بلیط هواپیما

گردش در گوشه و کنار ریودوژانیرو

دیدنی هایی کمتر دیده شده از ریودوژانیرو

دیودوژانیرو به مجسمه مشهور عیسی (Cristo) جشنواره های مشهور برزیلی و دنیایی از رنگ و تحرک و هیجان شهرت داشته و در انتظار ماجراجویی های مسافرانی است که به این شهر سفر می کنند. به شما توصیه می کنیم تا شهامت کشف رازهای شهر عجایب را داشته و البته اگر چه مناطقی که در این یادداشت معرفی شده اند، عموما امن و مناسب هستند، اما در مجموع بهتر است در هنگام گشت و گذار در ریو، کمی بیشتر حواستان را جمع کنید. با الی گشت همراه باشید:

ساحل گروماری (Grumari) بهترین ساحل ناشناخته ریو

ساحل گروماری (Grumari) بهترین ساحل ناشناخته ریو

مطالب مرتبط:
حقایقی درباره ریودوژانیرو که از آن‌ها بی‌ خبرید
جاذبه های دیدنی شهر ریودوژانیرو

به جز سواحل شلوغ و شناخته شده کوپاکابانا (Copacabana ) و ایپانما (Ipanema )  سواحل ناشناخته و زیبای بسیاری در ریو وجود دارد. یک خودرو را برای یک روز تمام کرایه کنید (حدود ۲۵۰ رئال با احتساب سوخت) یا یک تاکسی بگیرید (بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ رئال برای مسیر رفت و برگشت) و به سمت مناطق غربی ریو بروید که طبیعت وحشی و سواحل ناشناخته زیادی از جمله ساحل گروماری در آن قرار دارد. در این محل دیدنی های زیادی از جمله ساحل پر زرق و برق کالیفرنیا در منطقه بارا (Barra) ، منطقه زیبا و پس زمینه بی نهایت شگفت انگیز پراینا (Prainha) و در نهایت ساحل زیبای گروماری که تکه ای از بهشت محسوب می شود. بر خلاف سایر سواحل ریو، گروماری دارای همسایگان پر جمعیتی نبوده و در پایان مسیر سنگ فرش ساحلی، تنها ساحل دریا و کوهستان پوشیده از درخت، انتظار شما را می کشد. بهترین زمان مراجعه و بازدید از این ساحل زیبا، صبح روزهای میانی هفته است که تعداد مراجعه کنندگان به این محل بسیار کم بوده و شما می توانید از زیبایی ها بی نظیر این منطقه، گرمای آفتاب و موج های آن لذت ببرید.

اسکیت سواری در ریو

در شهر ریو با اسکیت پرسه بزنید

شهر ریو با دارا بودن سواحلی پر شمار و خیابان های آسفالت شده مناسب، محل خوبی برای گشت و گذار و دیدن بخش های داخلی محسوب می شود. شاید خیلی از مردم اطلاع نداشته باشند اما اسکیت سواری را می توان دومین ورزش پرطرفدار در برزیل پس از فوتبال محسوب کرد. بدیهی است که با کمی گشت و گذار در مسیر ویژه دوچرخه ساحل ایپانما می توانید شاهد تعداد زیادی اسکیت سوار باشید که با چالاکی از کنار دکه های دست فروشان، دوچرخه سواران و عابرین پیاده عبور می کنند. علاوه بر مسیر ساحلی زوناسول (ZonaSul) برخی از بهترین زمین های اسکیت سواری در ریو ، میدان وسیع لاگوا (Lagoa) و استادیوم ماراکانا (Maracana) در تیجوکا (Tijuca) هستند. یکی دیگر از مسیرهای پرطرفدار اسکیت سواری در ریو، پارکو دو فلامینگو (Parque do Flamengo) است که از ساحل فلامینگو به موزه هنرهای مدرن (Museu de Arte Moderna)  منتهی شده و مسیری امن و دارای خدمه امنیتی و نگهبانان حرفه ای است. این مسیر دارای سرازیری هایی بسیار هیجان انگیز و پیچ های مناسبی است که هر اسکیت سواری را خرسند کرده و راضی نگه می دارد. در طول مسیر از حضور گروه های مردم که دور آتش نشسته و گیتار زده و باربیکیوهای خود را به راه انداخته اند لذت برده و همچنین به تماشای افرادی بنشینید که روی نرده ها و میله های مسیر تمرین حفظ تعادل می کنند. برای کسانی که اسکیت سواری بلد نیستند اما دوست دارند این ورزش را بیاموزند نیز مدرسه اسکیت (Escola de Skate ) وجود دارد که به افراد مبتدی و متوسط در اسکیت سواری به زبان های پرتقالی و انگلیسی آموزش می دهد.

هنرهای خیابانی

هنرهای خیابانی و نقاشی ها و گرافیتی های دیواری

از سال ۲۰۱۴ و همزمان با افتتاح جشنواره carioca  با حضور هنرمندان حرفه ای هنرهای خیابانی، این هنر و نقاشی های دیواری در اماکن عمومی در ریودوژانیرو قانونی محسوب می شود. حال چه این نقوش روی راه پله ها یا ساختمان های بلند و برج ها باشید یا هر جای دیگر، شهر ریو به دلیل دارا بودن مجموعه ای کامل از گالری های هنرهای خیابانی در جهان مشهور است. در مرکز فرهنگی Lapa تعداد زیادی از قطعات زیبای هنری به شکل نقاشی دیواری و گرافیتی وجود دارد.

در مجاورت زمین موسوم به Arcos da Lapa یک دیوار نقاشی شده بسیار زیبا توسط مارسلو اکو  Marcelo Eco وجود دارد که در سبک نقاشی گرافیتی بسیار شهرت داشته و در گوشه و کنار شهر می توانید نقاشی های او را که با ویژگی خاص چانه های مثلثی شخصیت های وی نشان داده می شود، تماشا کنید. کمی آن سوتر و در منتهی الیه محله Lapa در حاشیه خیابان لوا دو راولادیو (Rua do Lavradio) و کوچه  ریپالیکا دو چیلی (República do Chile)، یکی از زیباترین تصاویر گرافیتی شهر قرار دارد که در ابعاد بسیار بزرگی، یک زن را با قلبی مجروح و شکست خورده نشان می دهد که توسط هنرمندی به نام پاملا کاسترو (Pamela Castro) ترسیم شده و هدف آن پر رنگ کردن مساله اجتماعی خشونت خانگی است.

کمی به سمت جنوب و در منطقه لاگوا؛ بیش از نیمی از دیوار بیرونی ColégioAplicação با یکی از مشهورترین نقاشی های دارای پیام اخلاقی به مردم بومی ریودوژانیرو ترسیم شده است.

برای عاشقان هنرهای خیابانی و کسانی که به هنر گرافیتی علاقه دارند، موسسه و گالری هنری EspaçoRabisco در کوپاکابانا شرایط تحقق به آرزویشان از طریق کشیدن نقاشی واقعی با اسپری رنگ روی دیوارها را فراهم کرده است. این گالری همواره کلاس هایی برای آموزش مبتدیان و افراد علاقه مند به هنرهای خیابانی با اسپری، قلم مو و رنگ را ارائه می کند.

معرفی هتل یونیک سائوپائولو | ۵ ستاره
معرفی هتل یونیک سائوپائولو | ۵ ستاره
بهترین مکان های طبیعت گردی در برزیل: تالاب پانتانال
بهترین مکان های طبیعت گردی در برزیل: تالاب پانتانال
توسعه گردشگری به کمک محیط زیست در برزیل
توسعه گردشگری به کمک محیط زیست در برزیل
۷ مسیر طبیعت گردی در برزیل
۷ مسیر طبیعت گردی در برزیل