۱۰ مورد از پرگردشگرترین کشورهای دنیا

آشنایی با پرگردشگرترین کشورهای دنیا

با پیشرفت های تکنولوژی و عرضه هواپیماهای مدرن و مجهز، سفر به نقاط دوردست دیگر آرزویی محال نیست. شما می توانید سوار هواپیما شوید و چند ساعت آن سوی کره زمین پیاده شوید. همین عوامل باعث رشد صنعت توریسم و گردشگری در دهه های اخیر شده است و هر کشوری سعی می کند گردشگران بیشتری را به سمت خود جذب کند. در این میان سهم برخی کشورها از بقیه بیشتر است و بالاترین آمار گردشگران خارجی را دارند. به نظرتان این کشورها کدام هستند؟ در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با لیست ۱۰ مورد از پرگردشگرترین کشورهای دنیا آشنا شویم.

سفر به تایلند

۱- فرانسه

مطالب مرتبط:
برای ورود به چه کشورهایی نیاز به ویزای شینگن داریم؟
ولخرج ترین گردشگران دنیا از چه کشورهایی هستند؟
چند مقصد توریستی ارزان سال ۲۰۱۷
  • ۸۶٫۹ میلیون گردشگر

شاید خیلی تعجب آور نباشد که فرانسه در صدر لیست پرگردشگرترین کشورهای دنیا قرار دارد. این کشور با پایتخت زیبا و افسانه ای و جاذبه های گردشگری فراوانش در سال ۲۰۱۷ حدود ۸۶٫۹ میلیون گردشگر را از سرتاسر دنیا به سمت خود جذب می کند. برج مشهور ایفل به تنهایی کافی است تا گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا به پاریس بکشاند. همچنین پیشگام بودن این کشور در زمینه مد و فشن و برندهای معتبر بین المللی هم عاشقان خرید و فشن را به پاریس می کشاند. در حقیقت پاریس، استراسبورگ، آلزاس و لیون بیشترین شمار گردشگران را در بین شهرهای فرانسه داشته اند. علاوه بر جاذبه های گردشگری مشهور و هیجان انگیز و بناهای تاریخی، سواحل زیبا، دهکده های زیبا، پارک ها و جنگل های طبیعی، ورزش های هیجان انگیز و تفریحات لاکچری و لوکس هم مزید بر علت شده اند تا فرانسه به عنوان محبوب ترین مقصد گردشگری در سرتاسر دنیا برگزیده شود.

پاریس

۲- اسپانیا

  • ۸۱٫۸ میلیون گردشگر

اسپانیا نیز یکی دیگر از کشورهای پرجاذبه در قاره اروپاست که سالانه حدود ۸۱٫۸ میلیون گردشگر را به این کشور می کشاند. در حقیقت، اقتصاد اسپانیا تا حد زیادی بر صنعت توریسم و گردشگری متکی است و درآمدهای حاصل از توریسم ۱۱% از درآمد خالص سالیانه اسپانیا را شامل می شوند. اسپانیا تفرجگاه و مقصد تفریحی محبوبی در اروپاست و مردم کشورهای دیگر اروپایی هم برای گذراندن تعطیلات به این کشور سفر می کنند. سواحل زیبا و رویایی مدیترانه ای، بناها و مکان های تاریخی باشکوه و فستیوال ها و کارناوال های هیجان انگیز اسپانیا را در رتبه دوم پرگردشگرترین کشورهای دنیا قرار داده است. شهرهای بارسلونا، مادرید و سویل و همین طور شمار زیادی از بناهای تاریخی که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند از جمله دلایل استقبال گسترده گردشگران از اسپانیا هستند.

اسپانیا

۳- ایالات متحده

  • ۷۶٫۹ میلیون گردشگر

سومین کشور در لیست پرگردشگرترین کشورهای دنیا ایالات متحده آمریکاست. این کشور جاذبه های متنوعی دارد و به همین دلیل طیف وسیعی از مسافران و گردشگران را به سمت خود جذب می کند. مجسمه مشهور آزادی در نیویورک را شاید بتوان نماد و سمبل این کشور دانست. همچنین گراند کانیون نیز یکی از مشهورترین پدیده های طبیعی این کشور است که طبیعت گردان آمریکایی و خارجی را جذب این کشور می کند. سواحل زیبا و تفریحی مثل میامی و لاس وگاس هم از جمله پرطرفدارترین مقاصد در ایالات متحده آمریکا هستند. سالانه به طور میانگین ۷۶٫۹ میلیون مسافر و گردشگر با اهداف مختلف به این کشور سفر می کنند.

۴- چین

  • ۶۰٫۷ میلیون گردشگر

خب، دیگر وقتش است که برای معرفی چهارمین کشور در لیست پرگردشگرترین کشورهای دنیا به قاره کهن آسیا برویم. درست همان طور که بازدید از برج ایفل به تنهایی دلیل خوبی برای بازدید از فرانسه است، دیوار مشهور چین هم معروف ترین و جذاب ترین دیدنی کشور چین است. سالانه بیش از ۶۰ میلیون گردشگر به چین سفر می کنند که اگر بازدید از دیوار چین تنها دلیل سفرشان نباشد مطمئنا یکی از مهم ترین دلایل است. بناهاو قصرهای باشکوه تاریخی که از امپراتوری های مختلف چین به یادگار مانده اند و همین طور طبیعت شگفت انگیز و مسحورکننده چین باعث شده تا مسافران زیادی این کشور را به عنوان مقصد سفر انتخاب کنند. پیشرفت های تکنولوژی و شهرسازی چینِ امروزی را به کشوری مدرن و توسعه یافته تبدیل کرده است و امکانات و خدمات تسهیلی فراوانی در اختیار گردشگران قرار دارد. علاوه بر دیوار چین، شهر ممنوعه که قصری سلطنتی و باشکوه از دودمان چینگ است هم جزء جاذبه های گردشگری مشهور این کشور به حساب می آید.

دیوار چین

۵- ایتالیا

  • ۵۸٫۳ میلیون گردشگر

دوباره به قاره سبز برمی گردیم. ایتالیا تاریخ بسیار غنی و پرباری دارد و خوشبختانه به خوبی از میراث تاریخی و فرهنگی اش محافظت کرده است. ۵۰ اثر تاریخی در ایتالیا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و همین عوامل باعث شده تا این کشور در رده پنجم پرگردشگرترین کشورهای دنیا قرار بگیرد. کولوسئوم رم یکی از شگفتی های جهان و به جرات مشهورترین جاذبه گردشگری شهر رم و ایتالیاست. بناهای باشکوه زیادی که از دوران امپراتوری رم باستان در ایتالیا به جا مانده اند، غذاهای خوشمزه ایتالیایی و طبیعت و آب و هوای مناسب این کشور باعث شده تا گردشگران زیادی ایتالیا را به عنوان مقصد سفر انتخاب کنند.

۶- مکزیک

  • ۳۹٫۳ میلیون گردشگر

کشور مکزیک بین ایالات متحده و آمریکای مرکزی قرار گرفته و تاریخ و فرهنگی خارق العاده و جذاب دارد. طبیعت بی نظیر و چشم اندازهای بیابانی و باشکوه و کوهستان ها و جنگل های بارانی متراکم و انبوه، عاشقان طبیعت را به سمت مکزیک می کشاند. همچنین برخی از زیباترین سواحل جهان هم در این کشور قرار دارد و به طور کل ۴۵۰ ساحل در سرتاسر مکزیک وجود دارند. غذاهای خوشمزه و مشهور مکزیکی، فرهنگ خاص و جذاب و رسم و رسوم جالب مکزیکی ها هم مزید بر علت شده تا مسافران زیادی مکزیک را برای سفر خارجی انتخاب کنند.

مکزیک

۷- انگلیس

  • ۳۷٫۷ میلیون گردشگر

انگلیس با پایتخت جادویی اش، لندن، یکی از پرگردشگرترین کشورهای دنیا به شمار می رود. این کشور با بناهای تاریخی فراوان، جاذبه های گردشگری منحصربفرد و تسهیلات و امکانات پیشرفته که در اختیار مسافران قرار می گیرد، مقصد بسیار محبوبی برای توریست ها به ویژه گردشگران آمریکای شمالی و اروپایی است. در سال ۲۰۱۷، بیش از ۳۷ میلیون گردشگر خارجی از شهرهای مختلف انگلیس دیدن کرده اند و در مجموع منجر به ۱۷٫۲ میلیارد دلار درآمد برای این کشور شده است. شهر لندن، پایتخت کشور انگلیس علاوه بر جاذبه های گردشگری، یکی قطب های مهم تجارت و مالی جهان هم به شمار می رود و بسیاری از بانک ها و شرکت های بزرگ دنیا در این شهر قرار دارند. رودخانه زیبای تایمز که از وسط شهر عبور می کند و بناهای تاریخی باشکوهی که از دوره های مختلف به جا مانده اند این شهر را به یکی از محبوب ترین شهرها برای سفر تبدیل کرده اند. علاوه بر لندن، شهرهای دیگری مثل لیورپول، بیرمنگام، منچستر، لیدز و نیوکاسل هم گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کنند.

لندن

۸- ترکیه

  • ۳۷٫۶ میلیون گردشگر

هشتمین رتبه در لیست پرگردشگرترین کشورهای دنیا به کشور همسایه خودمان، یعنی ترکیه تعلق دارد. این کشور با شهرهای توریستی و جذابش مثل استانبول، آنکارا و آنتالیا، بناهای تاریخی متعدد و باشکوه و غذاهای خوشمزه ترکی توانسته طیف وسیعی از مسافران و گردشگران را به این کشور ترکی بکشاند. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۳۷ میلیون گردشگر از کشور ترکیه بازدید کرده اند که سهم گردشگران ایرانی در این میان هم بسیار قابل توجه است. با این حال، ناآرامی های چند وقت اخیر کمی بر این آمار تاثیر گذاشته و اندکی از شمار گردشگران کاسته است.

استانبول، شهر رویایی ترکیه در میانه دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته و در طول تاریخ شاهد حضور حکومت های مختلف شرقی و غربی بوده است. همین موضوع باعث تنوع فرهنگی، نژادی و تاریخی این شهر شده و این موضوع را در بناهای تاریخی به جا مانده در استانبول می توان کاملا مشاهده کرد. جاذبه های گردشگری متعلق به امپراتوری بیزانس، امپراتوری عثمانی، مغول ها و … تنوعی جذاب به این شهر توریستی داده است.

استانبول

۹- آلمان

  • ۳۷٫۵ میلیون گردشگر

آلمان، کشوری صنعتی و مدرن در اروپای غربی است که در صنعت توریسم و گردشگری هم سرمایه گذاری های کلانی کرده است. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۳۷ میلیون گردشگر خارجی به آلمان سفر کرده اند که همین موضوع باعث ایجاد ۲ میلیون شغل در این کشور شده است. آلمان یکی از امن ترین کشورها در اروپاست و به دلیل بناها و جاذبه های تاریخی، فرهنگی و مدرنش یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا به حساب می آید.

آلمان

۱۰- تایلند

  • ۳۵٫۴ میلیون گردشگر

خب، به کشور محبوب تایلند می رسیم که به دلیل جاذبه های گردشگری فراوان و هزینه های مقرون به صرفه یکی از اولین انتخاب های ما ایرانی ها برای سفر خارجی است! تایلند در سال ۲۰۱۷ بیش از ۳۵ میلیون گردشگر خارجی را از نقاط مختلف دنیا به سوی خود جذب کرده است و در رتبه دهم پرگردشگرترین کشورهای دنیا قرار می گیرد. سواحل شنی خارق العاده، آب و هوای دلپذیر آفتابی، غذاهای خوشمزه و تند تایلندی، مراکز خرید مدرن و ارزان و هتل های لوکس و تسهیلات و خدمات توریستی عالی باعث شده تا تایلند به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شود. تورهای متعددی به مقصد تایلند و مناطق مختلف آن به ویژه پاتایا برگزار می شود و مسافران زیادی برای یک سفر خارجی هیجان انگیز این کشور را انتخاب می کنند.

منبع: earthnworld.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد