مینی سیام، پارکی پر از جاذبه های مینیاتوری در پاتایا

پارک مینی سیام در پاتایا

اگر بازدید از جاذبه های معروف دنیا را دوست دارید و دلتان می خواهد با سفر به کشورهای مختلف دنیا جاذبه های طبیعی و تاریخی همه جا را کشف کنید به پارک مینی سیام در پایاتا بروید. مینی سیام می تواند شما را به سفری به دور جهان ببرد اما نه در ۸۰ روز بلکه در ۸۰ دقیقه! این پارک در پشت استادیوم بکس پاتایا قرار دارد و در آن نزدیک ۱۰۰ اثر معروف جهان، از عبادتگاه زمردین گرفته تا مجسمه آزادی به صورت مینیاتوری طراحی شده اند. همه این آثار در مقیاس ۱:۲۵ ساخته شده اند و می توانند در عرض چند دقیقه معروف ترین جاذبه های دنیا را به شما نشان دهند. برای آشنایی بیشتر با مینی سیام در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

مینی سیام در پاتایا
مطالب مرتبط:
آشنایی با باغ گرمسیری نونگ نوچ پاتایا
رفت و آمد در اطراف پاتایا

این پارک که به عنوان یک پروژه تحقیقاتی در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد به دو بخش مختلف مینی سیام و مینی یوروپ (شامل جاذبه های دیگر نقاط دنیا به جز تایلند) تقسیم شده است. این دو بخش با رودخانه ی مارپیچی از هم جدا شده اند و می توانید با عبور از روی رودخانه خودتان را به بخش دیگر پارک برسانید. اینجا پارکی بزرگ با حوضچه های زیباست که در آن ماکت هایی از معروف ترین جاذبه های جهان به نمایش در آمده و آن را درست مثل یک دهکده جهانی کرده است.

پارک مینیاتوری مینی سیام

وقتی از بخش ورودی پارک به داخل آن می روید نیمکره شرقی و غربی جهان درجلوی رویتان قرار دارد. به محض ورود به پارک و قبل از اینکه به بخش تایلند بروید باغی پر از مینیاتورهای جاذبه های نقاط مختلف دنیا پیش رویتان ظاهر می شود. تصور کنید برج ایفل، طاق پیروزی، عبادتگاه آسمان پکن و گنبد تماشایی کلیسای سنت پترزبورگ را در کنار همدیگر ببینید. حوضچه ها نقش اقیانوس اطلس و اقیانوس هند را بازی می کنند و در آنسوی آن ها خانه اپرای سیدنی و مرلیون سنگاپور و در سمتی دیگر تاور بریج لندن و مجسمه آزادی نیویورک قرار دارند. از رودخانه ی باریکی که پارک را به دو  بخش تقسیم می کند بگذرید و وارد تایلند شوید تا خودتان را غرق تاریخ و فرهنگ تایلند کنید؛ سفری از قبل تمدن تا پادشاهی لانا، سوخوتای، آیوتها به بانکوک. جاذبه های این بخش شامل عبادتگاه زمرد، و بناهای مدرنی مثل پل معلق راما و ایستگاه قطار هوالامفونگ است.

مینی سیام در پاتایای تایلند

در طراحی پارک به جزئیات توجه زیادی شده و گشت و گذار در آن راهی جالب و مفرح برای گذراندن عصر است. هر چند که حوضچه ها، هوا را مطبوع و خنک کرده اند اما پارک بزرگ است و حداقل به ۲ ساعت پیاده روی نیاز دارد پس شاید بهتر باشد برای فرار از تابش آفتاب از ورودی پارک چتر بگیرید. در نقاط مختلف مغازه هایی برای خرید سوغات وجود دارد که می توانید  از آن ها خرید کنید. پارک کافه های زیادی دارد که برای رفع خستگی می توانید مدتی را در آنجا استراحت و غذا بخورید.  ورودی مینی سیام برای بزرگسالان ۳۰۰ بات و برای بچه ها ۱۲۰ بات است البته اگر یک گواهی رانندگی تایلندی ارائه دهید هزنیه ورودی ۲۰۰ دلار می شود. این پارک هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب باز است و در روبروی بیمارستان بانکوک – پاتایا در بخش شرقی بزرگراه سوخومویت قرار دارد.

مینی سیام

منبع: bangkok.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code