بلیط هواپیما

پدیده ای شگفت، درخت اکالیپتوس رنگین کمانی! + تصویر

درخت اکالیپتوس رنگین کمانی

ممکن است در نگاه اول فکر کنید که این درختان نقاشی شده اند، اما رنگ هایی که روی تنه ی آنها وجود دارد، تماما طبیعی است. به این درخت ها،  لقب درخت اکالیپتوس رنگین کمانی را داده اند. همراه الی گشت باشید تا ببینیم این درختان زیبا کجا هستند و چرا این پدیده ی شگفت انگیز رخ می دهد.

درخت اکالیپتوس رنگین کمانی
مطالب مرتبط:
به این درخت نامه بنویسید تا شریک رویاهایتان را پیدا کنید!
راز اسرارآمیزترین درخت روی زمین چیست؟

رگه های چند رنگی ای که روی تنه ی درخت اکالیپتوس رنگین کمانی دیده می شود، به خاطر پوسته ی بیرونی آن است که هر سال در زمان های مختلفی می ریزد. بعد از این فرآیند پوسته ریزی، در ابتدا رنگ تنه ی درخت، سبز روشن می شود اما بعد از گذشت زمان کم کم تیره می شود و به رنگ های آبی، بنفش، پرتغالی و رنگ های خرمایی، تغییر پیدا می کند.

به این درختان،  (Eucalyptus deglupta) می گویند و گونه ای از درخت اکالیپتوس است که به طور طبیعی فقط در قسمت های شمالی زمین مثل بریتانیا، گینه نو و میندانو رشد می کند. حالا این درخت در همه جای جهان کاشته می شود و از خرده چوب های تنه ی آن برای ساخت کاغذ و مصارف زینتی استفاده می شود.

عکس درخت اکالیپتوس رنگین کمانی

چه کسانی می توانند این درخت را بکارند؟

باید بدانید منظور از این که این درخت امروزه در همه جای جهان کاشته می شود، کشورهایی که گفته شد به علاوه ی جنگل های استوایی و مناطقی است که در آنها باران بسیار می بارد، بنابراین در جایی که گرم و خشک است، نباید انتظار نتیجه داشت. درخت اکالیپتوس رنگین کمانی، در مناطق طبیعی خود، تا ۲۵۰ فوت هم رشد می کند.

درخت اکالیپتوس رنگین کمان

در کنار شرایط آب و هوایی مساعد، مورد دیگری که در رشد درخت اکالیپتوس رنگین کمانی موثر است، نور کامل خورشید و رطوبت کافی خاک است. اگر این شرایط مهیا باشد، درخت اکالیپتوس رنگین کمانی بعد از کاشت، به ازای هر فصل، ۳ فوت رشد می کند حتی بدون کود یا هر ماده ی دیگری، اما در فصل هایی که باران به اندازه ی کافی نبارد، باید بصورت دستی مرتبا به آن آب داده شود.

ریشه درخت اکالیپتوس رنگین کمانی

پس با این اوصاف آیا شما می توانید یک درخت اکالیپتوس رنگین کمانی بکارید؟

اگر در جایی زندگی می کنید که حتی جنگلی وجود ندارد اما به اندازه ی کافی در آن ریزش باران وجود دارد، بله می توانید. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر چه این درختان زیبا، بسیار چشمگیر و نشان دهنده ی قدرت خالق هستند، اما اندازه ی آنها بسیار بزرگ است و کاشت یکی از آنها در حیاط خانه شاید باعث آسیب به خانه و محل زندگی تان شود و ریشه های قدرتمند آن، حتی پیاده رو را بشکند. بنابراین بهتر است که این درخت در محیط های وسیع و باز مثل پارک ها و یا زمین ها کاشته شود.

سفری ۳ روزه به سنگاپور
سفری ۳ روزه به سنگاپور
گنج های پنهان گردشگری کشف شدند! + تصویر
گنج های پنهان گردشگری کشف شدند! + تصویر
سومین عجایب هفت گانه گیلان قله رودخان
سومین عجایب هفت گانه گیلان قله رودخان
چشم‌نوازترین موزه های شهر پکن
چشم‌نوازترین موزه های شهر پکن