پارک گوئل کجاست؟

پارک گوئل

بارسلونا یکی از مهمترین شهرهای اسپانیاست که زیبایی ها و جاذبه های دیدنی اش آن را یکی از شلوغ ترین شهرهای اسپانیا کرده  است. این شهر، دومین شهر بزرگ اسپانیاست و با تاریخ طولانی اش بناهای قدیمی زیادی دارد اما امروز قصد نداریم درباره کلیساها و یا کاخ های این شهرحرف بزنیم امروز سفری داریم به یکی از زیباترین پارک های این شهر: پارک گوئل، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

پارک گوئل
مطالب مرتبط:
در بارسلونا مثل بارسلونایی ها خوش بگذرانید!
کارهایی که می توانید در بارسلونا انجام دهید

بر روی تپه کارمل در رشته کوه های کلسرولا (Collserola) پارک زیبای گوئل (Guell Park) قرار دارد و در آن نه فقط باغ هایی زیبا که ساختمان هایی رنگارنگ با معماری های خیره کننده را هم می بینید. این پارک در بین سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ به دست معمار معروف آنتونی گائودی که از بزرگ ترین معماران دو قرن اخیر است ساخته شده و در سال ۱۹۲۶ به گردشگاهی برای مردم تبدیل شد. این پارک آنقدر جذاب بود و آنقدر محبوب شد که در سال ۱۹۸۴ تحت آثار آنتونی گائودی در لیست میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار گرفت.

محوطه زیبای پارک
پارک بارسلونا

طراحی این پارک طوری است که با ورود به آن آرامش دلپذیری شما را فرا می گیرد. این پارک ورودی های زیادی دارد اما بدون شک زیباترین ورودی آن ورودی اصلی است، بناهایی که در ورودی پارک ساخته شده اند به همراه پشت بام های زیبایشان در تناسب و هارمونی کامل با باغ های و باغچه های پارک هستند. یکی از این ساختمان ها، موزه تاریخی شهر بارسلون است که می توانید از آن هم دیدن کنید. کمی جلوتر از ورودی، اژدهایی موزائیکی را در وسط راه پله ها می بینید که نمونه ای از آن را در پایین شهر در مغازه سوغاتی فروشی ها زیاد می بینید. از این راه پله ها وارد اتاقی عجیب و غریب با ۸۶ ستون می شوید.

اژدهای موزائیکی
اتاق ستون دار

اما شاید یکی از زیباترین قسمت های پارک تراس اصلی آن باشد که نیمکت هایی دراز به شکل مار دریایی آن را احاطه کرده است. اگر در صبحی دل انگیز برای تفریح به این پارک بروید می توانید بر روی پیچ و خم های این نیمکت در کنار دیگر گردشگران بنشینید و مدتی را استراحت کنید. گائودی برای طراحی این پارک ترکیبی از شعرهای کهن، عرفان های مذهبی و نقش های ملی کاتالان ها را به کار برده و پارکی خاص و منحصربفرد اسپانیایی را ساخته است.

موزائیک کاری

در قسمت فضای سبز، باغ هایی با راه های پر پیچ و خم و پل هایی زیبا را می بینید پیشنهاد می کنیم برای بازدید از این قسمت باید وقت بیشتری بگذارید چون جزئیات جذاب زیادی دارد.

فضای سبز

برای رفتن به این پارک می توانید از مترو استفاده کنید البته ایستگاه مترو کمی تا ورودی پارک فاصله دارد. پارک گوئل دو قسمت مختلف دارد یکی منطقه تاریخی و دیگری قسمت باغ ها و فضای سبز که از سال ۲۰۱۳ برای بازدید از منطقه بناهای تاریخی باید ورودی پرداخت کنید ولی رفتن به باغ های پارک و خانه گائودی که در داخلش وسایلی با طراحی خودش قرار دارد مجانی است.  این پارک از معروف ترین پارک های جهان است و هر سال حدود ۴ میلیون نفر از آن بازدید می کنند که ۸۶% آن ها گردشگر هستند پس قبل از رفتن به آن بلیط رزرو کنید.

منبع: en.wikipedia.org و  barcelona.de

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد