ماجرای واقعی پلی که محل رفت و آمد ارواح است! + تصویر

پل ارواح خبیثه در تگزاس!

افسانه های پیرامون پل قدیمی آلتون در آمریکا، هنوز هم جذابیت خود را حفظ کرده اند. چرا یک موجود شیطانی یک پل چوبی بزرگ در تگزاس می سازد و به طور مکرر از روی آن رفت و آمد می کند؟! از آنجایی که به احتمال زیاد هیچوقت پاسخ این سوال را پیدا نمی کنیم، بیایید خودمان کمی پیرامون این افسانه های قدیمی مطالعه کنیم. در ادامه این مطلب با الی گشت همراه باشید تا با پل ارواح و افسانه هایش بیشتر آشنا شویم.

پل ارواح
مطالب مرتبط:
با عبور قطار از این پل از ترس سکته می کنید! + تصویر
قدیمی ترین پل جهان که در نزدیکی ما است!
پل های خاصی که کاملا طبیعی به وجود آمده اند!

در حدود ۴ مایلی شهر کوچک کورینس (Corinth) در شهرستان دنتون، زمانی روستایی به نام آلتون وجود داشت که در سال ۱۸۴۸ تاسیس شده بود. این روستا جمعیت زیادی نداشت و زمانی تنها سکنه ای که در آن زندگی می کرد، مردی به نام W. C. Baines بود که مدت ها قبل، در این منطقه مزرعه ای ساخته بود. رفته رفته بر تعداد ساکنان افزوده شد و محل روستا در سال ۱۸۵۰ تغییر یافت. در زمان تعدای خانه، یک فروشگاه، مدرسه، هتل، مطب دکتر و دفتر وکالت یک وکیل به این روستا اضافه شدند. در سال ۱۸۵۵ هم یک کلیسای کوچک در این روستا ساخته شد.اما رونق این روستا دوامی نداشت و خیلی زود متروک شد.

پل آلتون یا همان پل ارواح

با این وجود، در سال ۱۸۸۴ یک پل آهنی بر روی نهر هایکوری در جنوب این روستا ساخته شد. این پل ۱۴۵ فوتی که توسط شرکت King Bridg امریکا ساخته شده بود، تا سال ۲۰۰۱ میلادی به کار می رفت. اما در این سال، یک پل مدرن و فولادی جدید را با این پل جایگزین کردند. پل ارواح یا همان آلتون امروزه بر روی خودروها بسته است و فقط عابران پیاده می توانند از آن عبور کنند. البته ارواح را هم فراموش نکنید!

ماجرای پل ارواح از چه قرار است؟!

اولین باری که یک نفر چیزی عجیب از پل ارواح را گزارش داد، سال ۱۹۳۸ میلادی بود. از آن به بعد، تعداد زیادی گزارشات عجیب و غریب از روی پل و همچنین اطرافش گزارش شدند. بسیاری از مردم اعتقاد داشتند که ارواح از این پل و جنگل های مجاورش عبور می کنند. برخی هم عقیده دارند که وقتی مسافران شب هنگام بر روی این بروند و هدلایت های خود را خاموش کنند، ارواح خبیثه را آن طرف پل خواهند دید. این داستان ها، همگی قدیمی هستند و از زمانی به گوش رسیدند که عبور خودرو از پل ممنوع شد.

صاحبان اتومبیل هایی که در اطراف این پل به حال خود رها شده اند، به طرز عجیبی از دنیا رفته اند! برخی ادعا کرده اند که تجمع ارواح بر روی این پل را با چشمان خود دیده اند، در حالی که برخی دیگر می گویند در این مکان حس دیده شدن توسط چشمانی در اطرافشان را دارند، ولی نمی توانند بفهمند این از کجا دیده می شوند! نقل قول های عجیب تری هم گفته شده است، مانند دیده شدن موجودی که نصفش شبه است و نصفش انسان.

ارواح خبیثه بر روی پل آلتون

این داستان رفته رفته گسترش بیشتری پیدا کردند، به طوری که حتی برنامه تلوزیونی نظیر ماجراجویی ارواح و … نیز درباره پل ارواح ساخته شدند. بعد از این برنامه تلوزیونی شایعات بیشتر هم شد. مردم می گویند که صدای سم اسب هایی را از روی پل می شوند، یا صدای خنده و آب و بازی از نهر زیر پل را. گهگاهی نیز صدای خنده های مداوم از دل جنگل به گوش می رسد!

بازدیدکنندگان پل ارواح

گسترش این افسان ها، موجب شد تا حتی تورهایی به مقصد پل ارواح در تگزاس برگزار شود. همچنین نام این پل در فهرست ۱۰ مکان برتر تگزاس برای بازدید در سال ۲۰۱۵ به چشم می خورد. مردم تگزاس نظریات مختلفی درباره این ارواح دارند. برخی می گویند، روحی که در این مکان بارها مشاهده شده، روح همان کشاورزیست که به تنهایی در روستای آلتون زندگی می کرد. عده دیگر عقیده دارند که این پل، پل و دروازه ایست به دنیای دیگر، به همین خاطر ارواح از طریق آن بین به دو دنیا رفت و آمد می کنند! مشکل این افسانه ها، این است که هیچ مدرک و منبعی به جز نقل قول مردم درباره آن ها وجود ندارد.

پل ارواح تگزاس

در یکی از سایت های محلی تگزاس درباره پل ارواح اینگونه آمده است:

در حالی که تاریخچه این پل واقعا جالب است، خاطراتی که از آن شنیده می شوند هم جالب اند. اینجا مکانی بوده که کودکان روستا در شب هالووین دور هم جمع می شدند تا بتوانند ارواحی که نصف شب از آن عبور می کردند را مشاهده کنند. طبق افسانه های محلی، اگر به پای پل بروید و دو بار بوق بزنید، چشمان قرمز ارواح محل روبه رویتان ظاهر خواهند شد.

نمای پل آلتون از بالا

یکی دیگر از وبلاگ نویسان این منطقه عقیده دارد که اگر در نیمه شب به فلز این پل سه بار ضربع بزنید، و یا چراغ های خود را خاموش کنید و سه بار بوق بزنید، ناگهان شبه پیرمردم معروف روستای آلتون جلویتان ظاهر می شود. در این هنگام بوی خیلی بد و زننده ای هم به مشامتان خواهد خورد. ماجرای پل ارواح هرچه که باشد، نمی توان به راحتی از اینهمه نقل قول و مردمی که می گویند با چشمان خود ارواح را دیده اند، گذشت. شاید اگر شما هم به این مکان بروید، بتوانید چشمان سرخ و ترسناک این ارواح را از نزدیک تماشا کنید.

منبع: thevintagenews.com

۷ شگفتی در جورجیای آمریکا
۷ شگفتی در جورجیای آمریکا
ماجراجویی در تنها زیپ لاین زیر زمینی دنیا!
ماجراجویی در تنها زیپ لاین زیر زمینی دنیا!
راز هایی نهفته و تاریخچه ای جالب ازمجسمه آزادی
راز هایی نهفته و تاریخچه ای جالب ازمجسمه آزادی
با موزه ی اینستاگرام، بهشت سلفی بازهای دنیا آشنا شوید!
با موزه ی اینستاگرام، بهشت سلفی بازهای دنیا آشنا شوید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code