پارک هیتاچی ژاپن، به رنگارنگی رنگین کمان

دنیا به این باور رسیده است که ژاپن با دیگر کشور های دنیا فرق دارد. وقتی صحبت از ژاپن می شود از متفاوت بودن آن بحث به میان می آید. ژاپن اتحاد ملی و حس مشترک همگانی بسیار بالایی دارند و این در حفظ و نگهداری مناطق فضای عمومی به خصوص فضای سبز آن ها تاثیر گذاشته است. هزار و یک دلیل برای سفر به ژاپن وجود دارد. این بار به سراغ پارک گل رنگارنگ هیتاچی ژاپن می رویم. عجیب است ولی رنگ گل های این پارک هر فصل تغییر می کند. با حضور فصل های مختلف رنگ های گل ها تجربه متفاوتی به بازدید کنندگان می دهد. کوله بار خود را ببندید و با تور ژاپن مجموعه الی گشت سری به این پارک شگفت انگیز بزنید.

پارک هیتاچی ژاپن

مختصری درمورد پارک هیتاچی ژاپن

مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به ژاپن
موزه جیبلی ژاپن و سفری به دنیای انیمیشن ژاپنی
چرا باید به ژاپن سفر کنیم؟

پارک هیتاچی ژاپن یک پارک ساحلی است. در فضایی به مساحت ۱۹۰ هکتار رو به اقیانوس آرام منتظر بازدید کنندگان خود نشسته است. این پارک در شهر هیتاچیناکا (Hitachinaka) در استان ایباراکی (Ibaraki) قرار گرفته است. از آن جایی که جریان های هوای گرم و سرد در نزدیکی دریای کاشیما در اقیانوس آرام به هم می رسند، گیاهان متنوعی از شمال و جنوب ژاپن در این پارک قابلیت رویش پیدا می کنند. به همین دلیل پارک هیتاچی ژاپن گل های مخصوص فصل های مختلف را در خود پرورش می دهد و خود را به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل کرده است.

در فصل بهار گل های نارسیس (narcissuses)، لاله و پیشه دوست یا همان نموفیلا (Nemophila) بازدیدکنندگان بی شماری را به سوی خود جلب می کند. در اوایل تابستان گل های شقایق و رز و در اواخر این ماه گل های آهاری و آفتاب گردان جوانه می زنند و رنگ پارک را دگرگون می کنند. در این فصل سرده های پشمالو (Kochia) و گل های شاه اشرفی (Cosmos Flower) رنگ های خود را به مرور زمان عوض می کنند. در فصل زمستان لاله های یخی (Ice Tulips) را می توانید ببینید. تمام گل های این پارک در فصل زمستان رنگارنگ و زیبا و در نظمی مهندسی شده منتظر بازدید کنندگان خود خواهد بود.

سرده های پشمالو نارنجی رنگ در فصل پاییز پارک هیتاچی ژاپن

همچنین در باغ عیش (Pleasure Garden) چرخ و فلکی به ارتفاع ۱۰۰ متر از سطح دریا در آن جا واقع است که منظره بسیار دلنشینی از پارک ارائه می دهد. همچنین ۲۸ جاذبه گردشگری دیگر در این پارک وجود دارد که آن را به یکی از مقاصد گردشگری محبوب خانواده ها تبدیل کرده است.

در گذشته این پارک یک فرودگاه نظامی به نام میتوهیگاشی (Mitohigashi Airport) بود. پس از جنگ این مکان به محل هدف گذاری های بمبی ارتش نظامی آمریکا قرار گرفت. طی این حملات مردم بسیاری کشته شدند. پس از پس گرفتن این منطقه توسط ژاپنی ها مردم تصمیم گرفتند تا صلح و آرامش را به این منطقه باز گردانند. به همین دلیل در سال ۱۹۷۳ با تاسیس پارک ساحلی هیتاچی ژاپن، آن را سمبل صلح انتخاب کردند. تپه هایی که سال ها قبل مورد اصابت بمب و تیراندازی ها جنگ قرار گرفته بود جایش را به گل های رنگارنگ داد که در تمامی فصول پابرجا هستند.

رنگ سرخابی پارک هیتاچی با حضور بازدید کنندگان

فعالیت های داوطلبان پارک هیتاچی

به همراه داوطلبان محیط زیست، این پارک در تلاش است تا محیط زیست طبیعی و اکوسیستم گرانبهای این منطقه را حفظ کند. آن ها سعی دارند زندگی گیاهی مناطق ساحلی تا مناطق داخلی پارک که تنوع گونه ی آن ها بی شمار است را از تغییرات ناگهانی آب و هوایی و جوی زمین صیانت کنند. این پارک هم اکنون ۴۵۰ داوطلب زیست محیطی دارد که در ۱۴ گروه متفاوت به فعالیت های خود مشغول هستند. این فعالان که Park Partners نام گذاری شدند از سال ۱۹۹۹ به این ور فعالیت خود را گسترش دادند. پارک هیتاچی ژاپن به عنوان یک پارک دولتی باور دارد که باید فرصت های مختلفی را در اختیار داوطلبان جهت نگهداری و حفاظت از گونه های گیاهی بگذارد تا روز به روز شاهد پیشرفت های زیست محیطی شوند.

پارک هیتاچی در فصل پاییز

راه های دسترسی پارک هیتاچی ژاپن

پس از حضور در ژاپن، اگر مقصد شما توکیو باشد، راه های گوناگونی برای رسیدن به شهر هیتاچیناکا، پارک هیتاچی وجود دارد. یکی از این راه ها استفاده از قطار ایستگاه اوئنو (Ueno Station) به ایستگاه کاتسوتا (Katsuta Station) با خط JR Joban است. سپس از اتوبوس ترانسفر حاضر در ایستگاه به سمت پارک استفاده کنید. فاصله ایستگاه قطار تا پارک با اتوبوس های ترانسفر ۱۵ دقیقه است. گزینه ی دیگر این است که از طریق اتوبوس های ایستگاه توکیو به سمت پارک هیتاچی از طریق بزرگراه اقدام کنید. در این صورت سفر شما ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه به طول خواهد انجامید. وب سایت رسمی پارک هیتاچی ژاپن کروکی دقیقی جهت دسترسی به این مکان رسم کرده است. با مراجعه به این سایت از مسیر دقیق آن مطلع شوید.

آدرس پارک هیتاچی ژاپن:

۶۰۵-۴ Onuma-aza, Mawatari, Hitachinaka, Ibaraki 312-0012, Japan

تلفن تماس پارک هیتاچی ژاپن:

۰۲۹-۲۶۵-۹۰۰۱

آدرس باغ عیش Pleasure Garden:

۵۵۲-۱۸ Ajigaura, Hitachinaka, Ibaraki 311-1201 Japan

تلفن تماس باغ عیش Pleasure Garden:

۰۲۹-۲۶۵-۸۱۸۵

8

هر آن چه قبل از رفتن باید بدانید

 • هزینه ورودی برای بزرگسالان که شامل دانش آموزان دبیرستان و به بالا است ۴۵۰ ین ژاپن و بلیت دو روزه ۵۰۰ ین ژاپن می باشد. افراد بالای ۶۵ سال ۲۱۰ ین و برای بلیت دو روزه ۲۵۰ ین پرداخت می کنند. دانش آموزان مقطع راهنمایی و به پایین شامل پرداخت ورودی نمی شوند.
 • هزینه های پارکینگ پارک هیتاچی ژاپن متغیر است. خودروهای سواری ۵۲۰ ین، خودرو های دو چرخه ۲۶۰ ین و خودرو های بزرگ ۱۵۸۰ ین باید پرداخت کنند.
 • چیدن گل در پارک ممنوع است. در استفاده از وسایل پارک دقت داشته باشید. استفاده از آتش بازی و وسایل شعله ور غیر مجاز است.
 • کشیدن سیگار فقط در مکان های تعریف شده امکان پذیر است.
 • اگر می خواهید مسابقات، نشست ها، نمایشگاه ها، پرسشنامه ها، جمع آوری پول، یا گرفتن عکس یا فیلم برای استفاده تجارتی و موارد مشابه در پارک برگزار کنید، لطفاً برای دریافت مجوز قبلی با اداره پارک تماس بگیرید.
 • از دستورات مامورین راهنما در پارک پیروی کنید
 • محل خط کشی مخصوص برای دوچرخه وجود دارد. در صورت آوردن دوچرخه به همراه خود حتما از این محل استفاده کنید. به هیچ عنوان از محل خط کشیده دوچرخه سواری جهت پیاده روی استفاده نکنید. استفاده از دوچرخه در محوطه مجانی است.
 • افرادی که با حیوانات اهلی خود وارد پارک می شوند خواهش می شود تا تمام مدت از بند جهت مراقبت استفاده کنند.
 • صندلی های چرخ دار و کالسکه بچه در پارک وجود دارد. کالسکه های حاضر در پارک برای کودکان تا دو سال مناسب می باشد.
 • کمد های قفل دار سکه ای نیز در آن جا وجود دارد. می توانید وسایل اضافه خود را پیش از بازدید از پارک آن جا قرار دهید.
 • کافه و رستوران جهت صرف وعده غذایی و نوشیدنی و همینطور محل استراحت داخل پارک وجود دارد.
نمایی از محل استراحت داحل پارک

پارک هیتاچی ژاپن مناسب تمام فصل ها است. اما بهترین زمان برای بازدید فصل بهار آن است. در فصل بهار گل های پارک به رنگ های رنگین کمان تبدیل می شود. تقریبا تمام رنگ ها را در سطح پارک مشاهده خواهید کرد. پارک هیتاچی جزو جاذبه های گردشگری ژاپن است که نباید از دست بدهید. همین الان تور ژاپن خود را از مجموعه گردشگری الی گشت خریداری کنید. اگر قبلا از این مکان زیبا دیدن کردید، آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

راهنمای سفر به توکیو
راهنمای سفر به توکیو
گردش در اطراف شهر توکیو
گردش در اطراف شهر توکیو
ژاپن کشوری مرکب از دو فرهنگ سنتی و فوق مدرن
ژاپن کشوری مرکب از دو فرهنگ سنتی و فوق مدرن
تنها موجودی که از بمب اتمی هیروشیما نجات پیدا کرد!!!
تنها موجودی که از بمب اتمی هیروشیما نجات پیدا کرد!!!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code