بلیط هواپیما

پورتوریکو و جاذبه هایش

جاذبه های گردشگری پورتوریکو

اگر شما به  ساحل های گرمسیری و دست نخورده پر از صدف های ساحلی، علاقه مندهستید، قطعا پورتوریکو، می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای مسافرت به این مناطق باشد. درادامه با الی گشت همراه باشید تا  جاذبه های کشور پورتوریکو را به شمامعرفی کنیم

پورتوریکو
مطالب مرتبط:
جاذبه های گردشگری جاکارتا
۱۰ نکته مهم برای سفر به مسکو

پورتوریکو، کشوری گرمسیری است که با دریای کارائیب معروف، همجوار است. جمعیت پورتوریکو سه میلیون و ۶۶۷ هزار نفر و زبان‌های رسمی آن اسپانیایی و انگلیسی است. جزیره اصلی پورتوریکو توسط کریستف کلمب در طول دومین سفر دریایی‌اش به قاره جدید در سال ۱۴۹۳ کشف شد.اکثر مردم آن سفید پوست هستند و مذهب رسمی این کشور مسحیت است و پیرو شاخه ی کاتولیک هستند. به طور قطع پورتوریکو، جز لیست کشورهایی است که افرادی که میل به مسافرت به کشورهای گرمسیری دارند. آب های آ رام و گرم، شن و ماسه های طلایی، امواج بزرگ و معروف دریای کارائیب، خانه های جنگلی و ساحلی، آثار تاریخی و دوست داشتنی معماری و قلعه های قدیمی،  تنها برخی از ویژگی های پورتوریکو است که مسافران را به این کشور می کشاند.  اگر بخواهیم از فرهنگ پورتوریکو صحبت کنیم، در تک به تک این افراد، پیچیدگی یک فرهنگ اسپانیایی که در جوار کارائیب است را خواهیم دید. روستاهای کوچک، جزایر زیبا، غارها و حتی نواحی کوهستانی از جمله زیبایی های طبیعی این کشور است. نام پورتوریکو از زبان اسپانیایی گرفته شده و به معنای «بندر ثروتمند» است.

پورتوریکو

سن خوان ویژو

خیابان قدیمی سن خوان، منطقه ای  است با معماری که تحت تاثیر استعمار است و از تلفیقی از قلعه هاو استحکام آن هاست. درنمود این منطقه، تاریخ پورتوریکو به دو بخش، جدید و قدیم تقسیم می شود. خیابنی با منظره ای سنتی که به سن خوزه ی قدیم اشاره می کند وامکانات مدرنی که به سن خوزه جدید اشاره می کند. عمر سن خوزه به ۵۰۰ سال می رسد که تا به الان دومین شهر قدیمی قاره آمریکا محسوب می شود. کل این منطقه به عنوان یکی از آثار یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. خیابان های سن خوزه، با مجسمه های ۱۰۰ ساله و آثار به جا مانده از استعمار اسپانیایی ها، جلوه ی دیگری به این منطقه می بخشد. شما می توانید در برخی از این دست سازه ها و آثر قدیمی قدم بزنید، خرید کنید، شام بخورید و یا حتی در آن جا اقامت کنید. منطقه ای در بالای شبه جزیره ی بالای دریای کارائیب وجود دارد به نام ال مرورو، مسافت کوتاهی از شهر دارد و با یک پیاده روی می توان به آن جا رسید و یکی از جاذبه های برجسته ی توریستی سن خوزه است. برخی از آثار تاریخی موجود در این منطقه، کلیسای سان جیان و آرامگاه پونس د لئون است.

پورتوریکو

جنگل ملی ال یونکو

این مکان برای دیدن برخی از مناظر طبیعی و زیبای جنگلی و ساحلی پورتوریکو، ورودش برای عموم آزاد است. در امتداد کوه های لوکیلو، به جنگل های بارانی استوایی می رسیم که ارتفاعش از سطح دریا پایین تر است و به شکل قابل توجهی مرطوب است. مسیرهای عبور از جنگل ،بیشتر از ۲۴۰ گونه گیاهی را به ما نشان می دهد که برای دوستداران و علاقه مندان مطاله گیاهان بسیار مناسب است. حیات وحش کوچک این منطقه، در نوع خود فراوانی بسیار زیادی دارد. این جنگل، از محبوب  ترین جاذبه های دیدنی کشور پورتو ریکو است

پورتوریکو

جزیره ایزا کولبرا

این جزیره کوچک با سواحل زیبا وتپه های سرسبز، منحصر به فرد ترین جاذبه ی طبیعی پورتوریکو به حساب می آید. اتمسفر در این ساحل آرام است و امور به سرعت می گذرند. در این ساحل، شرکت های گردشگری بسیاری، منطقه ای را به عنوان هتل یا مقر ادراه می کنند .صخره های مرجانی این ساحل، یکی از بهترین ها در تمام جزیره ی کارائیب وپورتو ریکو است. آب دریای  این ساحل بسیار شفاف و تمیز است و برای غواصی بسیار مناسب است.

وایکوز

وایکوز، یک معبد ساحلی محبوب با هتل های کوچک که در ۸مایلی مرکز پورتوریکو، قرار گرفته است و با رستوران ها و مغازه ها و گالری های بسیاری، پر شده است. از سال ۲۰۰۳ به بعد، تمرکز خود را بر روی جنبه ی گردشگری اش گذاشت و دز طی این مدت تبدیل به یکی از قطب های گردشگری شد. سواحل زیبای وایکوز، زیر ساخت های خدماتی و گردشگری خوبی دارند و آماده قبول توریست در هر فصلی از سال هستند. با این که این ساحل بسیار معروف و مجهز است، اما همچنان حس یک جزیره کوچک را دارد. این جزیره را به عنوان جزیره ی مس نیز می شناسند. هنگامی که شب است آن قدر غلظت فسفر بابلا می رود که بعضی از شب های آن، به رنگ آبی روشن است.

پورتوریکو

گشت و گذار در رینکن

بعد از سال ۱۹۶۸، با پخش شدن عکس هایی از این ساحل، ساحل رینکن، به مقصدی برای گردشگری تبدیل شد و مملو از توریست و مسافر شد. این ساحل تفریحی، از اوایل ماه ژوئیه برای دین نهنگ ها بسیار مناسب است و اکثر تورهای مسافرتی و شرکت های مسافرتی، زمان تور های خود را برای این زمان از سال تنطیم می کنند.

پورتوریکو

ساحل لوکوئیلو

این ساحل آام، گزینه ای مناسب برای دور شدن از هیایوی مکان های شلوغ است. شن های سفید و طلایی ، بدون ساختمان های بلند و شلوغ، ایده ی فوق العاده ای برای پیدا کردن آرامش است. آب این ساحل برای شنا، بسیار مناسب استو با ساحل تقریبا فقط ۱ مایل فاصله دارد. ترکیب درخت های نارگیل با یک هتل تفریحی و مدرن در این منطقه، می تواند برای کسانی که از شلوغی خسته شده اند، یادآور بهشت شخصی باشد.یک پیشنهاد عالی، بعد از بازدی از جنگل ملی ال یونکو، به این ساحل بروید.

پورتوریکو

تلسکوپ رادیویی آرکیبو

ستاره شناسان این مکان را به نام موسیقی ستاره ها نام گذاری کرده اند و از این مکان برای مطالعه ی زمین و دیگر سیارات زمین استفاده می کنند. این تلکوسپ رادیویی سایت رسمی دارد و اطلاعات را دراختیار بازدیدکنندگان سایت و علاقه مندان به نجوم می گذارد. برخی از صحنه های فیلم های هالیوودی در این مکان فیلمبرداری شده است.این مکان، از نظر عده ای برای مطالعه ی فرازمینی ها بسیار مناسب است.

منبع:planetware.com

در عجیب ترین مزرعه دنیا کادیلاک کاشته می شود! + تصویر
در عجیب ترین مزرعه دنیا کادیلاک کاشته می شود! + تصویر
تنها معدن الماس جهان که ورود عموم به آن آزاد است!
تنها معدن الماس جهان که ورود عموم به آن آزاد است!
دره شگفت انگیز گرند کانیون در آمریکا + تصویر
دره شگفت انگیز گرند کانیون در آمریکا + تصویر
داروخانه های سیار در هایتی! + تصویر
داروخانه های سیار در هایتی! + تصویر