بلیط هواپیما

پارک دیزنی لند شانگهای، با بلندترین قلعه پریان دنیا!

پارک دیزنی لند شانگهای

یکی از جاذبه های شانگهای که شاید در نگاه اول برای کودکان مکانی رویایی باشد اما بزرگسالان را هم به خود جذب می کند، پارک دیزنی لند شانگهای است. جاذبه ای که در منطقه و جزیره اقامتگاهی دیزنی در چوآنشا نیو تاون بودونگ «Chuansha New Town of Pudong New Area» واقع شده و از هنگامی که افتتاح شده است، توانسته گردشگران و توریست های بسیاری را به سمت خود بکشاند. آرزوی هر کودکی است که شخصیت های دیزنی را زنده و از نزدیک ببیند. حتی شما هم اگر وارد این پارک موضوعی شوید، نه تنها دغدغه ها و دردسرهای بزرگسالی را فراموش می کنید؛ بلکه همراه با کودکان به تجربه شهربازی و جاذبه های درون این پارک مشغول خواهید شد. حتی آنچنان به شما خوش می گذرد که گذر زمان را فراموش خواهید کرد. در مجله ی گردشگری الی گشت شما را به دنیای قصه های پریان و پارک دیزنی لند شانگهای می بریم.

چرا پارک دیزنی شانگهای جالب توجه است

چرا پارک دیزنی شانگهای جالب توجه است؟

مطالب مرتبط:
با معروف ترین شهرهای آبی چین آشنا شوید
چه جاذبه هایی در جزیره چونگ‌مینگ شانگهای انتظارتان را می کشد؟!
با جشنواره ها و فستیوال های چین آشنا شوید

این پارک در شانزدهم ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ در زمینی بسیار بزرگ به مساحت ۱۱۶ هکتار افتتاح شد. از آنجایی که ششمین دیزنی لند دنیا و اولین در چین است، پارک دیزنی لند شانگهای توانسته رکوردهای بسیاری را در این زمینه به نام خود بزند. برای نمونه باید بگوییم که این پارک بلندترین قلعه پریان را در دنیا دارد. قلعه ای که از هر نقطه از پارک دیده می شود و به محض ورود به این مجموعه چشمتان به آن می افتد. قلعه ای که جادو و سحر شده است.

همچنین اولین باغ طراحی شده و موضوعی با اولین باغ دزدان دریایی را در این شهربازی خواهید دید.

از ویژگی های این پارک با دیگر پارک های دیزنی دنیا این است که در طراحی اش، چندین اثر چینی هم به آن افزوده اند. می توانید در محوطه های آن شخصیت های داستانی و تخیلی مانند زودیاک چینی را که در باغ های تخیلی کشیده شده اند، ببینید. در مجموع می توانید ۷ جاذبه گردشگری را درون پارک با ۷ موضوع متفاوت بشمارید. مکانی که نه تنها تخیل کودکان را رشد می دهد، بلکه برای شما هم جذابیت های خاص خودش را دارد. در ضمن شما می توانید برای رزرو هتل شانگهای به الی گشت مراجعه کنید.

تفریحات درون پارک دیزنی لند شانگهای

خیابان میکی | Mickey Avenue

میکی یا میکی موس اولین و مشهورترین شخصیت والت دیزنی است که به محض ورود به پارک دیزنی لند شانگهای ابتدا از آن می گذرید. هنگامی که می خواهید از دروازه ورودی خیابان بگذرید، فواره هایی را به شکل قایق بخار میکی در دو طرف خود می ببینید که بسیار جالب و دیدنی هستند. شخصیت کارتونی میکی موس با دوستانش به استقبال شما می آیند. در ضمن این خیابان تنها فضایی تخیلی نیست؛ بلکه بازاری بسیار شلوغ مملو از گردشگران چینی و خارجی است.

گردشگرانی از سراسر جهان خواهید دید که مغول خرید کالاها و سوغاتی های چین هستند و حتی مغازه های اغذیه فروشی و تنقلات هم در میان آن ها قرار گرفته اند. شخصیت های کارتونی در طول خیابان قدم می زنند و اگر دوست داشته باشید می توانید با آن ها عکس بگیرید.

خیابان میکی در دیزنی لند شانگهای

باغ تخیلی | Gardens of Imagination

این اولین پارک دیزنی در جهان که طراحی شده است، را در این شهربازی خواهید یافت. در این پارک، پل ها و مسیرهایی وجود دارند که هفت منطقه آن را به یکدیگر متصل می کنند. یکی از جذابیت هایی که در این پارک وجود دارد، نردبانی است که می توانید بر روی آن ایستاده و صحنه های نمایشی که درون قلعه اجرا می شود را ببینید. اگر به فیلم ها و کمیک های چینی علاقه دارید، بر روی دیواری می توانید شخصیت های زودیاک چینی را که ۱۲ شخصیت هستند، بیابید و با آن ها عکس بگیرید.

یکی از امکانات ویژه ای که در این پارک وجود دارد، چرخ و فلک قدیمی و پر از نوستالژی این پارک است که برای سواری گردشگران خارجی رایگان است.

باغ تخیلی پارک دیزنی لند شانگهای

جزیره ماجراجویی

اگر به ماجراجویی و داستان های هیجان انگیز دزدان دریایی علاقه دارید، پیشنهاد می دهیم که به جزیره ماجراجویی که محل زندگی قبیله باستانی تازه کشف شده ای است، بروید. مکانی بسیار مرموز و پر از گنجینه های پنهان که می توانید آن ها را کشف کنید. به کمپ اکتشاف بروید و در آنجا ماجراجویی شوید که می خواهد ناشناخته ها و گنج های پنهان درون جزیره را کشف کند. به درون کشتی های ارواح یا دیگر کشتی ها بروید. حتی می توانید وارد فضای طبیعت مخوف درون جزیره ها بشوید.

 مکانی که ترس و وحشت ماجراجویی شما را فرا می گیرد.

سوار واگن هایی شبیه به واگن های ذغال سنگ معادن شوید و بر روی ریلی که چرخان حرکت کنید. از کوهی که آبشاری مرتفع دارد، دور بزنید و در نهایت با سرعت وارد رودخانه ای شوید که شما را به سمت غارهای تاریک با هیولاهای غول پیکر و اسرار آمیز می برد. قایق سواری در چنین مسیر هیجان انگیز و فضاهای جدیدی تجربه ای به یاد ماندنی برای شما خواهد داشت. با این سفر به چین و ورود به پارک دیزنی لند شانگهای با احساسی متفاوت تر این شهر را تجربه کنید.

هیجان سرزمین عجایب پارک دیزنی لند شانگهای

پناهگاه گنج

یکی دیگر از پارک های موضوعی که بسیار جذاب طراحی شده است و کودکان و مخصوصا بزرگسالان عاشق داستان سرایی را به خود جذب می کند، پناهگاه گنج است. اینجا با اولین پارک دزدان دریایی در پارک دیزنی لند شانگهای روبرو می شوید که دو کشتی چوبی غول پیکر هم دارد. رستوران دزدان دریایی و منطقه تفریحی آبی آن، یکی از پرطرفدارترین جاذبه های درون شهربازی است.

می توانید گروه های چند نفره تشکیل داده و در منطقه ای که به شکل فیلم سینمایی دزدان دریایی کارائیب طراحی شده است، به دنبال گنجینه سانکن بگردید. فضایی سرپوشیده و جذاب که آن چنان هر گردشگری را سرگرم می کند تا در نهایت خسته شود و برای رفعه خستگی به رستوران دزدان دریایی برود و آب میوه ای تازه بنوشد.

  • در این جزیره گنج، شما و دیگر گروه ها با کاپیتان جک اسپارو همراه شده و به کمک او می توانید گنج مخفی شده دیوی جونز را پیدا کنید.

در طول این مسیر با دیگر دزدان دریایی شجاع، پریان دریایی بسیار زیبا و حتی موجود ترسناک کراکن یا هشت پای غول پیکر روبرو خواهید شد. اگر به دیگر فیلم های دزدان دریایی علاقه دارید، می توانید به دیدن نمایشی جذاب و دیدنی به نام «بازی چشم طوفان» با حضور کاپیتان جک بروید.

بازی و جنگیدن های طنزآمیز کاپیتان جک با دیگر دزدان دریایی، صحنه های شاد و خنده داری برای هر گردشگری ایجاد می کند.

جزیره ماجراجویی و دزدان دریایی پارک دیزنی لند شانگهای

دنیای سرزمین آینده

اگر به دنیاهای آینده و تکنولوژی علاقه دارید، پیشنهاد می دهیم که به دنیای آینده بروید. منطقه ای در پارک دیزنی لند شانگهای که در آن تمام تکنولوژی های برتر آینده به همراه امکانات بی پایان آن و هر آنچه که در فیلم های علمی تخیلی وجود دارد، خواهید دید. برنامه بازی نجات سیاره با شمشیرهای نوری و تیراندازی به دشمنان را در این پارک تجربه خواهید کرد.

  • با دوستان خود به دو گروه تقسیم شوید و ماموریت نجات جهان را به عهده بگیرید.

فضایی که در این پارک می بینید شما را به یاد فیلم های علمی تخیلی می اندازد و پر از صفحه های LED و سیستم های جذاب بازی است تا با استفاده از آن ها بتوانید دشمنان را شکست داده و نابود کنید.

اگر عاشق خلبانی هستید، به عنوان خلبان فضاپیماهای جنگی وارد بازی شوید و به سمت آسمان پرواز کنید.

سوار هواپیماهای پرنده اگر شوید، نمایی کامل از کل مجموعه پارک دیزنی لند شانگهای را خواهید دید. همچنین قسمتی از مجموعه را به پارک جنگ ستارگان و ماپیتان مارول اختصاص داده اند. مکانی که می توانید از شخصیت ها و قهرمان های سمبلیک جنگ ستارگان دیدن کنید و با آن ها عکس بگیرید.

کودکان در پارک دیزنی لند شانگهای

سرزمین عجایب

و اما بزرگترین پارک موضوعی در دیزنی لند شانگهای، سرزمین عجایب نام دارد. بلندترین، بزرگترین و جذاب ترین قلعه ای که قبلا از آن نام بردیم در این سرزمین قرار دارد. اینجا اولین پارک دیزنی است که کودکان و گردشگران می توانند با شخصیت های کارتونی مانند سفید برفی در طبقه آخر قلعه همراه شوند. اگر از پنجره های قلعه به بیرون نگاه کنید می توانید مزارع و جنگل های اطراف قلعه را ببینید.

جایی که سفید برفی در آن ناپدید و مخفی می شود. حتی قسمتی از جنگل را می یابید که معدن هفت کوتوله است. می توانید وارد معدن شده و با هفت کوتوله همراه شوید و حتی به خانه آن ها بروید. یکی دیگر از فضاهای طراحی شده در دیزنی لند شانگهای خانه چوبی صد طاق شخصیت کارتونی وینی د پو «Winnie the Pooh» است.

یکی از جذاب ترین قسمت های این پارک، رودخانه ای است که شما را به سرزمین یخی و غار کریستالی پر از مجسمه های یخی می برد.

پارک-دیزنی-لند-شانگهای

سرزمین داستان اسباب بازی ها

یکی از موفق ترین داستان ها وانیمیشن های دیزنی و پیکسار، داستان اسباب بازی هاست که هفتمین پارک در این مجموعه بزرگ تفریحی در میان جاذبه های شانگهای است. تمام شخصیت های این انیمیشن را در این پارک خواهید دید. مجسمه های بزرگی از اسباب بازی ها که کودکان را مجذوب خود می کنند. هر یک از بخش های مختلف این پارک موضوعی مکانی است که می توانید در آنجا پرسه زده و البته از مغازه هایی به سبک غربی آن خرید کنید.

دنیای اسباب بازی های پارک دیزنی لند شانگهای

شکم گردی و اقامت در پارک دیزنی لند شانگهای

وارد هر یک از هفت پارک موضوعی درون دیزنی لند شانگهای که بشوید، رستوران ها، مغازه ها و سالن های غذاخوری جذابی را خواهید یافت که خوشمزه ترین تنقلات، میان وعده ها و غذاها را سرو می کنند. بنابراین لازم نیست که برای تهیه غذا مسافت طولانی و شلوغ میان پارک ها را طی کنید. همچنین هنگام ورود به پارک می توانید با خود غذاهای بسته بندی شده و بطری های آب معدنی به همراه داشته باشید.

  • نکته: آوردن بطری های آب معدنی و نوشیدنی شیشه ای به پارک دیزنی لند شانگهای ممنوع است.

برای سوغاتی هم به سراغ مغازه ها رنگارنگ سوغاتی فروشی با انواع اسباب بازی ها و عروسک ها، حلقه های رنگی دستبند، ساعت های مچی و دیگر سوغاتی ها بروید.

دنیای سرزمین آینده پارک دیزنی لند شانگهای

مرکز خرید دیزنی تاون | Disneytown

جدای از این مغازه ها، در بیرون از پارک، شهر دیزنی قرار گرفته است. دیزنی تاون یا شهر دیزنی در واقع مرکز خرید بسیار بزرگی است که پر از مغازه ها، رستوران ها و دیگر سرگرمی هاست.

  • یکی دیگر از تفریحات و جذابیت هایی که در دیزنی لند شانگهای خواهان بسیاری دارد، سالن تئاتر د والت دیزنی گرند «The Walt Disney Grand Theater» است. جایی که نمایش های مختلفی اجرا می شود.

اگر می خواهید وارد دیزنی تاون شوید، نیاز به پرداخت ورودی ندارید و رایگان می توانید از پارک دیزنی لند شانگهای دیدن کنید.

خانواده هایی که به دیدن این مکان تفریحی می روند، دو هتل موضوعی را خواهند یافت. هتل هایی به نام هتل دیزنی لند شانگهای «Shanghai Disneyland Hotel» و هتل توی استوری «Toy Story Hotel» از هتل هایی هستند که اگر برای رزرو اتاق در آن ها اقدام کنید، برنامه چندین بازدید رایگان از اقامتگاه و پارک دیزنی لند شانگهای را به دست خواهید آورد.

هتل های پارک دیزنی لند شانگهای

مسیر دسترسی به دیزنی لند شانگهای

اگر در تور شانگهای شرکت کرده اید و در این شهر هستید با روش های زیر می توانید خود را به پارک دیزنی لند برسانید.

  • سوار مترو خط ۱۱ شوید و در ایستگاه پارک دیزنی لند شانگهای پیاده شوید. از خروجی شماره ۱ بیرون بیایید تا در نهایت با ۵ دقیقه پیاده روی به پارک برسید.

نکته سفری: پیشنهاد می دهیم هنگامی که وارد ایستگاه دیزنی شدید، در همان جا بلیط برگشت متروی خود را خریداری کنید تا زمان برگشت مجبور نشوید در صف طولانی خرید بلیط مترو بایستید.

  • با اتوبوس های شماره ۵۰ پودونگ «Pudong» و ۵۱ یا ۵۲ هم می توانید به این منطقه بروید. ابتدا به ترمینال جنوبی حمل و نقل اتوبوسی بروید. از این ترمینال باید مسیر ۱٫۶ کیلومتری را به سمت پارک پیاده روی کنید یا در نهایت اتوبوس های پارک را سوار شوید.
  • در هر هتلی در شانگهای که باشید می توانید برای پارک دیزنی لند شانگهای شاتل درخواست دهید.
پناهگاه گنج و نقشه پارک دیزنی لند شانگهای

رزرو بلیط برای ورود به پارک

اگر تمایل به خرید اینترنتی یا تلفنی بلیط را ندارید، باید در صف طولانی باجه فروش بلیط ورودی منتظر نوبت بمانید. یادتان باید که باید پاسپورت و مدارک شناسایی خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید بلیط تهیه کنید. قیمت های ورودی برای هر کودک بسته به قد و سنی که دارد، متفاوت محاسبه می شود. اگر آخر هفته و تعطیلات عمومی وارد پارک شوید، باید هزینه ورودی بیشتری به نسبت دیگر روزهای هفته بپردازید.

  • ساعات بازدید از پارک دیزنی لند شانگهای: از ساعت ۰۸:۳۰ صبح تا ۲۲:۰۰ شب
  • ساعت شروع نمایش شیرشاه در پارک: ساعت ۱۹:۰۰ به مدت ۲٫۵ ساعت اجرا می شود که ورودی آن ۱۹۰ یوآن تا ۱۰۰۰ یوآن است.

منبع: travelchinaguide.com

معرفی ۱۵ مورد از جاذبه های مشهد
معرفی ۱۵ مورد از جاذبه های مشهد
گاردن گلو دبی | درخشنده و منحصر به فرد در جهان
گاردن گلو دبی | درخشنده و منحصر به فرد در جهان
قلعه بورگ التز، افسانه مخفی آلمانی
قلعه بورگ التز، افسانه مخفی آلمانی
معرفی باغ ملی گیاه شناسی میانمار + آدرس
معرفی باغ ملی گیاه شناسی میانمار + آدرس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code