پاک ترین کشورهای دنیا

پاک ترین و تمیزترین کشورهای دنیا کدام هستند؟

حتی همان چند روزی که از شهر و کشور خود خارج می شوید مهم است که چه شرایط آب و هوایی و زیست محیطی را تجربه می کنید و چه هوایی را استشمام می کنید. حتی می توان گفت شرایط زیست محیطی خود عامل تعیین کننده ای در جذب توریست به منطقه خواهد بود و بسیاری از گردشگران این مساله را در تصمیم گیری های شان برای انتخاب مقصد گردشگری، لحاظ می کنند. بنابراین اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید در این مطلب ما را همراهی کنید تا بدانید پاک ترین کشورهای دنیا از لحاظ محیط زیست کدام کشورها بوده و هر کدام در چه جایگاهی قرار دارند. با الی گشت همراه باشید تا از این کشورهای پاک بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط:
۵ ساحل سیاه!
۸ جزیره زیبای توریستی در دنیا

فرانسه

طبیعت آراسته و رمانتیک فرانسه، همچنین اکوسیستم و شیوه های پیشرفته نظافت در این کشور روز به روز به بر زیبایی های آن می افزاید. در این کشور استانداردها و قوانین بسیاری در جهت حفظ نظافت و پاکیزگی طراحی شده است. به فرانسه و پاریس سفر کنید تا از اعماق وجودتان لطافت و پاکی هوا را احساس کنید.

فرانسه

سوئیس

سوئیس به لحاظ طبیعت زیبا و کوه های سرسبزی که دارد به نوعی بهشت روی زمین است. این کشور به سه بخش ژورا، فلات سوئیس و رشته کوههای آلپ تقسیم می شود. شاخص عملکرد زیست محیطی سوئیس ۸۹٫۱ است که طبیعت مدهوش کننده سوئیس هر روز این عدد را بالاتر می برد

کاستاریکا

با توجه به برنامه توسعه ایالات متحده آمریکا و قدرت اقتصادی کاستاریکا، زیبایی و پاکی در این سرزمین به اوج خود رسیده است. شاخص عملکرد زیست محیطی این کشور ۸۶٫۴ است که بالاترین طول عمر را به ساکنان خود هدیه می کند. سیستم آب رسانی فوق العاده بهداشتی و منحصر به فرد این کشور، یکی از تدابیر خاص نظافتی کاستوریکا می باشد.

سوئد

شاخص عملکرد زیست محیطی سوئد ۸۶٫۳ است. در سوئد قوانین سخت گیرانه ای برای نظافت در نظر گرفته شده است. ظاهرا این قوانین بسیار کارساز بوده و این کشور را معرکه کرده است.

سوئد

نروژ

نروژ ثروتمندترین کشور در منطقه اروپا محسوب می شود. علاوه بر این، نروژ سرشار از مکان های رویایی و مناظر زیباست و هنرنمایی خداوند را می توان در آن مناطق شاهد بود. نروژ همواره در تلاش است جایگاه خود را ارتقا داده و در حفظ این زیبایی ها کوشا باشد.

موریس

جزیره رویایی موریس در جنوبی ترین قسمت اقیانوس هند و جنوب شرقی قاره آفریقا واقع شده است. این جزیره یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای گذراندن ماه عسل زوج های جوان می باشد. تپه های زیبا، رودخانه ها، جنگل ها و مرداب های فوق العاده زیبای موریس به علاوه برخورداری از هوای مطبوع و روح بخش، به انسان حس تولدی دوباره می بخشد.

اتریش

اتریش یک کشور سر سبز و زیبای اروپایی است. شاخص عملکرد زیست محیطی این کشور ۱۰۰ می باشد. آنقدر هوای این کشور مطبوع و سالم است و محیط تمیز و چشم نوازی دارد که جایگاهی در صدر جدول تمیزترین کشورهای جهان را به خود اختصاص داده است.

اتریش

کلمبیا

این کشور را می توانید برای ماه عسل و سپری کردن بهترین روزهای زندگی تان انتخاب کنید. کلمیبا آنقدر زیبایی دارد و کوه ها و فضای سبزش آنقدر چشم نواز است که به افرادی که مبتلا به بیماری بوده و احتیاج به محیطی سالم، امن و آرام دارند توصیه می شود این کشور را برای زندگی انتخاب کنند. کلمبیا به عنوان تمیزترین کشور دنیا در سال ۲۰۱۳ شناخته شده است.

با ۳ نمونه از شاهکارهای معماری جهان آشنا شوید
برترین مراسم و جشن های دنیا
معروف ترین سالادهای کشورهای مختلف دنیا!
جنگل هایی با مناظر خیره کننده!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code