش کنید و لذت ببرید.

اگر برای وقت گذرانی در آلماتی فقط ۲۴ ساعت زمان داشتید، با الی گشت همراه باشید تا بهترین کارهایی را که می توانید در این زمان کوتاه در آلماتی انجام دهید را به شما معرفی کنیم:

مطالب مرتبط:
از چه جاذبه هایی در آلماتی دیدن کنیم؟
پرسه زدن در آلماتی

zenkov cathedral

از کلیسای جامع زنکوف  zenkovبازدید کنید

کلیسای جامع زنکوف، کلیسای جامع ارتدکس های روس بوده است که ساخت آن در اواخر قرن ۱۹ به دستور اسقف اعظم آغاز شد. بنای چوبی این کلیسا، بدون استفاده از هیچ میخی ساخته شده است. کلیسای جامع زنکوف از معدود بناهایی است که در زمین لرزه ۱۹۱۰ سالم ماند. برخی این کلیسا را به عنوان دومین بنای چوبی دنیا می‌شناسند.

مسجد مرکزی آلماتی را ببینید

دین رایج در قزاقستان اسلام است و این کشور حدود ۲۳۰۰ مسجد دارد. در مسجد مرکزی که بزرگترین مسجد این کشور است، حدود ۷هزار نمازگزار می توانند نماز بخوانند. نمای بیرونی مسجد از سنگ مرمر سفید ساخته شده است و گنبدی آبی دارد.

Yurt Restaurant almaty

در یک یورت غذای سنتی قزاقستان را بچشید

تا ۲۰۰ سال پیش حدود ۹۰درصد از قزاقستانی ها در یورت ها زندگی می کردند. یورت ها مکان بی عیب و نقصی برای زندگی عشایری هستند. در آلماتی امروز شما می توانید برای اینکه بودن در یورت را تجربه کنید در رستوران یورت رستوران نهار بخورید و همزمان طعم غذاهای سنتی این کشور را بچشید. غذاهای گوشتی مخصوصا گوشت اسب بین قزاقستانی ها بسیار محبوب است.

در بازارهای مواد غذایی گشت و گذار کنید

شاید در این بازارها چیزی که بتوانید به عنوان سوغاتی به کشورتان ببرید پیدا نکنید، اما با گشت و گذار در بازارهای محلی می توانید موادغذایی سنتی قزاقستان را تهیه کنید. اگر تصمیم گرفتید به این بازارها بروید، پنیرهای رشته ای دودی را حتما امتحان کنید.

Central State Museum of Almaty

به ایستگاه های متروی آلماتی بروید

از دیدن ایستگاه های متروی این شهر متعجب خواهید شد. در این ایستگاه ها همه مردم بدون توجه به جایگاه و موقعیت مالی و اجتماعی شان می توانند از آثار هنری لذت ببرند. دیدن این ایستگاه ها خالی از لطف نیست، حتی اگر قصد نداشته باشید که از مترو استفاده کنید.

از موزه مرکزی آلماتی بازدید کنید

این موزه بهترین موزه آلماتی است، بنابراین اگر فقط امکان رفتن به یکی از موزه های آلماتی را داشتید، این موزه را انتخاب کنید که چهار سالن بزرگ را شامل می شود. در این موزه بسته به زمانی که از آن بازدید می کنید میتوانید از فستیوال ها و مراسم مختلف هم دیدن کنید.

First President’s Park almaty

از پارک First President’s لذت ببرید

این پارک یکی از زیباترین پارک های آلماتی است که در آن می توانید از پس زمینه کوهستان، سالن آمفی تئاتر، فواره و آبنماها و موسیقی لذت ببرید. این پارک در بعدازظهر و هنگام غروب خورشید بسیار دیدنی تر می شود.

نکاتی که برای سفر به قزاقستان باید بدانید!
نکاتی که برای سفر به قزاقستان باید بدانید!
آنچه درباره شهر زیبای آلماتی در قزاقستان باید بدانید
آنچه درباره شهر زیبای آلماتی در قزاقستان باید بدانید
معرفی فرودگاه بین المللی آلماتی
معرفی فرودگاه بین المللی آلماتی
کلیسا جامع زنکوف در آلماتی
کلیسا جامع زنکوف در آلماتی