بلیط هواپیما

پارک ملی پیلانسبرگ در افریقای جنوبی

pilanesberg-park

به لطف عملیات سال ۱۹۷۹ که شامل حصارکشی، اختصاصی کردن و معرفی مجدد گونه های درحال انقراض بود، این پارک در حال حاضر دارای بیش از ۷۰۰۰ حیوان شامل ۲۴ نوع گونه جامع می باشد.
دهانه بلند آتشفشان ازکار افتاده، مظهر پارک ملی پیلانسبرگ است. برخی از مجموعه های قلیایی شگفت انگیز ایجاد شده توسط فوران های آتشفشانی به ۱/۳ میلیارد سال پیش برمی گردند. Pilanesberg یکی از بزرگترین مجتمع های آتشفشانی از نوع خود در جهان است. انواع سنگهای نادر و ترکیبات یکی از خصوصیات منحصر به فرد آن می باشد.
این منطقه توسط ۳ تپه متحدالمرکز محاصره شده است- دشتهای اطراف مانند حباب دور آن شکل گرفته اند. Pilanesberg در طی این سالها جان سالم به در برده است. حضور انسانهای اولیه را می توان در تعداد زیادی از سنگها و سایت های که در سراسر پارک پراکنده شده اند دید. این پارک در نواحی انتقالی بین کالاهاری خشک و پوشش گیاهی مرطوبتر که از آن با عنوان « Bushveld» یاد می شود، واقع شده است و برخلاف پارکهای بزرگ دیگر، همپوشانی منحصر به فردی از پستانداران، پرندگان و پوششهای گیاهی را دارد.
غزال آفریقایی، کفتار قهوه ای، بلبل چشم قرمز و درختان خار شتری معمولا در مناطق خشک و بلبل چشم سیاه و درختان شاه بلوط در مناطق مرطوب این پارک یافت می شوند. مناظر رنگارنگ، زیستگاه های متنوع و چشم انداز بی نظیر، گزینه خوبی برای لذت و سرگرمی عکاسان و بازدید کنندگان است و از این منطقه یک ضیافت برای چشم ساخته است. در مرکز پارک Thabayadiotso «کوه افتخار» قرار دارد. پارک پیلانسبرگ یکی از بزرگترین پارک های ملی آفریقای جنوبی (در واقع چهارمین پارک) و با مساحت ۵۵۰۰۰ هکتار است.
زیبایی Pilanesberg در یک دریاچه مرکزی بزرگ، به نام Dam Mankwe منعکس شده است. با گذشت زمان اثرات باد، آب و چشم انداز های دیدنی و جذاب با برآمدگی سنگها، چمنزارهای باز و دره های پوشیده شده از درخت و بیشه حک شده اند.
ایجاد پارک ملی Pilanesberg با اندیشه ای روشن و درست، یکی از بلند پروازانه ترین برنامه ها در نوع خود در جهان بوده است. وفور حیات وحش در وسعت ۵۸۰ کیلومتر در زمین محصور شده «bushveld» گسترش یافته است. این پارک خانه حیوانات متنوع از جمله شیر، پلنگ، کرگدن سیاه و سفید، فیل و بوفالو است (۵ حیوان بزرگ معروف آفریقا).
ترکیب طیف گسترده ای از گونه های نادر با گونه های بومی مانند کفتار شب خیز قهوه ای، یوزپلنگ بادپا، سمور با شکوه، و همچنین زرافه، گورخر، کرگدن و تمساح، را می توان در این منطقه دید.
پرندگان
تماشای بیش از ۳۰۰ گونه پرنده ثبت شده فوق العاده است. این گونه ها شامل پرندهای مهاجر و دیگر ساکنان دایمی و برخی پرنده مردارخوار و گوشت خوار می شود و مابقی از دانه، میوه و یا موجودات کوچک آبی تغذیه می کنند.
در آنجا یک راهنمای محلی در Manyane Complex آموزشهای زیست محیطی را با بهره گیری از تماشای پرندگان، ارائه می دهد.

همه چیز در مورد درخت افسانه ای آفریقا، بائوباب
همه چیز در مورد درخت افسانه ای آفریقا، بائوباب
جاذبه های دیدنی آدیس آبابا + تصویر
جاذبه های دیدنی آدیس آبابا + تصویر
قدیمی ترین بیابان دنیا را در این سرزمین ببینید!
قدیمی ترین بیابان دنیا را در این سرزمین ببینید!
نظم عجیب کیگالی!
نظم عجیب کیگالی!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code