پارک های ملی تایلند، بهشت های کوچک استوایی

پارک های ملی تایلند

تایلند کشور استوایی بسیار زیبای قاره ی آسیا است که پارک های ملی فراوان آن، یکی از جذابیت های این کشور محسوب می شود. اگر تور تایلند را برای سفر انتخاب کردید، پیشنهاد می کنیم حتما از پارک های ملی آن هم که تضاد جالبی با زندگی شهری و مدرن دارند، دیدن کنید. قطعا بخش بزرگی از طبیعت دست نخورده ی تایلند را در این پارک ها پیدا خواهید کرد. در ادامه همراه الی گشت، گشتی در تعدادی از این پارک ها می زنیم:

پارک مو کو سورین

پارک های ملی در تایلند
مطالب مرتبط:
بایدها و نبایدهایی که در سفر به تایلند باید بدانید!
سال نو در تایلند چه خبر است؟

مو کو سورین، گروهی محافظت شده از جزایر در دریای آندامان در ۶۰ کیلومتری (۳۷ مایلی) سرزمین اصلی است. این جزایر، بسیاری از نقاط بزرگ غواصی با آب های روشن، صخره های مرجانی خیره کننده و انواع ماهی، لاک پشت های دریایی و دیگر حیات دریایی را ارائه می کنند. همچنین برخی نقاط بزرگ غواصی مانند ریشلیو راک، وجود دارد که سایت غواصی معروف جهان تلقی می شود. می توانید تورهای سازمان یافته ای را به این پارک دریایی و یا بازدید از آن، ترتیب دهید. برخی از جزایر، کمپینگ و یا خانه های ییلاقی را برای اجاره فراهم می کنند. اگر می خواهید زمانی را صرف استراحت در ساحل و یا غواصی نمایید، پارک ملی مو کو سورین مقصدی ایده آل است .

مو کو سورین | پارک های ملی تایلند

پارک ملی مو کو آنگ ثانگ

پارک ملی مو کو آنگ ثانگ در خلیج تایلند، پارک ملی دریایی متشکل از ۴۲ جزیره است. بهترین راه برای دیدن این پارک استفاده از گشت قایق و یا اجاره قایق است. قایق های تندرو و قایق های پاروئی، هر دو در اینجا محبوب هستند. اگر می خواهید یک یا چند شب اقامت داشته باشید، می توانید چادر یا خانه های ییلاقی را اجاره کنید . چندین جزایر دارای سواحل شنی سفید رنگ زیبا هستند در حالی که بقیه، کوهستانی می باشند که در آن می توانید پیاده روی کنید و از مناظر جالب لذت ببرید. علاوه بر طیف گسترده ای از حیات دریایی، ممکن است شاهد میمون ها، سمورها، گرازهای وحشی، برگ های گرد و خاکی و میمونها در جزایر باشید.

مو کو آنگ ثانگ | پارک های ملی تایلند

پارک ملی خائو سوک

این پارک ملی واقع در استان تانی سورات، عمدتا شامل جنگل انبوه است. در واقع، منطقه پربارانی در تایلند تلقی می شود که به حمایت از تنوع گسترده ای از گیاهان و حیوانات، کمک می کند. علاوه بر صدها گونه پرنده، این پارک دارای گربه های وحشی، گوزن ها، خوک های خرطوم دراز، فیل ها و گرازها می باشد. همچنین می توانید یکی از بزرگترین گلکاری های جهان را در اینجا پیدا کنید، Rafflesia kerrii کمیاب، در تایلند، که تنها در Khao Sok وجود دارد. فصل خشک، بین ماه های ژوئن و اکتبر، زمان مناسبی برای بازدید است. بین آوریل و ژوئن، فصل باران های موسمی است، زمانی که جاری شدن سیل شایع است و بسیاری از مسیرها لغزنده می باشند.

خائو سوک | پارک های ملی تایلند

پارک ملی مو کو سیمیلان

پارک ملی مو کو سیمیلان، یکی دیگر از پارک های دریایی تایلند است، مجمع الجزایری متشکل از ۱۱ جزیره ۷۰ کیلومتر (۴۳ مایل) دور از سواحل دریای آندامان. این جزایر گرانیتی در بالا سر آب، زیباتر از پایین آب هستند، با جنگل انبوه در قسمت بالائی، احاطه شده با سواحل سفید و حاشیه صخره های مرجانی. بین دسامبر و آوریل، آب، بسیار روشن است و زمان خوبی برای غواصی و شیرجه رفتن به شمار می رود. برخی از جزایر، مانند کو Miang و Ko Simlan، دارای هتل ها و رستوران ها هستند. چندین شرکت وجود دارند که ارائه دهنده تورهای غواصی جزایر می باشند. در برخی از این ها، می توانید برای چند شب در قایق بمانید و در طول روز به تور گشت و گذار غواصی بروید.

مو کو سیمیلان | پارک های ملی تایلند

پارک ملی آئو فانگ نگا

پارک ملی آئو فانگ نگا، پارکی دریایی در جنوب تایلند در استان نگا فانگ است. چند چیز برای دیدن در این پارک وجود دارد، بنابراین خوب است اگر بتوانید حداقل چند روز را در اینجا صرف کنید. این پارک شامل خلیجی از ۴۲ جزیره کارست با چندین ساحل زیبا، صخره های جالب توجه سنگ آهک، غارها و تالاب ها برای اکتشاف می باشد. با توجه نام خود پس از اینکه بخشی از فیلم مردی با اسلحه طلایی در اینجا فیلمبرداری شد، محبوب ترین نقطه، جزیره جیمز باند است، . اگر دوست دارید به کشف غارها بپردازید، می توانید سفری یک روزه را به غار کوه Panak غار بروید.

آئو فانگ نگا | پارک های ملی تایلند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code