بلیط هواپیما

پارک کروکودیل قشم | جاذبه های گردشگری ایران

پارک کروکودیل قشم

یکی از جزایر زیبای جنوب ایران، جزیره قشم است که با دیدنی های بسیار و جاذبه های طبیعی و فرهنگی ای که در خود جای داده، به یکی از مناطق توریستی ایران تبدیل شده است. پارک کروکودیل قشم از دیدنی های این جزیره است که در ادامه می خواهیم به معرفی آن بپردازیم. با الی گشت همراه باشید:

پارک کروکودیل قشم
مطالب مرتبط:
ایرانگردی امروز، روستای هرانده و غار بورنیک
ایرانگردی امروز در گنبد سلطانیه، بلندترین گنبد آجری جهان

پارک کروکودیل قشم اولین جایی در خاورمیانه بود که پرورش و نگهداری تمساح را انجام داد، این پارک در زمستان سال ۱۳۸۹ کار خود را شروع کرد و راه اندازی شد. در ابتدا، ۸ کروکودیل از کشور مالزی وارد این پارک شد و در حال حاضر این تعداد بیشتر شده و از نظر انواع کروکودیل ها، یکی از منحصر بفردترین پارک ها محسوب می شود.

کروکودیل هایی که در پارک کروکودیل قشم نگهداری می شوند، در آب شور زندگی می کنند و به آن ها پروسوس می گویند، از آن جا که کروکودیل های پروسوس بهترین نوع کروکودیل برای پرورش در دنیا محسوب می شوند، این نژاد از آن ها به ایران آورده شده است.

عکس های پارک کروکودیل قشم

بازدید از پارک کروکودیل قشم علاوه بر اینکه می تواند یک خاطره ی  به یاد ماندنی را برایتان رقم بزند، می تواند شما را هم با نحوه ی زندگی کروکودیل ها و زاد و ولدشان آشنا کند. علاوه بر این در این پارک راهنمایانی وجود دارد که در مورد این کروکودیل ها می توانند اطلاعات مفیدی به شما بدهند.

از کروکودیل ها بیشتر بدانید

کروکودیل ها جانورانی خزنده اند که از دوران دایناسورها بر جای مانده اند، این حیوانات دارای فک و آرواره ای بسیار قدرتمندند که می تواند هر موجودی را به راحتی ببلعد و تکه تکه کند. اگر چه ممکن است این موجودات را بیشتر در آب دیده باشید اما این جانداران همیشه هم در آب نیستند و مدتی را هم در خشکی می گذرانند.

پوست بدن این موجوات بسیار سخت و شبیه به زره ی جنگجویان است و به همین دلیل هم به آن ها پادشاهان زره پوش آب های آرام لقب داده اند.

کروکودیل

اگر چه این موجودات از دوران دایناسورها بر جا مانده اند اما تحقیقات نشان می دهد که از ۶۵ میلیون سال پیش تا حالا کروکودیل ها اصلا تغییر نکرده اند و به همان صورتی که در گذشته بوده اند، باقی مانده اند. متاسفانه شکار بی رویه ی این موجودات در سال های اخیر باعث شده تا نسل آن ها در خطر انقراض قرار بگیرد.

ساعات بازدید از پارک کروکودیل قشم

برای بازدید از این پارک می توانید تا نیمه ی ماه مهر از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعدازظهر از آن دیدن کنید و از نیمه ی مهر تا تعطیلات عید از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر.

عکس پارک کروکودیل قشم

در این پارک علاوه بر کروکودیل‌ها، حیوانات متنوع دیگری هم زندگی می‌کنند.

مسجد جامع تبریز، نماینده ی معماری اسلامی و ایرانی در جهان!
مسجد جامع تبریز، نماینده ی معماری اسلامی و ایرانی در جهان!
سد شاه عباسی در طبس، نمونه ای بی نظیر از معماری ایرانی
سد شاه عباسی در طبس، نمونه ای بی نظیر از معماری ایرانی
بزرگداشت عطار نیشابوری در جزیره کیش برگزار می شود
بزرگداشت عطار نیشابوری در جزیره کیش برگزار می شود
سرباز هخامنشی به تهران باز می گردد
سرباز هخامنشی به تهران باز می گردد