بلیط هواپیما

حداقل از یکی از این ۶ پارک بمبئی دیدن کنید

پارک ها و جنگل های بمبئی

بمبئی، بزرگ ترین کلانشهر کشور هند، شهری است که به خاطر هیاهو و سرزندگی اش انگار هرگز نمی خوابد. مردم این شهر دوست دارند تا مدتی از کارهای روزانه فاصله بگیرند و از پارک ها، جنگل ها و طبیعت سرسبزی که در گوشه و کنار شهر هست استفاده کنند. تعجبی ندارد که افراد زیادی با سنین مختلف هر روز به پارک ها و جنگل های بمبئی می روند؛ آب و هوای تازه و طراوت بخش این پارک ها چنان شما را سرحال می آورد که روزهای خسته کننده و شب های طولانی را با شادابی و نشاط می گذرانید. در این پارک ها مدتی پیاده روی کنید تا روح و طراوت محیط را با تمام وجود حس کنید. این پارک ها و جنگل ها در میان ساختمان ها و بناهای بلند قرار دارند و به همین دلیل به راحتی می توانید برای استراحت به آنجا بروید. این فضاهای سرسبز نه فقط محلی برای تفریح و استراحت ساکنان شهر و گردشگران است بلکه هوا را هم تمیز  و مقدار آلودگی را هم کم می کند. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با تعدادی از معروف ترین و بهترین پارک ها و باغ های بمبئی آشنا شوید.

پارک های بمبئی
مطالب مرتبط:
هرگز بدون رفتن به این شهربازی ها بمبئی را ترک نکنید
سیستم حمل و نقل در بمبئی چگونه است؟

بمبئی پارک ها و جنگل های زیادی دارد که مسیرهای پیاده روی خوبی دارند. این پارک ها و جنگل ها برای گردشگران اوقات فراغت لذتبخشی را به وجود آورده و محلی برای فاصله گرفتن از شلوغی و هیاهوی شهر است. تعدادی از پربازدیدترین و پرطرفدارترین پارک های و جنگل های شهر شامل، پارک ملی سنجای گاندی، باغ های معلق، پارک کامالا نهرو و … است. در بمبئی اگر به دنبال لحظاتی آرامش بخش هستید حیات وحش، گونه های گیاهی و فضای سبز دوست داشتنی برایتان فراهم است . این پارک ها و باغ ها به خاطر گذشته تاریخی شان هم معروف هستند و باید در آن ها گشت و گذار کنید و جاهای دیدنی شان را ببینید.  در شهری مثل بمبئی فضای سبز پراکنده ای وجود دارد مخصوصا در جنوب این شهر که همیشه درحال ساخت و ساز و توسعه است.

پارک ملی سانجای گاندی (Sanjay Gandhi National Park)

این پارک که قبلا به نام پارک ملی بوریوالی معروف بود در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده و در آن مناطق حفاظت شده زیادی می بینید که مخصوص زندگی گونه هایی از حیوانات و گیاهان هستند. این پارک ملی از آن پارک ها و باغ های محلی کوچک نیست می توانید گروهی در آن مسیرنوردی و گردش کنید و غرق طبیعت دل فریبش شوید. برای رفتن به این پارک باید خودتان را به شمالی ترین نقطه حومه بمبئی برسانید و از یکی از پربازدید ترین پارک های هند دیدن کنید.

پارک ملی سانجای گاندی

باغ ویکتوریا (Victoria Parks)

اگر دوست دارید در فرشی از چمن های سرسبز استراحت کنید و هوای تازه تنفس کنید این پارک محل مناسبی برای شماست. اینجا در واقع با غ و باغ وحش است و در آن حیوانات و حیات وحش متنوع هند را هم می بینید. باغ ویکتوریا در سال ۱۸۶۱ در قلب هند تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین باغ وحش های هند است.

باغ ویکتوریا

پارک کامالا نهرو (Kamala Nehru)

این پارک در بالای تپه مالابار (Malabar Hill) بمبئی قرار دارد و در آن چشم انداز فوق العاده ای از شهر می بینید.  پارک با فضای سبز انبوه و متراکم و چشم انداز پانارومایی از شهر گرشگران زیادی را به خود می کشاند. از آن جایی که پارک در ارتفاع قرار دارد پس در آن چندان از رطوبت همیشگی خبری نیست. در این پارک گل ها، درختانی با سایه های بزرگ و چمن کاری ها محلی ایده آل را برای پیکنیک و فرار از رطوبت هوا به وجود آورده است.

پارک کامالا نهرو

باغ  مدور هورنیمان (Horniman Circle Gardens)

این باغ در محوطه قلعه بمبئی قرار دارد و از بزرگ ترین پارک های جنوب بمبئی است. پارک با ساختمان های اداری زیادی احاطه شده که بیشتر آن ها نخستین بانک های شهر هستند. اینجا پارکی است که به غیر از اینکه محل تفریحی به حساب می آید پر از تاریخ و فرهنگ است.  در وسط منطقه تجاری ای شلوغ  با ورود به این پارک انگار وارد دنیایی از آرامش با چشم اندازهای سرسبز شده اید. در داخل پارک لوحی می بینید که درباره تاریخ آن حرف می زند، با خواندن این لوح و دانستن تاریخ این پارک مطمئنا از اینکه پا به شهری مثل بمبئی گذاشته اید احساس خوشایندی بهتان دست می دهد.

باغ های مدور هورنیمان

باغ های معلق (Hanging Garden)

باغ های معلق از مقاصد گردشگری محبوب بمبئی است که در بخش غربی تپه مالابار قرار گرفته و جایی برای آرامش گرفتن از طبیعت است . این پارک برای بیش از یک قرن است که گردشگران و محلی ها را با مناظر جالب توجه اش شگفت زده می کند. باغ برای اولین بار در سال ۱۸۸۱ ساخته شد تا سد آبی که در این ناحیه وجود داشت را از آلودگی در امان نگه دارد. با اینکه جنوب بمبئی به طور فشرده ای در میان ساختمان های بلند قرار گرفته اما باغ های معلق فضای سبز زیادی دارد و با گشت و گذار در آن دقایقی فراموش می کنید که در شهر شلوغی مثل بمبئی هستید. در وسط باغ یک ساعت گلی هست که جذابیت خاصی به پارک داده و از زیباترین بخش های این باغ است. از طرفی چشم انداز زیبای دریای عربی دلیل اصلی گردشگرانی است که عصر را برای بازدید از این پارک اتخاب می کنند.

باغ های معلق

پارک پریادارشینی (Priyadarshini Park)

این پارک در جنوب بمبئی در کنار تپه مالابار و دریا قرار دارد و با فضای سبز دیدنی محل عالی برای تفریح و گشت و گذار است. می توانید در کنار ساحل این پارک قدم بزنید تا زمان غروب خورشید فرا برسد و خودتان را مهمان زیباترین مناظر غروب ساحل کنید. این پارک همان چشم اندازهایی را دارد که در بودن در هند انتظار دارید با آن ها روبرو شوید: درختان بزرگ نارگیل، مسیری برای پیاده روی و دویدن در کنار ساحل، امکاناتی برای تفریحات ورزشی، نسیم خنک دریا، غروب زیبای خورشید و مناظر تماشایی غروب. مطمئنا با آمدن به این پارک بخشی از چشم اندازها و فرهنگ هند را کاملا حس می کنید مخصوصا اگر زمان به پارک آمدنتان را با فستیوال سالیانه بادبادک ها همزمان کنید. این پارک از ساعت ۵ صبح تا ۹ شب باز است و با چشم اندازهای زیادی که دارد در آن مناظر مختلفی می بینید.

پارک پریادارشینی

منبع: mumbai.org.uk

معرفی هتل تریدنت باندرا کرلا بمبئی | ۵ ستاره
معرفی هتل تریدنت باندرا کرلا بمبئی | ۵ ستاره
مردم برای دیدن فرودگاه چاتراپاتی شیواجی به بمبئی سفر می کنند!
مردم برای دیدن فرودگاه چاتراپاتی شیواجی به بمبئی سفر می کنند!
۱۰ غذای معروف و پرطرفدار بمبئی
۱۰ غذای معروف و پرطرفدار بمبئی
کاخ آقاخان در شهر پونا هند، یادبود ملی گاندی
کاخ آقاخان در شهر پونا هند، یادبود ملی گاندی