پارک ملی جاسپر، جایی عالی برای طبیعت گردی در کانادا

پارک جاسپر در کانادا

کانادا پر از پارک های ملی تماشایی و رویایی است که در آن ها می توانید همه زیبایی های طبیعی را یکجا ببینید. مطمئنا چشم اندازهایی که در این پارک های ملی می بینید از بی نظیرترین و ناب ترین مناظر طبیعی اند. تا به حال پارک های ملی زیادی از این کشور را معرفی کنیم و امروز به سراغ  پارک ملی جاسپر (Jasper National Park)  می رویم. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با پارک ملی جسپر در کانادا آشنا شوید.

چشم اندازی رویایی از پارک ملی جاسپر در کانادا
مطالب مرتبط:
۵ جاذبه دیدنی و طبیعی کانادا
دریاچه بامزه و خالدار کانادا! + تصویر

پارک ملی جاسپر با مساحت حدود ۱۱هزار کیلومتر مربع  بزگ ترین پارک ملی کوه های راکی در کاناداست. پارک در استان آلبرتا قرار دارد و با یخچال های طبیعی، چشمه های آب گرم، دریاچه ها، آبشارها و کوه های باشکوهش از تماشایی ترین پارک های ملی کاناداست. پارک در سال ۱۹۰۷ افتتاح و در سال ۱۹۳۰ به پارک ملی تبدیل شد و سال ها بعد در سال ۱۹۸۴ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

پارک ملی در کانادا

از آن جایی که مناظر بهشتی و چشم اندازهای ناب، پارک های ملی کانادا را به شهرت جهانی رسانده است طبیعت گردهای زیادی فقط به هوای همین پارک های ملی به کانادا سفر می کنند برای همین این پارک در سال ۲۰۱۴ حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بازدید کننده داشت. پارک ملی جاسپر در میان کوه های صخره ای باشکوه راکی در کنار ۴ پارک ملی دیگر قرار گرفته و نسبت به آن ها بزرگ تر است.

پارک ملی جاسپر در کانادا

در این پارک قله های برف پوشیده، چشمه های معدنی، چمنزارها، دره ها، دریاچه هایی پرآب و رودخانه ها هر سال حدود ۳ میلیون گردشگر را جذب می کنند. حیات وحش هم یکی دیگر از جاذبه های اصلی این پارک است بطوری که امکان ندارد به این پارک بروید و حیوانی نبینید. در پارک ۷۰ گونه پستاندار زندگی می کنند و در میان مسیرهای آن حیواناتی مثل گوزن موس، گوزن بومی آمریکای شمالی، استر آهو، خرس سیاه، کایوت و گوسفند بزرگ شاخ و در نقاط مرتفع تر بزهای کوهی، عقاب طلایی و پرندگان دیگر می بینید.

ارک ملی جاسپر

پارک ملی جاسپر با این همه گردشگر مطمئنا مکان های زیادی برای اقامت دارد؛ یا می توانید در اتاق های لوکس بمانید و یا در چادر کمپ بزنید و زندگی در میان طبیعت را اینگونه تجربه کنید. کوهنوردان زیادی برای ماجراجویی های خود کوه های این پارک را انتخاب می کنند چون مرتفع ترین قله ی شهر آلبرتا یعنی کوه کلومیا در این پارک قرار دارد و بر روی آن چشم اندازهایی باورنکردنی از طبیعت خیره کننده این پارک  را می بینید.

طبیعت زیبای پارک های ملی کانادا

در این پارک گردشگران در ماه های گرم سال تفریحات و ماجراجویی هایی مثل کمپ زدن، مسیرنوردی، ماهی گیری، دوچرخه سواری، کوهنوردی، اسب سواری،  گردش، رفتینگ در رودخانه و در زمستان تفریحاتی مثل اسکی، یخ نوردی، اسنو بورد و … انجام می دهند.

منبع: en.wikipedia.org

کاخ گارنیه در پاریس، الهام بخش هنرمندان مشهور
کاخ گارنیه در پاریس، الهام بخش هنرمندان مشهور
استادیوم ماراکانا چگونه خود را به عنوان نماد فوتبال برزیل مطرح کرد!
استادیوم ماراکانا چگونه خود را به عنوان نماد فوتبال برزیل مطرح کرد!
چگونه به دیدن کاخ موزه یا شهر ممنوعه پکن بروید؟
چگونه به دیدن کاخ موزه یا شهر ممنوعه پکن بروید؟
سفر به قبرس و بندر پاوس
سفر به قبرس و بندر پاوس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code