بلیط هواپیما

چگونه برای ماجراجویی های خود پول پس انداز کنید؟

گاهی فکر می کنیم رویای سفر به مکان های عجیب و زیبا خیلی دور از دسترس و گران است، اما اگر برنامه ریزی کنید و به درستی پول پس انداز کنید می بینید که رویای شما به زودی به واقعیت تبدیل می شود، فقط کافی است که فوت و فن پس انداز کردن را بلد باشید می خواهیم نکاتی را بگوییم که با آن ها بتوانید برای ماجراجویی های خود پول کافی را پس انداز کنید، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
چگونه از سفر پول در بیاوریم؟
با این ترفندها، پول کمتری برای بلیط هواپیما خرج کنید

بدون خرج کردن پول ورزش کنید

اگر عضو باشگاه ورزشی هستید اما عادت دارید که گاهی به بهانه های مختلف به کلاس ها نروید فراموش نکنید که ورزش های زیادی هستند که می توانید آن ها را در خانه و یا در فضاهای باز انجام دهید بدون اینکه ریالی پول خرج کنید. مثلا می توانید بر روی دویدن آهسته تمرکز کنید تا سیستم قلبی عروقی خود را برای یک سفر پیاده روی بزرگ آماده کنید و همزمان اندام مناسبی هم پیدا کنید.

دویدن

عادت های خرید خود را کنترل کنید

تلاش کنید که فقط مقدار پول مشخصی را در مدت یک هفته خرج کنید و هیچ وقت مقدار آن را بیشتر نکنید. اگر به دلایلی خواستید پول بیشتری خرج کنید به خود یادآوری کنید این پول برای سفری هیجان انگیز در آینده است.

خودتان آشپزی کنید

اگر عادت دارید که همیشه بیرون غذا بخورید به خاطر داشته باشید که پولی را که شما برای یک وعده غذای بیرون هزینه می کنید می تواند خرج مواد غذایی چندین روز شما را تامین کند. پس اگر غذا را خودتان بپزید پس از مدتی متوجه می شوید که خرجتان به مقدار زیادی کم شده است.

آشپزی

از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید

آیا واقعا به ماشین شخصی نیاز دارید؟ به خاطر داشته باشید که به غیر از پول سوخت، باید همیشه هزینه های مالیات، بیمه و تعمیر اتومبیل را هم پرداخت کنید. اگر برای رفتن به محل کار از اتوبوس استفاده کنید گزینه بسیار ارزان تری است.

بلیط پرواز خود را زودتر رزرو کنید

خریدن بلیط پرواز را به لحظه آخر موکول نکنید چون در صورت انجام این کار با مبالغ بسیار گران تری روبرو می شوید. اگر می خواهید در ماه های شلوغ پرواز کنید از چند ماه قبل همیشه قیمت ها را چک کنید.

در ماه های خلوت سفر کنید

می دانم این پیشنهاد کمی سخت است به خصوص وقتی بچه کوچک دارید و آن ها فقط در زمان تعطیلات تابستان وقت آزاد دارند اما سفر در ماه های خلوت آنقدر ارزان تر است که به امتحانش می ارزد.

تفریحات رایگان داشته باشید

به جای اینکه با دوست خود به سینما بروید چرا به پیکنیک در یک پارک خوش آب و هوا فکر نمی کنید؟ و یا چرا درطبیعتی زیبا پیاده روی نمی کنید؟ به قول یک ضرب المثل معروف؛ بهترین چیزها در زندگی همیشه رایگان هستند.

پیکنیک

سبک سفر کنید

سبک سفر کردن فایده های زیادی دارد که یکی از آن ها این است که لازم نیست چند دفعه همه چمدان های خود را چک این کنید و برای هر کدام هزینه پرداخت کنید.

نسبت به تاریخ سفر خود انعطاف داشته باشید

گاهی فقط با جابجایی چند روزه ی تاریخ سفر خود می توانید پول خیلی کمتری خرج کنید، قبل از اینکه تاریخ تعطیلات خود را قطعی کنید قیمت های مختلف را چک کنید.

منبع: travelversed.co

سفری کم خرج به دبی
سفری کم خرج به دبی
هزینه های سفر به ارمنستان
هزینه های سفر به ارمنستان
به‌ صرفه‌ترین هتل‌ها در چند شهر اروپایی (بخش دوم)
به‌ صرفه‌ترین هتل‌ها در چند شهر اروپایی (بخش دوم)
هزینه های سفر به پوکت
هزینه های سفر به پوکت

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code